Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kruszejąca cegła na oborze

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 16:19

Cześć odleciał mi tynk z zewnętrznych ścian obory dokładnie jeden narożnik do wysokości stropu i szeroku na 3m w każdą strone. Cegła jest skruszała i odpada tak że z całej zostaje połowa a w jednym miejscu kilka cegieł w ogóle odpadło. Co mam z tym zrobić? wyczyścić zagruntować i obrzucić zaprawa oraz wtopić siatkę zbrojeniową? bo wyciąganie  cegły i wmurowanie cegła po cegle za bardzo ryzykowne. Miał może ktoś podobny przypadek? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kruszejąca cegła na oborze Dzisiaj, 15:48
  •  

#2 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 19:26

Kruszejąca cegła na oborze wszystko tak jak piszesz mozna by jeszcze w grubszych miejscach gdzie bedzie wiecej zaprawy nawiercic dziury i dac jeszcze kawalki preta zbrojonego, tylko radziłbym dawać na kilka razy żeby sie nie odparzył
a stało sie to na 90 % od wilgoci

#3 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 20:04

no właśnie ta cegła wdłoni można zgnieść w drobny pył. zagruntowałem pierwszy raz przed chwilą skończyłem jutro drugi raz zagruntuje i na wieczór obrzuce mocną zaprawą. Z tym prętem to dobry pomysł. Bo myślałem żeby na wylot wiercić i dać śrubę i przyspawać do niej płaskownik.  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 22:02

Kruszejąca cegła na oborze kolego u mnie tez tak sie stalo ale kiedys nasi dziadkowie jak zwiezli nie do konca suche siano albo gorszej jakosci to przesypywali warstwa soli zeby jak to mòj dziadek św. pqmięci mowił bylo zjadliwsze i jak sie sypnelo pare razy po scianach to po kilku latach + wilgoc z obory i czesty brak wywietrznikow wigoc zrobila swoje ja mam tak na jednym szczycie na oborze i jak sie wyrobie to rozbieram caly szczyt i umuruje z nowej cegly. tynk czy inne zabiegi to darma robota wczesniej czy puzniej odpadnie z kawalkami skruszalej cegly a przez lata to przelazlo to przez cala cegle i nic to ci nie da hedynie wymiana na nowa cegle niestety rozwiaze twoj problem
przepraszam za blędy ale szybko pisalem bo sen sie kłania:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 04:00

Kruszejąca cegła na oborze ale rozbierasz całkowicie, czy warstwami i warstwami murujesz? bo ja się boję że może mi szczyt runac, ale z drugiej str to u mnie tylko zewnętrzna cegła jest zła bo jak miejscami całe mi wypadły to te drugie cegły widać zdrowe są i w środku w oborże też. tylko jak bym warstwamj murowal to jak łączenie zrobić

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 14 lipiec 2015 - 06:45

Budynek ma powałę czy strop i wieniec?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 07:45

Kruszejąca cegła na oborze u mnie jest to w takim stanie ze wyjme 2 cegly i opadnie 1/3 szczytu bo to budynek stawiany po 2 wojnie swiatowej do wys 2,7m jest z akmienia a szczyty i podmorowka pod murlatę jest z cegły jak jeszcze drzewo zdrowe na dachu to wystarczy dobrze pozapierac rogi i zabic pale w ziemię i na te 2dni jak bedziesz murowal to nic sie nie stanie o ile wiatrow nie bedzie bo dach moze poderwac jak szczytu nie będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 08:02

Kruszejąca cegła na oborze u mnie obora była wybudowana zaraz po wojnie. w latach 70- 80 tata ja rozbudowal że dobudowal strych i powiększył obore w zdłuź. i siada dolna część na jednym narożniku. byłem dziś w gminie w wydziale budowlanym i mówił gościu że bezpieczniej jest murować bo zbrojenie i beton puści z czasam. tylko jak to murować żeby nie poleciało? i czy wyciągać zdrowa cegłę która jest od środka obory? i jak połączyć żeby dobre wiązanie było