maniex

Problem z prasą Rivierre Casalis RC116

Polecane posty

maniex    0

Witam zakupiłem niedawno taką prasę i mam problem ze sterownikiem. Prasa ma współpracować z U C360-3p do sterownika podałem prąd prosto z akumulatora +12 oraz masa do ramy. Problem polega na tym że sterownik nie zapala żadnych kontrolek ani od blokady tylnej klapy, ani od kierunków L-P, ani od pełnego balota ale owijanie sznurkiem działa manualnie oraz automatycznie. Tak wygląda mój sterownik, zdjęcie zaporzyczone z sieci:

129596587_1_261x203_sterownik-vicon-gree

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

W sterowniku od strony gdzie dochodzą kable zasilania jest bezpiecznik, prawdopodobnie przepalony, sprawdź go.post-3039-0-73157600-1436960297_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniex    0

Bezpiecznik wporzadku, jak pisałem wyżej owijanie sznurkiem na manualu i automacie działa, więc bezpiecznik ok, oczywiście po wyjęciu nie działa nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam89    6

jeśli działa owijanie to szukaj przyczyny po stronie prasy. Może coś zaśniedziało. U mnie zaśniedział stycznik od zamka klapy. Mimo że prasa innej marki... ale zasada działania i sterownik są identyczne (różnica jedynie w wizualnym wyglądzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniex    0

jeśli działa owijanie to szukaj przyczyny po stronie prasy. Może coś zaśniedziało. U mnie zaśniedział stycznik od zamka klapy. Mimo że prasa innej marki... ale zasada działania i sterownik są identyczne (różnica jedynie w wizualnym wyglądzie)

A miałeś kolego taki sam problem że kontrolki Ci nie działały? A może ktoś ma schemat tych pinów co wychodzą ze sterownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Zaczął bym od sprawdzenia czy diody w sterowniku są sprawne. Jeżeli działają to przeszedł bym do stycznikow i krancowek przy prasie.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czujesz się na siłach mogę Ci pomóc, naprawiam sterowniki pras ciągników itp na co dzień. Możesz go wysłać. Napisz wiadomość lub zadzwoń 513411853


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Co sądzicie o prasach rolujących firmy rivierre casalis
    • Przez c385
      Pierwszy problem to bardzo ciężko chodząca prasa bo c385 nie daje sobie z nią rady i muszę jeździć 2 terenową.
      Drugi to to że słomę czy siano wywala ponad pasy i nabija się pod te 2 wałki na klapie na dole i pod listwę po między nimi, która rozdziela pasy.
      Proszę pomóżcie bo nie mogę sobie z tym poradzić.
    • Przez MrZefir85YouTube
      Witam Panowie otóż robię  sianokiszonkę oraz słomę w baloty ale nie mam jeszcze swojej Prasy Rolującej a ciągłe najmowanie usług jest nie korzystne i chciałbym jakąś zakupić w cenie tak do 40 tyś (głównie używaną bo nową w tej cenie wątpię czy się znajdzie ) i teraz mam kilka pytań jaką Polecacie Prasę pod Mojego Zefirka który ma moc 86KM i drugie czy Poradziłby sobie on w Prasie która ma 14 Noży Tnących ? Ponieważ fajnie by było jak prasa by miała rotor itp bo sianokiszonka pocięta i lepiej mi z tym ^^ .Z góry Dziękuje za różnego Rodzaju podpowiedzi,wskazówki itp można też podawać linki do ogłoszeni głównie w Rejonie Wielkopolski .Pozdrawiam 
    • Przez pierniczek
      Dzisiaj zwijałem siano prasą MF828. Ciągnik to Ursus 902. Prasa nie trzyma ciśnienia. Nie chciała zacząć zwijać belki. Zatrzymywały się pasy. Cały czas musiałem dobijać ciśnienie. W poprzednim roku prasa pracowała poprawnie. W żniwa po zamknięciu komory było ciśnienie około 160 a jak kończyłem owijać 130. Teraz ustawione 70, ale pasy z tylu zatrzymywały się i praktycznie nie chciała zacząć rozpocząć owijać. Co może być problemem? Czy winny jest rozdzielacz w ciągniku czy w prasie?
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.
       
      Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj