Krzychu814

Jaką ładowarkę teleskopową polecacie ?

Polecane posty

Krzychu814    0

Zastanawiam się nad kupnem ładowarki teleskopowej. Jakie polecacie ? oraz w jakiej cenie ? 

Z góry dzięki! pzdr! :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszy20    14

to zależy czy chcesz używaną czy nową dobre używki chodzą od 60 tys ja ci polece Manitou mam ją i sprawuje się dobrze jest łatwa i wygodna w obsłudze i o to pewnie powinno chodzić nie miałem z nią żadnych problemów polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Ja polecilbym claas scorpion albo cos ze stajni schafer. Obiema dużo pracowałem i są to świetne ładowarki. Wygodne, proste w obsłudze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Ja mam claas scorpion 6030cp ze skrzynia 40kmh 105KM silnik deutz reszta podzespolow to bosch i kramer po 2000mth jak najbardziej polecam a pozatym one dobrze trzymaja cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pigmer
      Jakie są wasze opinie o ładowarkach teleskopowych marki Merlo? Jak jest z serwisem tych maszyn? Co myślicie o ładowarce Merlo z TUZem i WOMem?
    • Przez Rafaaciok
      Siemka, nie znalazłem odpowiedniego działu więc piszę tutaj
      Chciałbym się upewnić, czy posiadając prawo jazdy kat B i T mogę poruszać się i (pracować) ładowarkami teleskopowymi i wózkami widłowymi. Wiem, że mogę poruszać się pojazdami wolnobieżnymi, ale jak z pracą nimi ?
      Jeszcze jedno, czy zdając kurs na ładowarki teleskopowe automatycznie zyskuję również uprawnienia na wózki widłowe ? Ponieważ mam możliwość zrobienia kursu na wózki widłowe a w przyszłości prawdopodobnie będę jeszcze robił na ładowarki i pytanie czy warto 2x wydawać kasę ?
      Dzięki za poświęcenie czasu i udzielone odpowiedzi
      Pozdrawiam.
    • Przez dawid141413
      Witam prosiłbym o opinie na temat  ładowarki manitou mlt 629. Jaka tam jest  przekładnia?
    • Przez DawidPatek
      Witam,
      Jak w temacie, poszukuje importera ewentualnie składnicy tanich ładowarek teleskopowych do 20000.
      Ewentualnie jestem zainteresowany kupnem takiej łądowarki.
      Udźwig około 2,5t
    • Przez mercurial2000
      Panowie i Panie,
       
      będzie to dość długi wywód ze szczegółowym wyjaśnieniem Mam dość duży dylemat dotyczący przyszłego zakupu maszyny. Mam ciągnik z turem (już mniejsza z tym jaki), chcę go sprzedać i zakupić maszynę do ładowania. I tu pojawia się problem, ponieważ maszyna ta będzie wykonywać dość dużo różnych czynności. Gospodarstwo z produkcją mleczną, więc zakres zadań następujący:
       
      - ładowanie obornika na płycie i polu,
      - ok. 700 balotów słomy i ok. 500 sianokiszonki do załadowania (przyczepa do słomy przerobiona z naczepy po kontenerach, więc dochodzi pneumatyka DWUOBWODOWA na hamulce i poduszki ) i ułożenia w stertę, bądź na owijarkę i znów na stertę,
      - ubijanie na pryzmie kiszonki z kukurydzy oraz okrywanie pryzmy i sterty słomy,
      - codzienny załadunek wozu paszowego,
      - wywożenie obornika spod wiaty (tutaj jest problem, bo prześwit drzwi i dachu do max. 2,9 m),
      - wszystkie inne czynności oparte na ładowaniu, tj. drzewo, czasami ewentualny załadunek ziemi, itp (dobrze wiecie, że takich zadań może być nawet kilkadziesiąt więcej).
       
      I teraz tak. Mam jeden ciągnik z ładowaczem (80 KM), zachodni ciągnik 100 KM z 2013 roku, polski traktor 60 KM z 97r. oraz małego fergusona. Ten nowy wykonuje aktualnie prawie wszystkie prace z maszynami, ten z ładowaczem to 90% obowiązków to prace przy turze. 
       
      Plusy i minusy nowego ciągnika z turem:
      + mógłby zastąpić w kilku pracach polowych lub zielonkowych tego 100 konnego,
      + zdecydowanie wygodniejszy, szybszy transport balotów (dochodzi obowiązkowa pneumatyka, lepsza skrzynia w ciągniku),
      + chyba dla mnie fajniejsza kwestia wizualna,
      - może być mało zwrotny w codziennych pracach,
      - może być trudno zmieścić się nim pod wiatą, chociaż na upartego coś by się wymyśliło, więc bez tragedii.
       
      Plusy i minusy ładowarki:
      + wyżej, więcej, dalej - kwestia ładowania bez porównania,
      + zwrotniejsza i gabarytowo zdecydowanie lepsza,
      - transport balotów - nie wiem jak wygląda sprawa z pneumatyką, ogólnie jazda na dalsze odległości (czasami zbiór słomy 20-30 km dalej od miejsca zamieszkania),
      - ograniczenie prac polowych i zielonkowych do jednej maszyny.
       
      No i na koniec najważniejsza kwestia: ciągnik z turem byłby NOWY i bardziej masywny, bo po 8 latach pracy starą maszyną wiem jak pracuje przedni most, przedni napęd, sprzęgło i wiele innych podzespołów, chodzi mi po głowie:
      - NH T6 120 (aktualnie w fajnym wyposażeniu z ElectroCommandem i pompą 113 l 210 tys. netto plus polski ładowacz 17 tys. netto) i ten starty ciągnik wzięlib ode mnie w rozliczeniu w RolService!!!,
      - w Chemirolu jest JD 6230 z 2012 r. 190 tys. netto, ale trochę spalanie mnie przeraża, chociaż rama jest kusząca,
      - NH T5 115?? w pół autoamcie, 190 tys. netto chociaż 3,4 l pojemności jakoś mnie nie przekonuje,
      - może JD 5100 chociaż tutaj dla mnie trochę za mała masa, gabaryt i skrzynia trochę zbyt uboga,
      - no i nowy Arion 410 jest bardzo kuszący, cena zbliżona do NH T6, no, może trochę wyższa
      aaa ładowarka:
      - NOWA - Merlo ta nowa 37.7 czy 33.7, coś takiego (była super 32.6, ale już jej nie produkują), Manitou 629 ale to już kwestia 245 netto wzwyż,
      - UŻYWANA - powiedzmy w okolicach JCB 531-70 wszystkie marki, zależy tylko od stanu technicznego.
       
      Jeszcze mógłbym coś dopisać, co jest dla mnie ważne lub nie, ale już dość bazgrolenia. Uważam, że na forum jest dużo fajnych, poważnych osób, które są mi w stanie pomóc, każda porada jak najbardziej miło widziana. 
      Pozdrawiam
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj