vinterfugler

Praca z kosiarką, jak zacząć- początkujący

Polecane posty

Witam,

 

Będę za kilka dni po raz pierwszy uczył się obsługi kosiarki rotacyjnej bębnowej. Jednak chciałbym już wcześniej dowiedzieć się na ten temat co nie co.

 

Możecie podać mi kilka najważniejszych rad, czego się trzymać, co jest najważniejsze w koszeniu, o czym nalezy pamiętać i czego nie robic?

 

Załóżmy, że już mam kosiarkę zamontowaną prawidłowo, jak teraz krok po kroku "wystartować" z kosiarką? Ruszyć z jedynki szosowej, a potem wrzucić dwójkę? Czy używać biegów terenowych? Jak nie "zadusić" kosiarki? Jakie obroty utrzymywać? Jak nawrać na łące? Kosić "na około" czy pasami łąki?

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, będziem mi łatwiej przy właściwej nauce ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Nie wiem jaki masz ciągnik żeby zastosować odpowiedni bieg, uważać to musisz przede wszystkim na szyby i głowę żeby nie dostać kamieniem albo nożykiem.

Pamiętać musisz o tym żeby co jakiś czas zmieniać nożyki czyli robisz przekładkę z jednego bębna nożyki na drugi a z drugiego na pierwszy.

Dobrze ustaw wysokość cięcia aby nie ściąć za nisko żeby trawa mogła odbić jeśli nie ma u ciebie suszy.

Jeśli masz szeroką łąkę to możesz podzielić ją na pół wtedy na nie będziesz daleko zajeżdżał i nie będziesz na samym końcu kręcił się w kółko, a jeśli jest taka w miarę to jeździj na około, jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć więcej to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Najpierw ustaw kosiarkę by talerze były w poziomie nawet troszkę z przodu żeby po łace bez problemu się przesuwało po trawie .  W przypadku  c360 to 3 bieg(szosowy) 15 na zegarze obrotów przed wjazdem w trawe dobrze kosiarka musi się rozbujać żeby jej nie zdusić. Raz w koło musisz po granicy swojej jechać a potem jak kosiarka układa pokos trawy to trzymasz się przednim kołem  po prawej stronie wałka z 10 cm od niego(po prostu koło przednie jest waskie a z tyłu szerokie i zeby tylne nie gnoitło pokosu.) I cały czas jeżdzisz w koło a na koniec możesz obrobić wkoło granic to co przegniotłeś kołami.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

" Talerze w pionie " - takie rady są bezcenne - ale jaja :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi oczywiste i głupie pytania, ale bardzo chciałbym się nauczyć, a jestem w tym kompletnie zielony. Jak konkretnie "nie zdusić" kosiarki? Tzn. jak już uzyskam na biegu jałowym odpowiednie obroty, to jak wrzucić bieg, żeby nie zdusić kosiarki? Od razu dwójka i dużo gazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1322

Kosiarki nie zdusisz, bo ma sprzęgło i jak odejmiesz gazu to kosiarka nie zwolni ;) A z tym biegiem to różnie, ja nieraz w gęstej i wysokiej koniczynie czerwonej, schodzę do jedynki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile obrotów w c360 macie przy koszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Najlepiej wbić bieg 2 lub 3 rozpędzac stopniowo kosiarkę powoli a nie odrazu na gaz,dochodzisz do 2 tyś obrotów czekasz aż troche zejdą obroty ciągnik do 1400 1500 i powoli puszczasz sprzęgło i dalej dajesz znów gaz.Zadusić można jeśli bez  rozpędzania pojedziesz w trawę lub na uwrociach nie dasz odpowiednio wcześniej obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbori1    0

wojtal24 zgodnie obowiązującymi przepisami, aby móc jeździć ciągnikiem nie trzeba mieć kat. T. wystarczy B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj