Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3085 Promblem z WOM

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 23:31

MF 3085 Promblem z WOM

kolego sprawdz pompy bo nowe mogą być gorsze od starych co wyrzuciłeś sprawdz ciśnienie od pompy na zimnym podciąg  do 180atu rozgrzej olej i sprawdz ponownie cisnienie jesli ma 180 atmosfer i przepływ oleju jest względny to npompy sa na 10 procęyt dobre oleju się bardo nie czepiaj kiedy go wymieniałeś to na drugim miejscu ważne żeby wogule był od tego trzeba zacząć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3085 Promblem z WOM Dzisiaj, 11:35
  •  

#22 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 07:39

MF 3085 Promblem z WOM

hmm a wg ciebie jak podciągnąć ciśnienie na pompie? na dużej sekcji w pokrywie jest zawór bezpieczeństwa... na roździelaczech pewno też będą jakieś zawory maksymalne ale w przypadku pompy małej wydajności gdzie i czym pokręcisz? Jak pompa słaba to chyba ratunku przed jej wymianą nie ma

#23 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 09:46

MF 3085 Promblem z WOM

nie pchaj się odrazu w ustawienia z reguły takie rzeczy się nie psują podciągnąć mam namyśli przydławić nie wiem czy wiesz o co chodzi musisz wpiąć manometr na ciśnieniowym od pompy z zaworem który dławi i drugą część to znaczy wąż wkładasz do skrzyni biegów zwykły powrót i przy zdławieniu obserwujesz powrót oczywiśćie sądo tego specjalne przyrządy ale nasze serwisy nie wszystkie to posiadają ale dla podrzeb własnych spokojnie wystarczy tak jak opisuję ,

. o pompie małej wydajności napisz dokladsniej nierozumię o czym piszesz dla mnie pompa to pomp tylko jest tłoczkowa zębata itd

#24 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 20 lipiec 2015 - 12:35

MF 3085 Promblem z WOM

ciśnienie pompy można też  sprawdzić  poprzez podpięcie  zegara  pod wyjścia  hydrauliki   z tyłu ciągnika. Moim zdaniem problem leży gdzie indziej    tarczki załączania  sprzęgła wom   mogą się ślizgać . Dobrze jest podpiąć komputer  i to sprawdzić podczas pracy . 

#25 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 13:03

MF 3085 Promblem z WOM ale błyszczysz... weź się już nie wypowiadaj... wyjścia hydrauliki to inna pompa więc możesz mierzyć do woli a napewno wpływ na włączanie WOM znajdziesz..... ciekawe co na tym kompie chcesz przeczytać... weź się już nie kompromituj... sprawny autotronic odłączy WOM gdy taczki będą się ślizgać

#26 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 14:06

MF 3085 Promblem z WOM

pompa zasilająca całą  hydraulikę  jest jedna 2 sekcyjna    to o jakiej ty pompie mówiśz  bo chyba nie wiesz sam co gadasz teraz . komputer zbiera informacje o błędach.mało jeszcze wiesz...

#27 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 15:18

MF 3085 Promblem z WOM

ja wiem jedno komputer  to nie wszystko.

a ciśnienie sprawdzane na wyjściach hydraulichnych ma się nijak do sprawdzenia stanu pompy na wyjściach hydraulicznych możemy wtedy sprawdzić kiedy jest już wszystko w porządku i ustawić zawory przelewowe rozdzielaczy i to wszystko.

kolego wytłumacz mi jak komputer odczytuję grubość tarczek w koszach jestem ciekaw jest tam kamera którą możemy odczytać na monitorze bo ja też mało się znam na komputerze.

#28 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:13

MF 3085 Promblem z WOM

pompa zasilająca całą  hydraulikę  jest jedna 2 sekcyjna    to o jakiej ty pompie mówiśz  bo chyba nie wiesz sam co gadasz teraz . komputer zbiera informacje o błędach.mało jeszcze wiesz...

no i do której sekcji pompy podłączasz się matole tym cisnieniemierzem pakując go w szybkozłacze hydrauliki zewnętrznej? tępak jesteś do potegi n-tej

No i wpadnij z tym kompem do mnie.... pośmieje się jak będziesz szukał tego gniazdka diagnostycznego... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Synku na żywych konikach może i się znasz, ale o mechanicznych to nie masz pojęcia więc skończ ten cyrk i już tu nie pisz... w swoim MFie zajrzałem już prawie w każdy zakamarek łącznie z komputerem więc daj se już spokój pisaniem tych bzdur bo jak ktoś to poczyta to sie rozpłacze ze śmiechu, gorzej jak będzie szukał konkretnych informacji bo wtedy zgłupieje

Edytowany przez lukbold, 21 lipiec 2015 - 04:37.

#29 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 22:27

MF 3085 Promblem z WOM

no i do której sekcji pompy podłączasz się matole tym cisnieniemierzem pakując go w szybkozłacze hydrauliki zewnętrznej? tępak jesteś do potegi n-tej

No i wpadnij z tym kompem do mnie.... pośmieje się jak będziesz szukał tego gniazdka diagnostycznego.... co za kretyn

Synku na żywych konikach może i się znasz, ale o mechanicznych to nie masz pojęcia więc skończ ten cyrk i już tu nie pisz... w swoim MFie zajrzałem już prawie w każdy zakamarek łącznie z komputerem więc daj se już spokój pisaniem tych bzdur bo gimbusem śmierdzisz na kilometr.

Daruj sobie  te teksty .  Jak  chcesz ludzi obrażać to wyjdź.Wiedzę to ty masz ogólną ale praktyki zero.  Nie będę z tobą dyskutował  bo się nie znasz.Schowaj ten bełkot do kieszeni .  MF  ma złącze diagnostyczne nawet widnieje w katalogu  Agco jako część .

Sprawe zgłaszam do moderatora.    

#30 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 22:32

MF 3085 Promblem z WOM to się zdecyduj gdzie mierzysz te ciśnienie bo to różnica zasadnicza... widać te Twoja praktykę w każdym poście który każdego tu rozbawia do łez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 21 lipiec 2015 - 06:09

MF 3085 Promblem z WOM

Daruj sobie  te teksty .  Jak  chcesz ludzi obrażać to wyjdź.Wiedzę to ty masz ogólną ale praktyki zero.  Nie będę z tobą dyskutował  bo się nie znasz.Schowaj ten bełkot do kieszeni .  MF  ma złącze diagnostyczne nawet widnieje w katalogu  Agco jako część .

Sprawe zgłaszam do moderatora.    

za to z Ciebie niezły praktykant, leć lepiej zmieniać olej w skrzyni :lol: :lol: :lol:

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#32 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 17:41

MF 3085 Promblem z WOM

tak na marginesie.. na budowie robię na 3080. legenda głosi ze kiedyś był tam dolewany olej do skrzyni.... w silniku susza była.... 5litr wczoraj wlałem, żeby dostać stan... to są tzw firmowe oszczędności na krótką metę każdy by powiedział... taki serwis a raczej jego brak jest od 6 lat i na oko zrobione w tym czasie 5tys godzin. olej w silniku też oczywiście nigdy nie był wymieniany odkąd go mamy. faktem jest że traktor lata tylko z beczka 5tys litr i zamiatarką...... wygląda jak wygląda ale jedzie.. heh angielska gniotsa nie łamiotsa

W miedzy czasie sprzedane były z firmy 2 klikuletnie proximy, case jx60....niby nowe traktory z serwisem na dużo wyższym poziomie bo w lepszych czasach ale i tak te graty miały więcej awarii niż ten stary niezniszczalny mf

#33 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 20:41

MF 3085 Promblem z WOM

jak jesteście takie mądrale to pomóżcie koledze...   znawcy się znaleźli     nie mam czasu   się użerać z idiotami.   

#34 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 22:42

MF 3085 Promblem z WOM

nikt cie nie zmuszał do pisania bredni w temacie o którym pojęcia nie masz  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: zapewne wszystkim tu przykro z faktu, że nie masz czasu  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Post nie na temat, +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 22 lipiec 2015 - 09:42.

#35 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 09:47

MF 3085 Promblem z WOM

@soltys13 i @lukbold dostali po tygodniowym banie na ochłonięcie, za naruszenie 3.1 pkt taryfikatora. http://www.agrofoto....grofotopl-2013/

Jeżeli dalej będziecie się wyzywać w tym temacie to polecą kolejne bany, aż do skutku.

Wróćcie do tematu

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#36 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 16:51

MF 3085 Promblem z WOM

Sprawdź pierścienie i obudowę współpracującą z nimi w koszu napędu WOM, przypuszczam że tam leży problem, jak mam rację to napisz. 

#37 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 19:28

MF 3085 Promblem z WOM

I dalej ten sam problem... Wymienilismy olej i filtry i dalej to samo... Brak półbiegu A i B, po rozgrzaniu wylacza sie walek WOM i żeby dobrze skrecic trzeba dodac troche gazu, ale to wina pewnie pompy oleju. Najbardziej interesuje mnie WOM i te polbiegi. Wie ktoś coś moze?

#38 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 21:04

MF 3085 Promblem z WOM

kolego nie dokońca rozrużniam wszystkie modele mf bo mnie to nie interesuje ale jak jest z tymi półbiegami giną razem z wałkiem czy jedno z drugim nie ma nić wspólnego jeśli nie ma nić wspólnego to śprawdz na zawoże od wom w momencie kiedy się rozłączy czy jest napięcie bo tym raczej rządzi komputer jest możliwość obejścia ale podkreślam obejścia jesli będziesz zajnteresowany to podpowiem ci jak to zrobić bo fergusony maja bardzo skąplikowane sterowniki niewiadomo po co ale są na forum tacy co sie znaja na komputerach przynajmniej tak piszą że my mało wiemy,to oni może podpowiedzą bez obejścia ja koledze minołem komputer i 3ci rok działa jakiś mf 160koni ,

#39 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 00:17

MF 3085 Promblem z WOM

wom2.jpg

problem tkwi najprędzej w sprzęgle wom  pozycja nr1 wg katalogu agco.  Sprawdź tarczki w jakim  są stanie  być może  jest potrzebna wymiana.  na zimnym będzie chodzić lecz jak się zagrzeje olej zaczną  się ślizgać.

wom .jpg

Edytowany przez soltys13, 10 wrzesień 2015 - 00:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 17:20

MF 3085 Promblem z WOM

Wrocilo to do normy, lecz dalej problem z tymi polbiegami, skrecaniem oraz wali o ziemie np. agregatem, bronami czy tez plugiem. podnosic podnosi normalnie, ale rzuca o ziemie nimi...