Radek_MB

Arag Bravo 400s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radek_MB    0

Witam,
Czy ktos z Was wgrywal mapy do komputera Arag Bravo 400s? Chcialbym zeby komputer sterowal opryskiem wg GPSa.

Edytowano przez Radek_MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

mapy dawkowania do bravo 400S muszą być w formacie shape, ale nawet jak masz mapę to bez RTK nawet bym nie próbował wg nich jeździć bo przesunięcie mapy w oparciu tylko o sygnał GPS może nawet w ciągu kilku dni wynieść nawet 1,5 metra, więc korekta jest wymagana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek_MB    0

Dzieki za odpowiedz.

Skąd mogę pobrać mapy w formacie shape? Google maps + konwersja do shape?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Sam bravo 400S nic nie daje potrzebne są zawory na każdej końcówce.

Ja mam Bravo 400 i żadnych map nie potrzebuję. Sam podczas oprysku robi mapy powierzchni opryskanej i może wyłączać automatycznie sekcje (a nie końcówki jak Bravo 400S). Poza tym niczym się nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

A koledzy jak wykonacie oprysk na tym komputerze to zapisujecie sobie pracę na danym polu tak żeby następnym razem skorzystać z tych parametrów, 

bo mam teraz nowy opryskiwacz z tym właśnie 400S i dopiero go zaczynam poznawać - P.s. jakie u Was jest ciśnienie robocze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

nawet jak zapiszesz pole to do następnego zabiegu nie wykorzystasz zapisanej mapy jeśli nie masz RTK, korekta zegarów GPS sprawia, że pole może "przesunąć się" nawet o kilka metrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A koledzy jak wykonacie oprysk na tym komputerze to zapisujecie sobie pracę na danym polu tak żeby następnym razem skorzystać z tych parametrów, 

bo mam teraz nowy opryskiwacz z tym właśnie 400S i dopiero go zaczynam poznawać - P.s. jakie u Was jest ciśnienie robocze 

 

Z jakich parametrów?

Ciśnienie zależy od końcówek, ilości wody na ha i prędkości. U mnie od 2,5 do 4 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

A koledzy jak wykonacie oprysk na tym komputerze to zapisujecie sobie pracę na danym polu tak żeby następnym razem skorzystać z tych parametrów, 

bo mam teraz nowy opryskiwacz z tym właśnie 400S i dopiero go zaczynam poznawać - P.s. jakie u Was jest ciśnienie robocze 

ja sobie zapisuję jak mi się środek skończy , 

 to później startuję poprzez ładowanie pracy 

 

czasem tak robię jak np muszę w między czasie obrobić nowy kawałek po drodze , 

 

jeszcze nie ładowałem map bo podobno to trzeba jakoś obrobić w jakimś programie, 

 

jak się z tym uporasz to daj znać :-) też skorzystam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
    • Przez kar0711
      Witam. Mam problem z rozdzielaczem ARAG 5 sek. w opryskiwaczy Krukowiak 1500l.
      Nie mogę zwiększyć ilości podawanej wody na dysze ID 120-03 max jaką mogę ustawić to 1,3l. Czy ustawie 4 czy 5 bar to niema znaczenia.
       
      A ma ktoś instrukcję regulacji ww. zaworu. Dziękuję z góry.
       

    • Przez ZetorPower
      Witam mam w opryskiwaczu własnie taki sterownik ale nie mam podświetlonego manometru i chciałbym go podświetlić w płytce sterownika są 4 wsówki męskie 2 to zasilanie płytki a 2 są wolne wie ktoś może do czego one są i czy można by tutaj podłączyc to podświetlenie a może one po to są ????
    • Przez JDr8
      wiecej info priv 

    • Przez polak97
      Witam. 
      Poszukuje wyświetlacz do komputera opryskiwacza Bravo 180S ponieważ odklejł się uchwyt i komputer upadł i połowa wyświetlacza pękła i nie działa. Potrzebuję namiary na jakiegoś magika lub kogoś kto ma taki wyświetlacz na sprzedaż. Cenna nowego jedynego jakiego znalazłem to 2000 zł a nowy komputer 3000.
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj