Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz koszenia łąk rebakami i kosiarkami bijakowymi ?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slaszmh9014

Slaszmh9014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 15:37

Zakaz koszenia łąk rebakami i kosiarkami bijakowymi ? Witam. Czy to prawda ze żadnych łąk ani pastwisk podanych do dopłat nie wolno kosić wszelkiego rodzaju rozdrabniaczami ? Nigdzie nie ma jasno napisano ze nie wolno jest mowa o zebraniu biomasy do dwóch tygodni i terminy koszenia . Ostanio usłyszałem ze jest definitywny zakaz ale czy to prawda ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakaz koszenia łąk rebakami i kosiarkami bijakowymi ? Dzisiaj, 21:35
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 19:20

poszukaj :P , z tego co pamiętam w instrukcji na dopłaty było objaśnione : że skosić należy do 15 lipca i trzeba zebrać , a po rozdrabniaczu przecież nie zbierzesz :huh:

#3 Share Slaszmh9014

Slaszmh9014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 20:24

Zakaz koszenia łąk rebakami i kosiarkami bijakowymi ? Ogolnie termin jest do ostaniego lipca wzaleznosci od programu np jak ktoś ma " ptaszka " to dopiero od 1 sierpnia może kosić ale mniejsza o to. Dużo osób w okolicy mowi ze rebaki itp niemozna slsłyszałem opinie nawet ze wstrzymają całkiem dotacje jak będzie kontrol. Nawet pani z odr mówi że lepiej rebaka nie . Pytam czy ktoś miał z tym już styczność albo jest w stanie powiedzieć costa więcej w tym temacie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 21:43

jakies bzdury ...jak ktos skosił łąkę w maju albo w czerwcu bijakową to ma juz trawę po kolana to jak mu udowodnią ze ztej łąki siana nie zebrał...chyba w magicznej kuli to zobaczą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Digifant

Digifant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, turystyka rowerowa

Napisany 10 lipiec 2015 - 10:28

Witam. Czy to prawda ze żadnych łąk ani pastwisk podanych do dopłat nie wolno kosić wszelkiego rodzaju rozdrabniaczami ? Nigdzie nie ma jasno napisano ze nie wolno jest mowa o zebraniu biomasy do dwóch tygodni i terminy koszenia . Ostanio usłyszałem ze jest definitywny zakaz ale czy to prawda ?

Właśnie jak to jest z tym zbieraniem biomasy ? Bo ja słyszałem, że do dopłat wystarczy skosić łąki, a zbieranie nie jest konieczne.