Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JarekWLKP

John Deere vs. CLAAS

Który nowy kombajn wybrać?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • John Deere 1450-1550 CWS
      55
    • CLAAS MEGA
      86


Polecane posty

robertbara    75
Długo nie namawiałem. Było to jakieś pół roku temu, stwierdziliśmy, że kiedy ruszy PROW to kupujemy. Ale w tym roku 26ha rzepaku zupełnie poległo (za dużo nawozów + wiatr i deszcz), dlatego z inicjatywą wyszła nikt inny, a mama. Takie odnowienie tematu sprzed pół roku. Cała decyzja zapadła wciągu jednego dnia. Zazwyczaj jest tak, że z ojcem jesteśmy za inwestycjami na grubą skalę, a mama blokuje. Tym razem było inaczej.

 

Najłatwiej jest przekonywać bazując na mocnych podwalinach - argumentach. Przeczytaj ważne informacje o finansowaniach, charakterystykach sprzętu, opiniach. Zaplanuj inwestycję oraz możliwe drogi spłacenia sprzętu, opłacalność, korzyści wynikające z inwestycji, wady i zalety. Po tak przestudiowanym temacie wszystko przedstaw głowie rodziny. O ile wszystko zrobisz dobrze, a argumenty będą właściwe, zapewniam, iż skłonisz co najmniej do głębokich zastanowień. Pozdrawiam.

 

No właśnie Jarek bardzo dobrze Ci to wytłumaczył :lol:

 

Najważniejsze są dobre argumenty, bo jak chcesz kupic maszynę, bo inni taką mają to nie masz szans. Musisz mieć tzw. ekonomiczne pokrycie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Robert, masz większe doświadczenie ode mnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Robert, masz większe doświadczenie ode mnie :rolleyes:

 

Wcale nie mam większego doświadczenia, to mnie Ojciec musiał przekonywać do CWS-a ale teraz widzę że to dobra decyzja.

Teraz przekonujemy Mamę do sieczkarni samojezdnej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

Steffler1, kiedy odbierasz swoją łanię? Sprzedawcy bardzo zdziwili się, kiedy poinformowaliśmy ich o tak szybko dokonanej decyzji, do tego dochodzi jeszcze fakt, iż zażyczyliśmy sobie mieć do końca tego tygodnia sprzęt na placu.

 

Sorki ze tak późno odpisuje ale nie miałem czasu. maszynka juz poszła w pole ale cos mamy nie tak z paskiem napędzajacym sieczkarke. juz 2 razy był wymieniany. fajnie ze jest gwarancja. ogólnie to nic innego sie nie dzieje. kabina 1 klasa. naped hydrostatyczny tez fajny bajer. ja mam do niego stół z jedna kosą, bez wózka(sami dorabialiśmy i jest lepszy niz oryginał). koszt był ok 81tyś Euro, kurs był 3,75zł. wczoraj pierwsza wymiana olejów. serwis przyjechał wszystko zrobili tylko z tym paskiem jeszcze muszą cos zrobić. jeszcze czekam za radiem do niego( wmontuje sobie do auta hihi) pozdr:):rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Steffler1, skąd dokładnie jesteś? Niedawno w Gościejewie k. Obornik Wklp. widziałem dwa 1450-1550. Może któryś twój? Który z serwisantów przyjechał? Ja juz też mam nabite 104 mth, ale jeszcze jutro pojadę, póki nie pada.

 

Co do paska sieczkarni. Masz dobrze napięty? O takie rzeczy zadbaliśmy. Polecam napiąć też łańcuchy podajników ziarna i podajnika pochyłego.

 

Przez ten czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji mam teraz katar, bo nawet jak ustawiłem na minimum klimę to mroziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

JD tak juz mają z tą klimą ja mam przy ciągniku 7730 to jak mam na minimum to też jeszcze mrozi aż czasami to człowieka drażni no ale lepiej niech jest zimniej niż ciepla jak na safarii :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

7710 ma dodatkowy przycisk do włączania klimatyzacji i jest cacy, bo można ustawić trochę ciepłego powietrza i włączyć klimatyzację-wtedy jest elegancko :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17
Steffler1, skąd dokładnie jesteś? Niedawno w Gościejewie k. Obornik Wklp. widziałem dwa 1450-1550. Może któryś twój? Który z serwisantów przyjechał? Ja juz też mam nabite 104 mth, ale jeszcze jutro pojadę, póki nie pada.

 

Co do paska sieczkarni. Masz dobrze napięty? O takie rzeczy zadbaliśmy. Polecam napiąć też łańcuchy podajników ziarna i podajnika pochyłego.

 

Przez ten czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji mam teraz katar, bo nawet jak ustawiłem na minimum klimę to mroziło.

 

Jestem z okolic śremu. Serwis z Gażynia. Te maszynki które widziałeś to nie moje. Z tym paskiem to jest cos nie teges, tak wyglada jakby koła pasowe były nierówno ułożone. Tu chodzi o ten pasek 3 rzędowy a nie o ten zwykły długi. a co do klimy to faktycznie jest niezła. Ciekawe czy będzie działać tak długo bezawaryjnie jak w ciągniku NH TL 100 (6 lat bez awarii). Ogólnie oprócz tego paska to nie mam nic do zarzucenia. Nawet spalanie malutkie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

odnosze się do tematu i doradzam ci żebyś kupił mimo wszystko claasa części tańsze a awaryjnosć podobna no i przede wszystkim ładniejsze:DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

Że niby claas ładniejszy od zielonej strzały...kwestia gustu, a cena części hmmm...Korbanki wiedza ile kasować żeby zdołować klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj