Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapowietrzanie się krokodyla do obornika

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik117

Rolnik117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:27

Mam pytanie. Dlaczego gdy odczepię krokodyla  i gdy póżniej spowrotem chcem go uczepić nie da się założyć

końcówek , trzyma olej. Musze wtedy odkręcać delikatnie szlauf i zpuszczac powietrze . Co morze być tą przyczyną  . ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zapowietrzanie się krokodyla do obornika Dzisiaj, 04:16
  •  

#2 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:47

Zapowietrzanie się krokodyla do obornika Wątpię, żeby to było powietrze, pewnie nie luzujesz krokodyla przed odpieciem przewodów. Zależy jak masz zasilanie rozdzielacza, ale najlepiej zgasic traktor, ruszyć dźwignią otwórz/zamknij krokodyl, wtedy odczepiasz i po problemie, bo nie ma ciśnienia w układzie.

#3 Share Rolnik117

Rolnik117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:50

a właśnie że luzuje jostikiem i tak się dzieje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 19:23

Zapowietrzanie się krokodyla do obornika To zwracam honor, hmm, dziwne. Wygląda na typowe zapowietrzanie, próbowałeś zluzowac przewody ma krokodyla i trzymać zasilanie aż poleci sam olej i wtedy zakręcić? Powinno pomóc przy klasycznym zapowietrzeniu..

#5 Share Rolnik117

Rolnik117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 19:26

no właśnie tak robie  i zakażdą razą to samo i darmo olej trzeba marnować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:25

To nie zapowietrzanie, tylko jest ciepło i olej zwiększa swoją objętość. Wystarczy zamontować zawór kulowy tuż za wtyczką, po stronie  gdzie jest olej w cylindrze stanie spoczynku siłownika. Doraźnie stawiaj krokodyla w cieniu.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 154 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:34

Zapowietrzanie się krokodyla do obornika ja robie tak: otwieram krokodyla do połowy i gasze ciągnik. potem na zgaszonym silniku zamykam krokodyla - opadnie swoim ciężarem. nigdy nie miałem problemu z ponownym podpięciem
:-)

#8 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:39

Myślę, że zawór kulowy nie pomoże (pomiędzy nim a wtyczką też jest trochę oleju), a jeśli by miał pomóc to musiałyby byś dwa - olej rozszerza się w obydwu komorach siłownika. Mam to samo przy wycinaku (rzadko go odczepiam) i węży nie luzowałem tylko owijałem wtyczkę szmatą i dociskałem ją do ramy. Trochę oleju poleci a szmata chroni przed jego rozbryzgiem. Dodatkowo dźwignia w rozdzielaczu w pozycji pływającej, no ale w rozdzielaczu tura tak się nie da...

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 07:59

To nie zapowietrzanie, tylko jest ciepło i olej zwiększa swoją objętość. Wystarczy zamontować zawór kulowy tuż za wtyczką, po stronie  gdzie jest olej w cylindrze stanie spoczynku siłownika. Doraźnie stawiaj krokodyla w cieniu.

Miałem właśnie to napisać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 08:50

Myślę, że zawór kulowy nie pomoże (pomiędzy nim a wtyczką też jest trochę oleju), a jeśli by miał pomóc to musiałyby byś dwa - olej rozszerza się w obydwu komorach siłownika. Mam to samo przy wycinaku (rzadko go odczepiam) i węży nie luzowałem tylko owijałem wtyczkę szmatą i dociskałem ją do ramy. Trochę oleju poleci a szmata chroni przed jego rozbryzgiem. Dodatkowo dźwignia w rozdzielaczu w pozycji pływającej, no ale w rozdzielaczu tura tak się nie da...

Przez kilka lat to rozwiązanie zdawało egzamin. Teraz na jednym wężu mam wtyczkę, a na drugim gniazdo. Po rozłączeniu przystawki spinam je z sobą, dwie korzyści na raz, złącza są czyste i nie spręża się olej.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Dodaj odpowiedź