Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt 615lsa turbomatik opcja wyłączenia

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 21:00

Witam koledzy to mój pierwszy post na forum jeśli coś źle zamieściłem to proszę moderatorów o przeniesienie. Zakupiłem w maju Fenda 615lsa turbomatik 92rok i mam opcje ze można wyłączyć sprzęgło turbomatik  tak mi kumpel mówił który go sprowadził, jest czerwony przycisk z lewej strony na konsoli i  świeci się kontrolka tzw odwrócona litera T i wszystko dział normalnie jak w każdym fendzie natomiast gdy wyłączę kontrolka gaśnie i działa jak normalne sprzęgło w każdym ciągniku.Czy spotkał się ktoś z was z takim wyposażeniem? przekopałem forum ale nic nie znalazłem konkretnego.Jeżdżę cały czas na załączonym Turbo bo wiadomo ze jest to wygodniejsze niż zwykłe sprzęgło jednak ten kumpel mi mówił ze Niemiec mówił zęby i czasem wyłączyć turbomatik  jak się pracuje w polu ale po co to już nie powiedział. W koło mnie co ktoś ma Fenda z podobnych lat to mają tylko że turbomatik działa cały czas na stałe. Z góry dzięki za pomoc

Załączony plik  turbo włwył.JPG   142,53KB   3 pobrań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt 615lsa turbomatik opcja wyłączenia Dzisiaj, 21:45
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 21:30

Były takie wersje. Nazywa się to lock-up. Bardzo rzadko spotykane. Jest cewka, która puszcza ciśnienie oleju na tarcze znajdującą się w zmienniku momentu przez co napęd jest przekazany na sztywno tak jak by nie było zmiennika. Nie występuje wtedy poślizg na zmienniku, dzięki czemu spalanie może być mniejsze.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 21:48

fendt 615lsa turbomatik opcja wyłączenia wiec z tego wynika ze w pracach polowych korzystniej bedzie wylaczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 17:24

A może wiecie gdzie można znaleźć więcej info na ten temat (lock-up)?