Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa Hydrauliczna Deutz dx 90

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek96

krzysiek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 21:16

Ile może wynieść koszt regeneracji takiej pompy, dodam, że na zimno podnosi, na ciepłym oleju już strasznie słabo i cieknie z niej. Oryginalna Bosch Rexroth ok 3000 zł, czy wg się opłaca regenerować czy lepiej nową może zamiennik?

http://allegro.pl/po...5337957018.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa Hydrauliczna Deutz dx 90 Dzisiaj, 15:39
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 04:41

Witaj,

ja regenerowałem taka pompę w fergusonie 3080 parę lat temu (z 8 chyba) to robili mi to oni: http://www.wph.pl/start.htm

kosztowało to wtedy ok 450zł z tym, że tam była pompa pojedyńcza, u Ciebie jest podwójna więc załóż że koszt x2. Najlepiej zadzwon i zapytaj :)

#3 Share szymonl

szymonl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 18:04

Pompy zębatej nie da się zregenerować tak, żeby było to opłacalne (pomijam różne dziwne konstrukcje, do których zamienniki a i czasem oryginały są nie do dostania).Wynika to z tego, że w wyniku pracy zużywają się nie tylko koła zębate ale i korpus którego nie da się w prosty sposób zregenerować. 

Ta regeneracja o której pisał JurekS to najprawdopodobniej była tylko wymiana uszczelnień między sekcjami, która z faktyczną regeneracją nie miała za dużo wspólnego. Gdyby jego pompa była wyżyta nic by to nie dało. 

Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 

Naprawy wszystkich podzespołów, wszystkich marek. 

Tulejowanie, usługi wytaczarką przenośną.

Dojazd do klienta, śląsk. 504-387-253

#4 Share krzysiek96

krzysiek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 18:22

Pompa Hydrauliczna Deutz dx 90 Dzwoniłem do wph koszt regeneracji do 1000( nie wszystko da się w niej zregenerować) traktor jest na 1 ha tylko z turem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share krzysiek96

krzysiek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 22:57

Pompa Hydrauliczna Deutz dx 90 wiecie może gdzie kupię koło zębate pompy hydraulicznej , gdyż za grosze dosłownie w cenie złomu kupilem porządna pompę tylko na stożku a swoją mam na wieloklinie. Wg książki są dwa rodzaje pomp w tym modelu na stożku i wieloklinie ...

#6 Share kamil1306

kamil1306

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 10:23

Mam podobny problem w moim Deutzu DX 3.70 ale nie jestem pewien czy to pompa hydrauliki. Od pewnego czasu podnośnik zaczął bardzo wolno podnosić i wspomaganie ciężko chodzi. Właściwie raz można kręcić kołami, a raz nie. Filtr od hydrauliki wymieniłem i nadal to samo. Może ciutke lepiej. Co może być przyczyną takiego stanu?

EDIT:

Jednak winna była pompa hydrauliki. Kupiłem nową, wzmocnioną. Założyłem, zmieniłem filtr, zalałem dobrym olejem i jest dobrze.

Edytowany przez kamil1306, 22 sierpień 2015 - 14:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wskw

wskw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, zwłaszcza rolnictwem precyzyjnym..
    Lubię takie komputery i wszystko co z nimi związane..

Napisany 23 sierpień 2016 - 09:53

Orientuje się do czego służy sprzęgło na pompie hydraulicznej w dx90? Bo są montowane dwa rodzaje pompy na stożku i wieloklinie, chciałem sobie zamontować wydajniejszą pompę do mojego dx90, niestety jest ona na stożku. Wydajniejsze pompy są dostępne tylko na wieloklinie, gdzie przed pompę dochodzi jakiś moduł ze sprzęgłem ponoć. Do czego służy niby to sprzęgło? Ma ktoś w tym jakieś doświadczenie?

Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Dodaj odpowiedź