Polecane posty

Simmi    167

Witam. Ostatnimi czasy rozglądam się za wymianą mojej sieczkarni na troszkę bardziej wydajną. 

Chcę, abyście mi doradzili jaką sieczkarnię wybrać, aby dobrze sprawowała się w koszeniu 4 rzędowym hederem lub kemperem 3000.

Na oku mam:

- Claas Jaguar 685SL,

- New Holland 1905 lub 2205,

- John Deere 5830,

- Mengele SF5600.

Która z tych sieczkarni Waszym zdaniem najlepiej wypada pod względem bezawaryjności, spalania oraz dostępu i ceny części zamiennych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

jaguar nie koniecznie 685.. Juz lepiej 690 szukaj badz mengele SF6000.. John deere tez ladnie sieka lecz silnik tylko 6+turbo i to jest za malo troszke, znajomy kosil to w kukurydzy 3,5m płakała i jechala 2km/h wiec jesli nie spieszy sie Ci z koszeniem i na spokojnie to JD bedzie pasowalo (znajomy 15ha tnie) a jak wolisz cos wydajniejszego to Mengele badz Claas, A ja jestem za Mengele :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminek2202    0

Witam ja mam na sprzedaż john deere 5830 z najwiekszą jednostką napędową która była montowana w tej sieczkarni. Jest to ostatni silnik john deere po nim już tylko były montowane w sieczkarniach silniki Cuminsa. dobra maszyna ciągnie kemper champion 4500 4x4 a i 15ha to dziennie robi roboty !!! :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

W sieczkarniach John'a serii 58xx najbardziej odstrasza mnie troszkę archaiczny wygląd no i wnętrze kabiny. 

Podobają mi się sieczkarnia Mengele ale troszeczkę popytałem w okolicy i może być kłopot z szybkim dostępem do części.

Wybór padnie raczej na Jaguara SL, teraz tylko poszukać odpowiedni model :) Lepiej brać V6 czy V8 silnik? 695SL pociągnie bez problemu w przyszłości kempera 4500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Powinien, znajomy kosi takim u nas z 4 rzdowym hederem to predkosc jest w granicach 8-10km/h bo ma lekko wiec jakis kemperek wiekszy by nie zaszkodzil ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminek2202    0

W sieczkarniach John'a serii 58xx najbardziej odstrasza mnie troszkę archaiczny wygląd no i wnętrze kabiny. 

Podobają mi się sieczkarnia Mengele ale troszeczkę popytałem w okolicy i może być kłopot z szybkim dostępem do części.

Wybór padnie raczej na Jaguara SL, teraz tylko poszukać odpowiedni model :) Lepiej brać V6 czy V8 silnik? 695SL pociągnie bez problemu w przyszłości kempera 4500?

Panie kolego a ty widziałeś mengele z bliska ??? jakie ma przekładnie wielkie skomplikowane? kolego jeśli ty patrzysz na wygląd maszyny a nie na budowę  i prostotę budowy to nie wiem co ci doradzić... a co ci sie niepodoba w JD5830 w kabinie? owszem 5820 nie zachwyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

Panowie jaka jest różnica pomiędzy Jaguarami SL, SL Mega a Mega? Mam na oku dwie 695 Mega i nie wiem czy jest tam bęben z układem noży V i nowszy typ gniotowników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Według mnie Jaguar, nie posiadam takiego sprzętu ale robili u mnie różnymi sieczkarniami i Jaguar robił najlepiej robotę, qq wszystko ładnie pocięte, ziarnka wszystkie zmiażdżone. I właściciel nie narzekał na Claasa a w innych np. Mengele czy JD to tak różnie bywało i zachwyceni nie byli a robotę to też gorzej robiły niż Claas. Do Claasa części na pewno dostaniesz, a z Mengele to może być większy problem bo już tego nie produkują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kolego mialem jd 5730 sprzecik ok mocy nie brakowalo sprzedalem padlo sprzeglo glowne droga naprawa kupujac jd trzeba liczyc sie z ta awaria tym bardziej ze to dopiero wychodzi w koszeniu ogolnie dobre maszyny a sprzegla sa tez w nowszych.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez peewee1984
      Witam. Planuję zakupić przystawkę bezrzędową do w.w. Jaguara i zastanawiam się która opcja będzie lepsza, RU 450 czy Champion 3000? Koszt zakupu podobny, ceny około 15,000-20,000, ceny części na allegro przemawiają na korzyść RU, ale może Champion mniej awaryjny? Czy obie przystawki będą pasowały do tej sieczkarni, czy potrzebna jakaś adaptacja? Może ktoś miał styczność z obiema maszynami i może je obiektywnie porównać, która lepiej zbiera małą, albo zachwaszczoną kukurydzę? Może ktoś poleci jakąś maszynę w swojej okolicy?
      Pozdrawiam
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie odnośnie ciągników new holland, czym się różnia. Modele swb od lwb?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj