Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere vs. CLAAS

60 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Który nowy kombajn wybrać?

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 09:12

John Deere vs. CLAAS

Sprzedawcy bardzo zdziwili się, kiedy poinformowaliśmy ich o tak szybko dokonanej decyzji, do tego dochodzi jeszcze fakt, iż zażyczyliśmy sobie mieć do końca tego tygodnia sprzęt na placu.

Co w tym dziwnego? kombajn z placu można miec na drugi dzień u siebie.

Relatywnie tani ten kombajn, prawie tyle co za mój mniejszy ciągnik. Myślałem ze koło 100 bedzie kosztował...

wersja z placu to pewnie za duzo w nim nie ma.

A jaka różnica była pomiędzy tym z serii 9000i? Wydaje mi sie że najmniejszy z tej serii chyba mniej jak 100 nie kosztuje...?

Do maszyny na lata (no chyba ze na krótko) lepiej dopłacic niż niedopłacić i żałować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere vs. CLAAS Dzisiaj, 21:29
  •  

#42 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 10:08

John Deere vs. CLAAS W normalnym trybie ludzie zamawiają kombajny w listopadzie i odbierają tuż przed żniwami. Na szczęście nie brakuje mu niczego, chyba, że Hillmaster, który w Wielkopolsce nie jest przydatny lub inne podobne.

9000i kosztował o ile dobrze pamiętam coś około 112 tyś EUR netto i nie było żadnej 'wolnej' sztuki.

Nasz kombajnista niestety ze względów zdrowotnych nie może pracować, dlatego osobiście go zastąpię.

Zdjęcia wkrótce.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#43 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 10 lipiec 2007 - 10:47

John Deere vs. CLAAS cena nowych kombajnów przed sezonem tez jest wieksza czy taki 'skok' jest charakterystyczny dla uzywek?

#44 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 00:05

John Deere vs. CLAAS Raczej dla używek! Dla nowego kombajnu w sezonie jest jeden minus, nie możesz wybrać niektórych opcji wyposażenia dodatkowego, bo to zamawia się po sezonie-na następny sezon.

#45 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 11:40

John Deere vs. CLAAS

Witam ponownie :)

Dziś ojciec pod moim wielomiesięcznym wpływem

He he ty to masz dobrze ty namawiałeś ojca pare miescęcy żeby kupił kombajn :)
A ja namawiam już ze 4 lata żeby kupił nowy ciągnik i końca namawiania nie widać :angry:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#46 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 11:44

John Deere vs. CLAAS zapytaj się jarka jak to sie robi bo może nie umiesz

#47 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 13:09

John Deere vs. CLAAS @JarekWLKP jak namówiłeś ojca żeby kupił kombajn?
kamil41 dzięki za rade :)

#48 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 13:21

John Deere vs. CLAAS Długo nie namawiałem. Było to jakieś pół roku temu, stwierdziliśmy, że kiedy ruszy PROW to kupujemy. Ale w tym roku 26ha rzepaku zupełnie poległo (za dużo nawozów + wiatr i deszcz), dlatego z inicjatywą wyszła nikt inny, a mama. Takie odnowienie tematu sprzed pół roku. Cała decyzja zapadła wciągu jednego dnia. Zazwyczaj jest tak, że z ojcem jesteśmy za inwestycjami na grubą skalę, a mama blokuje. Tym razem było inaczej.

Najłatwiej jest przekonywać bazując na mocnych podwalinach - argumentach. Przeczytaj ważne informacje o finansowaniach, charakterystykach sprzętu, opiniach. Zaplanuj inwestycję oraz możliwe drogi spłacenia sprzętu, opłacalność, korzyści wynikające z inwestycji, wady i zalety. Po tak przestudiowanym temacie wszystko przedstaw głowie rodziny. O ile wszystko zrobisz dobrze, a argumenty będą właściwe, zapewniam, iż skłonisz co najmniej do głębokich zastanowień. Pozdrawiam.

#49 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 13:59

John Deere vs. CLAAS Dzięki jarek za pomoc będe się starał :rolleyes:

#50 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 23:48

John Deere vs. CLAAS Do usług.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 09:38

John Deere vs. CLAAS

Długo nie namawiałem. Było to jakieś pół roku temu, stwierdziliśmy, że kiedy ruszy PROW to kupujemy. Ale w tym roku 26ha rzepaku zupełnie poległo (za dużo nawozów + wiatr i deszcz), dlatego z inicjatywą wyszła nikt inny, a mama. Takie odnowienie tematu sprzed pół roku. Cała decyzja zapadła wciągu jednego dnia. Zazwyczaj jest tak, że z ojcem jesteśmy za inwestycjami na grubą skalę, a mama blokuje. Tym razem było inaczej.

Najłatwiej jest przekonywać bazując na mocnych podwalinach - argumentach. Przeczytaj ważne informacje o finansowaniach, charakterystykach sprzętu, opiniach. Zaplanuj inwestycję oraz możliwe drogi spłacenia sprzętu, opłacalność, korzyści wynikające z inwestycji, wady i zalety. Po tak przestudiowanym temacie wszystko przedstaw głowie rodziny. O ile wszystko zrobisz dobrze, a argumenty będą właściwe, zapewniam, iż skłonisz co najmniej do głębokich zastanowień. Pozdrawiam.

No właśnie Jarek bardzo dobrze Ci to wytłumaczył :lol:

Najważniejsze są dobre argumenty, bo jak chcesz kupic maszynę, bo inni taką mają to nie masz szans. Musisz mieć tzw. ekonomiczne pokrycie :rolleyes:

#52 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 12:45

John Deere vs. CLAAS Robert, masz większe doświadczenie ode mnie :rolleyes:

#53 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 16:59

John Deere vs. CLAAS

Robert, masz większe doświadczenie ode mnie :rolleyes:

Wcale nie mam większego doświadczenia, to mnie Ojciec musiał przekonywać do CWS-a ale teraz widzę że to dobra decyzja.
Teraz przekonujemy Mamę do sieczkarni samojezdnej :lol:

#54 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 10:50

John Deere vs. CLAAS Steffler1, kiedy odbierasz swoją łanię? Sprzedawcy bardzo zdziwili się, kiedy poinformowaliśmy ich o tak szybko dokonanej decyzji, do tego dochodzi jeszcze fakt, iż zażyczyliśmy sobie mieć do końca tego tygodnia sprzęt na placu.

Sorki ze tak późno odpisuje ale nie miałem czasu. maszynka juz poszła w pole ale cos mamy nie tak z paskiem napędzajacym sieczkarke. juz 2 razy był wymieniany. fajnie ze jest gwarancja. ogólnie to nic innego sie nie dzieje. kabina 1 klasa. naped hydrostatyczny tez fajny bajer. ja mam do niego stół z jedna kosą, bez wózka(sami dorabialiśmy i jest lepszy niz oryginał). koszt był ok 81tyś Euro, kurs był 3,75zł. wczoraj pierwsza wymiana olejów. serwis przyjechał wszystko zrobili tylko z tym paskiem jeszcze muszą cos zrobić. jeszcze czekam za radiem do niego( wmontuje sobie do auta hihi) pozdr:):rolleyes:

#55 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 01 sierpień 2007 - 21:14

John Deere vs. CLAAS zdecydowanie claas maszyna nie do zdarcia my mamy 2 claasy dominatora 100 i 108 sl maxi
108 sprawuje sie jak do tej pory super aa mega to juz wogole bedzie bajka
CLAAS
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

#56 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 23:40

John Deere vs. CLAAS Steffler1, skąd dokładnie jesteś? Niedawno w Gościejewie k. Obornik Wklp. widziałem dwa 1450-1550. Może któryś twój? Który z serwisantów przyjechał? Ja juz też mam nabite 104 mth, ale jeszcze jutro pojadę, póki nie pada.

Co do paska sieczkarni. Masz dobrze napięty? O takie rzeczy zadbaliśmy. Polecam napiąć też łańcuchy podajników ziarna i podajnika pochyłego.

Przez ten czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji mam teraz katar, bo nawet jak ustawiłem na minimum klimę to mroziło.

#57 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 22:43

John Deere vs. CLAAS JD tak juz mają z tą klimą ja mam przy ciągniku 7730 to jak mam na minimum to też jeszcze mrozi aż czasami to człowieka drażni no ale lepiej niech jest zimniej niż ciepla jak na safarii :rolleyes:

#58 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 23:41

John Deere vs. CLAAS 7710 ma dodatkowy przycisk do włączania klimatyzacji i jest cacy, bo można ustawić trochę ciepłego powietrza i włączyć klimatyzację-wtedy jest elegancko :rolleyes:

#59 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 17:58

John Deere vs. CLAAS

Steffler1, skąd dokładnie jesteś? Niedawno w Gościejewie k. Obornik Wklp. widziałem dwa 1450-1550. Może któryś twój? Który z serwisantów przyjechał? Ja juz też mam nabite 104 mth, ale jeszcze jutro pojadę, póki nie pada.

Co do paska sieczkarni. Masz dobrze napięty? O takie rzeczy zadbaliśmy. Polecam napiąć też łańcuchy podajników ziarna i podajnika pochyłego.

Przez ten czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji mam teraz katar, bo nawet jak ustawiłem na minimum klimę to mroziło.

Jestem z okolic śremu. Serwis z Gażynia. Te maszynki które widziałeś to nie moje. Z tym paskiem to jest cos nie teges, tak wyglada jakby koła pasowe były nierówno ułożone. Tu chodzi o ten pasek 3 rzędowy a nie o ten zwykły długi. a co do klimy to faktycznie jest niezła. Ciekawe czy będzie działać tak długo bezawaryjnie jak w ciągniku NH TL 100 (6 lat bez awarii). Ogólnie oprócz tego paska to nie mam nic do zarzucenia. Nawet spalanie malutkie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 20:09

John Deere vs. CLAAS odnosze się do tematu i doradzam ci żebyś kupił mimo wszystko claasa części tańsze a awaryjnosć podobna no i przede wszystkim ładniejsze:DDD