Skocz do zawartości

Zdjęcie

praca prasą sipma.

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba0602

kuba0602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 14:34

praca prasą sipma. witam mam do was pytanie iż będę dopiero rozpoczynał pracę swoją prasa sipma z 224/1 będę prasował zetorem 7211 na co zwrócić uwagę i jak prasowac może ktoś pomóc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
praca prasą sipma. Dzisiaj, 18:54
  •  

#2 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 15:12

praca prasą sipma.

Na początek takie pytania - ile Ty masz lat i dlaczego nie pytasz najbliższych ?

ZETOR TEAM

#3 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2015 - 15:56

praca prasą sipma.

Tak z ciekawości na jakich obrotach silnika presujecie ?

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#4 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 16:45

praca prasą sipma.

1800 - 5211

Edytowany przez zetorki12, 24 sierpień 2015 - 21:13.

ZETOR TEAM

#5 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 17:35

praca prasą sipma. Ehhh 1600 w zupełnie wystarczy

#6 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 18:15

praca prasą sipma. Ja swego czasu ursusem c-360 prasowałem na 1400-1600 obrotów ale to już max

#7 Share kuba0602

kuba0602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 19:23

praca prasą sipma. zetorki12 mam 22 lata a woli ścisłości to chyba min po to jest ta strona żeby móc innym bardziej doświadczonym zadać pytanie

#8 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 19:26

praca prasą sipma.

Się nie unoś , tylko pytam B) .Co najbardziej Cię interesuje ?

Edytowany przez zetorki12, 12 lipiec 2015 - 19:27.

ZETOR TEAM

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 21:04

praca prasą sipma.

Jeżeli chcesz oszczędzić wałek WOM, prasuj w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, czyli w lewo- wtedy możesz wykonać ciaśniejszy zakręt oszczędzając krzyżaki.

#10 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 23:29

praca prasą sipma.

Zanim zaczniesz pracować to przeczytaj instrukcję obsługi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 lipiec 2015 - 22:58

praca prasą sipma.

Dostosuj prędkość do grubości wałka ,żeby wychodziło Ci około 7-11 uderzeń tłoka na jedną wiązkę , przy obrotach max 1400 jak w zetorze 7211 , nie ma sensu zbliżać się do zalecanych 540obr/min wałka wom , to zdecydowanie za dużo na te prasy ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#12 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 07:08

praca prasą sipma.

1400 to stanowczo za mało - telepie prasa , łatwo ją wtedy zadławić , a ciągnik nawet nie jest na ekonomicznych obrotach . 1800 i wszystko pięknie i roboty ubywa . Przy obrotach 1400 kostek wyjdzie max 250\h czyli bardzo słabiutko .

ZETOR TEAM

#13 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 12:01

praca prasą sipma. Telepie jak nie ma przeciw wagi w prasie. Ja nie miałem i przy 1400 obrotach nie telepało aż tak bardzo jak przy 1600 ale to też była kwestia doboru odpowiedniego biegu do grubości wałka lub pokosu. Przy zbyt dużych obrotach i wysokiej prędkości bardzo łatwo o ścięcie bezpiecznika na iglicach a jak bezpiecznika nie zetnie to połamie iglice.

#14 Share daresw

daresw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 13:09

praca prasą sipma.

Ja rozmawiałem z serwisantem sipmy i zadałem mu takie samo głupie pytanie jak prasować to kazał mi instrukcje przeczytać tobie też to polecam dowiesz się to i owo. Z ważnych rzeczy to musisz wiedzieć że prasuje się tylko i wyłącznie przy obrotach 1600 br/min wtedy najlepiej pracuje i wiąże, tak też napisane jest w instrukcji i tak mi mówił serwisant. Druga sprawa to jeździ się zgodnie z ruchem wskazówek zegara bo prasa lepiej pokonuje zakręty i jej że tak powiem nie rozgina tak szczególnie na mokrym. Następna sprawa to prędkość jazdy jeśli prasujesz siano to zawsze na reduktorze biegów pełzających (żółwik na skrzyni) idzie wolno ale tak ma być jak gruby wałek to 2 czasem 3 koncówki wałka 1. Słomę prasuj już bez reduktora bo szybko idzie najgorzej i najwolniej w pszenżycie bo gruba słoma i dużo jej jest ni o twarda jest więc jeździj 1, 2 zależności jak dużo jest. Resztę się nauczysz w robocie ogarnij sobie przed pracą  jakiegoś dobrego mechanika bo wiadomo że co jakiś czas się coś wali a zwykle jak dużo roboty i nie ma czasu szukać. Powodzenia

Iglice ścina zawsze jak się prasuje wilgotne albo mokre wtedy ścina zabezpieczenie na drążku od iglic trzeba włożyć nowe i jechać, Najczęściej łamie iglice jak się prasuje wilgotne mokre i się jeszcze mocno zbija to nie ma bata żeby nie pękło więc nie należy prasować wilgotnego bo można uszkodzić coś po za tym jak nóż przecina takie mokre siano to prasa tak dostaje w du..e że głowa mała a najbardziej szyna i rolki od tłoka, skrzynia w ciągniku też.

Jeszcze przydatne rady to kup sobie prazy okazji w składnicy komplet sprężyn do aparatów lubią pęknąć a ze spężyną szkoda do domu jechać a tak to  zakładasz i dalej. Kup sobie duże wiadro smaru bo po 8 godzinach pracy należy ją smarować szczególnie trzeba dbać o aparaty muszą być przy każdym smarowaniu czyszczone żeby się nie zbierał kurz bo jak się kusz mięsza ze smarem to się robi taki cemencik i lepiej żeby się nie dostawał w zębatki.

Edytowany przez daresw, 05 sierpień 2015 - 13:10.

#15 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 19:03

praca prasą sipma.

To trochę bzdur napisałeś - jakie sprężyny , dlaczego od wilgotnego mają pękać iglice ( co najwyżej nie zwiąże lub kostka będzie ważyła 20 kg ) ? Ja staram zakręty robić w lewo ponieważ wałek mniej dostaje po tyłku . Szybkość prasowania zależy głównie od grubości wałków i ile prasa daje radę przerobić .

ZETOR TEAM

#16 Share daresw

daresw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 12:58

praca prasą sipma.

Jak podniesiesz osłonę od aparatów to jest tam kilka sprężyn takie które są rozciągane i one często pękają w katalogu jest jako sprężyna nie podana do czego ale są to sprężyny do włącznika aparatu wiążącego oraz do zespołu wiążącego. I jest to prawdą że od mokrego iglice pękają ponieważ jeżeli nie może przebić snopka a zabezpieczenie nie puści ( śruba ścinająca ) to łamie iglice jeżeli są żeliwne lub gnie jeżeli są stalowe z blachy. Sam miałem okazję oglądać jak to wygląda u sąsiada jak mu po gięło iglice i po za tym serwisant mi mówił o tym że lepsze są te stalowe z blachy bo w razie co się wygną. Ja mam żeliwne założone bo poprzedni właściciel prasy je założył i mi mówił ten serwisant że choć są mocniejsze to gorsze bo mogą uszkodzić to i owo i mi czasami uderzały w stół przez co musiałem szlifierką powiększać otwory. Ja na przykład na zakrętach wyłączam wałek w ogóle bo mi klekocze bardzo a jak kolega ma zetora to ma ułatwiona sprawę bo ma sprzęgło 5 minutowe. Wiadomo że szybkość prasowania zależy od tego ile w wałku materiału do sprasowania ale tak choć trochę chciałem przybliżyć jak to robić wiadomo że jak masz doświadczenie to trochę głupie się to wydaje ale mi też doświadczony operator powiedział co jakim biegiem a później w pracy jak się nabierze doświadczenia to się trochę inaczej jeździ. Po za tym z 224/1 ma więcej uderzeń tłoka na minutę niż np z 224 i z mojej obserwacji wynika że jak się nie zapcha podbieraka to przez prasę przejdzie. A co do sprężyn to jedna kosztuje 1zł lub 2 zł więc 5 sprężyn 10 zł a jak pęknie na polu to i czas i paliwo się oszczędzi.

Edytowany przez daresw, 10 sierpień 2015 - 12:59.

#17 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 14:58

praca prasą sipma.

Nadal piszesz głupoty !!! Iglice niczego nie przebijają  , podają tylko sznurek . Sprężyny mnie zaintrygowały , ale powiem że rocznie wychodzi mi kilkadziesiąt kłębki sznurka i jakoś żadna mi sprężyna nie pękła . Ty może serwisanta zmień B) .

ZETOR TEAM

#18 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 15:54

praca prasą sipma.

No i podstawa to wymiany tylko na oryginalne części, bo zamienniki ze składnic niestety nie nadają sie do pracy. Jakość wykonania zamienników oraz materiał pozostawia wiele do życzenia. Wiec kupując te spręzyny kup  je z odpowiedniego źródła (pakowane w blistry z logiem sipmy to oryginały) najlepiej na ich stronie internetowej.

#19 Share daresw

daresw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 07:29

praca prasą sipma.

Skoro iglice nic nie przebijają to jak się sznurek przedostaje się na drugą stronę snopka skoro jeden koniec trzyma supłacz a drugi przechodzi przez igłe i dalej do kłębka więc igła musi przebić snopek żeby podać sznurek do supłacza. Mój serwisant jest bardzo dobry więc nie mam potrzeby go zmieniać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 08:19

praca prasą sipma.

Spójrz na mechanizm, w momencie podania sznurka igłami do aparatów, w komorze nie ma następnej kostki, wiec igły nic nie przebijają, a ślizgają sie jedynie jedną stroną po gotowej do związania kostce, druga strona jest pusta;) co prawa prasowanie mokrego siana, moze doprowadzić do pogięcia igieł ale wynika to z nieco innego powodu.