Skocz do zawartości

Zdjęcie

praca prasą sipma.

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 10:07

praca prasą sipma.

Proponuję na " sucho" popatrzeć jak działa prasa , bo Twoje wypowiedzi świadczą o znikomej wiedzy w tym temacie . Zgadnij może dlaczego tłok prasy ma taką dziwną budowę (wycięcia) to może wpadniesz na to jak iglice podają sznurek . Gdyby miały przebijać się przez kostkę to nie wiem czy tytanowe długo by wytrzymały :P . Jak to ten serwisant opowiada takie banialuki to tylko mogę współczuć :wacko: .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
praca prasą sipma. Dzisiaj, 15:37
  •  

#22 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 20:11

praca prasą sipma.

Dokladnie, wiedza znikoma, a udziela rad. Poczytaj chociazby instrukcje, bo w rzeczywistosci z prasa chyba niem iales doczynienia po tym co czytam. Jezdze kilka lat na prasie. Osobiscie mam z-224 z pierwszych lat produkcji. W polaczeniu z ursusem c-360 najwydajniejsza jest przy obrotach 1800-2000, biegi od 1 do 4. Polowych nie uzywam, jak mam sie w to bawic to wole jednak na sprzegle troche przetrzymac.

A propo przebijania przez igly snopka? haha mistrz. igly przelataju za snopkiem, w zaglebieniach tloka i jesli wszystko jest dobrze ustawione to nie powinny nawet dotykac materialu ;)

#23 Share daresw

daresw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:31

praca prasą sipma.

Może nie wiem wszystkiego do końca i fakt walnąłem głupotę z tym przebijaniem ale nie zmienia to faktu że sam nie wiesz jak działa silnik w twoim samochodzie a jednak mógł byś powiedzieć to i owo jak nim jeździć. Nie zmienia też to faktu że łamanie igieł występuje gdy się prasuje mokre. Kolejny fakt jest taki że kolega który założył posta ma nowszy typ prasy 224/1 ma ona inne przełożenie (więcej uderzeń tłoka). Po drugie lepiej załączyć reduktor biegów pełzających niż katować na sprzęgle bo jak jest końcówka wałka w sianie i ktoś zwinie grubo to i czasem 1 na reduktorze to za szybko bo wali snopek za snopkiem. U mnie sąsiad jak pierwszy raz łąkę zwijał to zamiast 6 zrobił 2 wałki i praktycznie wszystko na 1 prasowałem a i tak miał ciągnik miał ciężko. W takiej sytuacji nie wiem jak byś musiał na sprzęgle go katować. A co do obrotów to w instrukcji jest wyraźnie napisane 1600 obr/min. I jak już wstawiacie komentarze to nie po to by kogoś wyśmiać tylko żeby pomóc i ewentualnie skorygować jakieś błędy. A walicie hejt bo mam mało postów. Uważam że bardziej przekonujące jest to jak ktoś napiszę że tu i tu nie miałem racji i jest tak i tak.

#24 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:51

praca prasą sipma.

Nigdzie Cię nie wyśmiewałem , tylko tłumaczyłem że jesteś w błędzie . Nadal nie wytłumaczyłeś dlaczego w wilgotnym materiale mają się łamać iglice,bo ja niczego takiego nie stwierdziłem , jedynie pojawiały się problemy z wiązaniem . Co do iglic to uważam że żeliwne są lepsze bo są mniej podatne na wstrząsy i ewentualne odkształcenia . Tak swoją drogą to chyba tylko do polskiej prasy ktoś wpadł na pomysł robienia blaszanych iglic .

ZETOR TEAM

#25 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:56

praca prasą sipma.

z224 to jest polska tylko z nazwy:D bo to jest zachodnia prasa mniej dokładnie skopiowana, zeby nie było problemów z patentami:D

#26 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 20:01

praca prasą sipma.

To wiem dokładnie , chodzi mi tylko o pomysł z blaszanymi iglicami . Podejrzewam że to polski patent . Deutz Fahr hd 440 to to samo .

Edytowany przez zetorki12, 13 sierpień 2015 - 20:09.

ZETOR TEAM

#27 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 20:43

praca prasą sipma.

daresw jak Ty schodzisz do 1 polowej to musisz byc niezla c*pa za sterami tego zestawu. Sory za szczerosc, ale chocbys stal w miejscu to przy dlugim sianie podbierak i tak wciagnie sobie pozwijany material na nawet ponad metr do przodu. Sasiad musial bys mega szczesliwy jak widzial Cie smigajacego po lace na 1 polowej haha

Jak masz dobrze ustawione wszystko to mozesz prasowac gnoj i nic sie nie stanie. Jak dziala silni kw moim aucie akurat wiem takze sory ;)

Co do obrotow to w mojej instrukcji wisi wyrazne 540obr/min co w ursusie daje 2 tys na blacie.

P.S. tez mam malo postow, bo rzadko sie udzielam, ale jak czytalem Twoje wypociny to musialem naprostowac, bo krew zalewa.

karolas123 Tu racja, moja prasa ma jeszcze org naklejke na prawym boku: Licencja Fahr. Polacy tego nie kryli jednak ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:06

praca prasą sipma.

To dziwne bo w 3p przy 1600 obr jest 540 na wałku, wiec skrzynia sie rozni? Ogółem wprawny operator sipmy, po dzieku prasy wie czy moze krecic szybciej czy nie.

1800- pomyłka

Edytowany przez karolas123, 13 sierpień 2015 - 21:08.

#29 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:11

praca prasą sipma.

3p tak, bo perkins ciut szybszy. Ja pisalem wyzej o zwyklej co widac, zestawie ktory sam uzytkuje.

#30 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:19

praca prasą sipma.

Niektórzy to tu takie bajki pociskają , że hej ...

A później ciągnik 75km prędkość biegów pełzających , cienki wałek a obroty 540 i się dziwią ,że prasą z przeciwwagą a rzuca i że powoli idzie ;)

@zETORKI12 mniejsza o prędkość obrotową silnika bo w każdym prawie przy innej prędkości silnika są inne obroty wałka , ale 540/min to za dużo , jeszcze jak piszesz pół biedy gdy pchasz jej do oporu i ma co robić wtedy przynajmniej roboty ubywa , ale są tacy (jak napisałem wyżej) , że dają jej obroty a zanim materiał pchnie nagarniacz do komory to musi "nazbierać" kilka razy materiału - marnacja sprzętu .

U nas prasa z-224 jest od około 85 roku (już piąta sztuka) i jak się dostosuje prędkość jazdy , prędkość obrotową wom do grubości wałka to nie stanowi problemu prasowanie c-330 prasą bez przeciwwagi :) A z drganiami w prasie jest trochę jak z kombajnem - jak młóci łan zboża to tył nie podskakuje , a jak wyjdzie z łanu i pracuje na pusto to zaraz tył podskakuje . U nas zdarza się prasować susz z koniczyny czerwonej na wolnych obrotach by jak najmniej stracić listków (kruszą się ) i nie ma problemu z szarpaniem bo materiał wręcz "wpływa" podbieraczem do komory a prasa za każdym pchnięciem tłoka ma co robić  ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#31 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 14:14

praca prasą sipma.

Żeby osiągnąć nominalną wydajność roboczą jaką gwarantuje producent, należy kręcic 540 obr na wałku. Nie mowie, ze zawsze, ale kiedy jest suche siano, albo jeszcze lepiej słoma która aż sie łamie, to bardzo dobrze prasuje się na tej prędkości. Wiadomo prędkość jazdy dopasowuje się tak by gardziel miała cały czas materiał i nie była zapchana.

#32 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 sierpień 2015 - 16:32

praca prasą sipma.

Wiadomo ,że przy ciut wilgotniejszym sianie np. nie pójdziesz z maksymalną wydajnością , prędkością jazdy i prędkością wom bo jest większe ryzyko ,że coś nie wytrzyma , a jak w tym roku słoma się dosłownie "krzy" to i prasa tego tak nie odczuwa .

Ogólnie dobrze wszyscy wiemy ,że trzeba dać tyle materiału i takie obroty ,żeby za każdym pchnięcięm tłoka nie było słychać po silniku ciągnika nadmiernego "stękania" . Mam znajomego który prasuje 3p i jest znany z ekstremalnie szybkiego prasowania (pomaga mu w tym alkohol) niestety nie widziałem go nigdy w akcji ale widzę po jego sprzęcie ,że nie zależy mu na dbaniu o niego i tak jego prasa była już rozrywana na ramie głównej gdzie pracuje tłok , podbieracz ma dosłownie biały od zużycia . Mi zawsze szkoda sprzętu bo nie "odbijam" go na zarobkach dlatego u mnie obroty są mniejsze ale za to pchane do oporu materiału i sądzę ,że to lepsze , ekonomiczniejsze niż "tłuczenie na pusto" z czym pewnie się zgodzicie . Inna sprawa , że prasujemy zawsze z podajnikiem i przyczepą popdczepioną do prasy więc gdyby ojciec prasował 540obr. i maksymalny możliwy bieg to pewnie bym tu już z wami nie pisał :D

P.S. A macie jakieś porównanie ile np. 3p / 3512 spali wam oleju napędowego na daną ilość kostek ? Ja nie liczyłem dokładnie ale dość ekonomicznie to wychodzi .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#33 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 24 sierpień 2015 - 21:09

praca prasą sipma.

To pozdro dla tych co daja 2 tyś obrotów  1600 jest wystarczająco  jest ekonomicznie i lepiej dla prasy tłok sie tak nie rozwala 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 23:22

praca prasą sipma.

No pozdro pozdro. Jak lecisz na max wydajnosci sipmy to obroty musze byc niestety ; )