Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda 3 - gnijace blachy

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:53

Mazda 3 - gnijace blachy witam. mam okazje nabyc ladna mazde 3 w sedanie, rok 2005 1.6 z gazem. podobno te mazdy to straszne zgniluchy? ogladalem ja troche i cos tam sie od spodu zaczyna jakby pojawiac. moze sie uzytkownicy wypowiedza? z gory dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mazda 3 - gnijace blachy Dzisiaj, 14:51
  •  

#2 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 09:21

Mazda 3 - gnijace blachy

W niemieckiej ksiazke kiedys widziałem zapis ze masz 3 lata na lakier i 12 na blache :) Mozesz byc spokojny przez 2 lata nie powinno byc dziur na wylot; ) Nie masz co sie sugerowac tym ze takie opinie kazdy samochod z czasem zrobi sie rudy.  Kazdy mama jakies slabe punkty ford, opel czy nawet na a4 gdzie masz ocynk lapiej spada i robi sie rudo ;)

#3 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 15:24

Mazda 3 - gnijace blachy

Kolega ma Mazda6 z 2000r w oryginale i już ma dziury na wylot przy łączeniu przednich błotników z progiem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#4 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 12 lipiec 2015 - 21:54

Mazda 3 - gnijace blachy

Właśnie 6 pierwszej generacji miały duży problem z gnijącymi nadkolami trzeba je dobrze konserwować by nie gniły.Kolega z klasy też sprzedał mazde 6 z 2003 bo też była kupa rdzy z 3 może jest to samo.Podobno nowsze nie mają już takich problemów a w a4 rdza może się pojawiać przez filc który był chyba w nadkolu by wyciszyć dźwięk z kół i drogi a jak wiadomo filc dobrze chłonie wodę i zostanie ona tam dłuższy czas

#5 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 11:19

Mazda 3 - gnijace blachy

Zabezpieczaj, dopóki jest jeszcze co zabezpieczać. Najlepiej udaj się na konserwacje całego podwozia. Są specjalne substancje konserwujące. Trochę jest przy tym zabawy, ale na 3-4 lata będzie spokój.

Auta szybciej korodują, bo do odśnieżania dróg powszechnie używa się soli. Dlatego warto położyć na karoserię warstwę ochronną w postaci wosku. Położyć najlepiej przed zimą.

Jak coś to tutaj: http://nocar.pl/blog...chod-na-jesien/ łap linka z dobrym tekstem o tym jak przygotować auto do jesieni i zimy.

#6 Share xawer111

xawer111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 07:57

Mazda 3 - gnijace blachy

Ja bym nie kupił takiej Mazdy. W sumie żadnej bym nie kupił. Tylko niemieckie auta kupuje, to mam pewnosc ze wszystko bedzie ok :)

#7 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 11 wrzesień 2016 - 10:03

Mazda 3 - gnijace blachy Ja bym się chętnie skusił na nową 3 bo normalne silniki 2,0 i 120 km tylko ciekawe właśnie jak blacharka.@up Myslisz że niemeickie auta się nie psują ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 05:49

Mazda 3 - gnijace blachy

Mazda 6 jest chyba wykonana z podobnej blachy. Przez długi okres jeździłem 6 i nic się z nią złego nie działo, mimo sędziwego wieku. Z 3 z tego co wiem jest podobnie.

Krótko mówiąc jeżeli nie była po wypadku, to blacha jest tak zakonserwowana, że spokojnie powinna wytrzymać te 7-10 sezonów. Tutaj znalazłem ciekawy opis tego modelu http://kieruj.pl/mazda-6/

#9 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 06:02

Mazda 3 - gnijace blachy mazda to śmietnik nie dość że gnije jak polonez to jeszcze tandeta jak uj.po za tym jedynie silniki benzynowe jako tako są ok. bo diesel to tylko ten stary był trwały.

#10 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 07:19

Mazda 3 - gnijace blachy

Też bym nie kupił,po kilku latach ogniska rdzy z każdej strony,wydasz sporo a sprzedasz za grosze,albo na złom.Tylko ocynk.

#11 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 13 wrzesień 2016 - 11:46

Mazda 3 - gnijace blachy

Z tym ocynkiem w mazdach to akurat nic nie wiem,mogę trochę się wypowiedzieć o fiacie palio 2003 rok .była opcja ubezpieczyć go od blacharki nowego na bodaj 8 lat,samochód w ocynku.Do 8 lat oczywiście żadnych ubytków,pod spodem jak lalka,a 9 roku lewarek wlazł w próg,ale dostałem oczy :blink:

#12 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 14:30

Mazda 3 - gnijace blachy

W 2006r okazjonalnie kupiłem mazdę 323f 2.0 w dieslu. Fakt strasznie gniła ale cena była dobra (później okazało się że był to topielec) Kolega blacharz zrobił blachy, 100% konserwacji. Kolega mechanik przejrzał mechanikę i od 10 lat zmieniam tylko płyny i powietrze w kołach. Cena części zamiennych jest wyższa ale jakość super a jeżeli ktoś potrzebuje zamienników to też znajdzie. Ogólnie polecam.

#13 Share cortezz

cortezz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:41

Mazda 3 - gnijace blachy Powiecie mi czy ja zabłądziłem na tym forum to jest forum rolnicze raczej a nie motoryzacyjne a mazdy zawsze gniły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Yanusz

Yanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Lubię czasami oglądać Rolnik szuka żony. Czasami jest to bardzo realistyczne i pasuje do życia codziennego...

Napisany 06 październik 2016 - 21:06

Mazda 3 - gnijace blachy

Chyba już na te roczniki nic nie poradzisz... konserwuj ile dasz radę ale cudów się nie spodziewaj..