Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada tylnego mostu Zetor 10540

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sakos2803

sakos2803

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 13:10

Przepraszam że zakładam nowy temat ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Chodzi o to ,że gdy włacze przedni naped w zetorze 10540 to załacza sie blokada tylnego mostu. próbowałem juz wszystkiego i nic nie daje nawet wymiana elektrozaworów.Prosze o pomoc bo mi juz brakuje pomysłów.Mam takie pytanie od czego jest właściwie ten elektrozawór nad butlą powietrza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada tylnego mostu Zetor 10540 Dzisiaj, 11:04
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 464 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 14:57

Blokada tylnego mostu Zetor 10540 Zrob zdJecie, u mnie nie ma zadnego elektrozaworu na butla. Pokaz go u siebie
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 08:01

jak masz w tym modelu wszystko w oryginale ( bez żadnych przeróbek ) to nie ma takiej możliwości ,żeby sterowanie przedniego napędu miało wpływ na blokadę tylnych kół !!!

Blokada jest sterowana mechanicznym zaworem powietrznym umieszczonym w podłodze a napęd elektrozawrem pneumatycznym umieszczonym nad przestawką w skrzyni biegów . Elektrozawór nad butlą powinien być ,z tego co wiem , od hamulców dwuobwodowych. 

Który jest rok tego Zetora ?

nowy

#4 Share sakos2803

sakos2803

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 16:53

Jest tak jak mówisz kolego.Rocznik 1998 wszystko w oryginale.Sprawdzałem dziś ten zawór który reguluje od jakiego ciśnienia w układzie ma się wyłączyć przedni napęd i jest sprawny.Już nie mam pomysłu co mogło się stać ze tak się dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share sakos2803

sakos2803

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 18:46

Przyczyna wyżej wymienionej usterki jest siłownik załączający blokadę tylnego mostu który znajduje się właśnie w tylnym moście. Jest nieszczelny i ucieka przez niego powietrze.I teraz mam pytanie czy gdy zdejmę plecak będe miał do niego odstęp?

#6 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 11:31

tyle ,że blokada tylnego mostu powinna się włączyć po podaniu ciśnienia a nie odwrotnie i nieszczelność powinna dawać odwrotny efekt czyli nie załączać raczej !!! Przedni mostu sterowany jest odwrotnie tzn. ciśnienie rozłącza napęd ,  zanik ciśnienia (wyłączenie kluczyka )   włącza napęd

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sakos2803

sakos2803

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 17:55

Teraz już wiem jak to działa.Lecz nadal nie możemy znaleść przyczyny blokowania.Nie blokuje mocno ale trochę przytrzymuje. A jak wyłącze naped i wyprostuje koła słychać delikatne pukniecie w skrzyni i puszcza. Tak jest za każdym razem.