Skocz do zawartości

Zdjęcie

wibracje w proximie

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 17:07

wibracje w proximie w okolicy rolnik miał w jd 5 lat temu również problem z oponami tylko że w tym przypadku popękały starsznie i rozwarstwiały się i również serwis umył ręce i wysłał do producenta opon, a tam jak to bywa zero odpowiedzi, nie pamietam dokłądnie było o tym w poradniku rolniczym, ale chyba było to opony continental albo pirelli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wibracje w proximie Dzisiaj, 16:55
  •  

#22 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 17:16

wibracje w proximie

w okolicy rolnik miał w jd 5 lat temu również problem z oponami tylko że w tym przypadku popękały starsznie i rozwarstwiały się i również serwis umył ręce i wysłał do producenta opon, a tam jak to bywa zero odpowiedzi, nie pamietam dokłądnie było o tym w poradniku rolniczym, ale chyba było to opony continental albo pirelli

No właśnie a najgorsze jest to że w takim toku myślenia można walczyć z gwarancją z kilkoma dostawcami podzespołów a nie z firmą
która wyprodukowała traktor .Z tego co mi mówił to sprzedawca nie proponował mu konkretnej marki opon tylko jaki rozmiar sobie życzy.

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:10

wibracje w proximie w samochodach polecajaprzypalić troche gume jak są drgania i buczenie, może tego spróbować zaczepić za dolny zaczep na równej powierzchni jakimś betonie i przypalić lekko oponki, albo przełożyć prawa na lewą

#24 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:17

wibracje w proximie

w samochodach polecajaprzypalić troche gume jak są drgania i buczenie, może tego spróbować zaczepić za dolny zaczep na równej powierzchni jakimś betonie i przypalić lekko oponki, albo przełożyć prawa na lewą

#25 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:19

wibracje w proximie To nie osobówka tu nie ma takiej prędkośći!

#26 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:33

wibracje w proximie kolego spróbuj takiego tematu jak pisał Ferdek przełóż prawą na lewą, rozmawiałem dzisiaj specjalnie z wulkanizatorem i on też tak radził. Ile już jeździsz na tych oponach i opisz dokładniej w jakim są stopniu zużycia, bo jeśli są nowe to przekładanie ma sens, ale jak już są nieźle podtarte to one już są ułożone i wtedy trzeba szukać innej przyczyny. Być może jest któraś źle założona i nierówno weszła czy doszła do felgi, obejrzyj je dokładnie. Ja mam w swoim znowu taki temat, że jak trochę dłużej postoi to sztywnieją mi opony szczególnie w zimie i na początku jazdy trochę szarpie mi ciągnikiem , ale po kilometrze -dwóch przestaje, takie to czeskie opony diagonalne, za twarde.....

#27 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:28

wibracje w proximie

kolego spróbuj takiego tematu jak pisał Ferdek przełóż prawą na lewą, rozmawiałem dzisiaj specjalnie z wulkanizatorem i on też tak radził. Ile już jeździsz na tych oponach i opisz dokładniej w jakim są stopniu zużycia, bo jeśli są nowe to przekładanie ma sens, ale jak już są nieźle podtarte to one już są ułożone i wtedy trzeba szukać innej przyczyny. Być może jest któraś źle założona i nierówno weszła czy doszła do felgi, obejrzyj je dokładnie. Ja mam w swoim znowu taki temat, że jak trochę dłużej postoi to sztywnieją mi opony szczególnie w zimie i na początku jazdy trochę szarpie mi ciągnikiem , ale po kilometrze -dwóch przestaje, takie to czeskie opony diagonalne, za twarde.....

ciagnik ma juz cztery lata i tylko 700mth wiec opony to sa jak nowe mozna sprobowac z tym przelozeniem! ale mnie jeszcze wlasnie meczy bardzo sztywne zamocowanie kabiny

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:37

wibracje w proximie coś tam kiedyś w poradniku pisali jak był problem z tymi wibracjami w nowych zetorach to że poduszki były zasztywne to czymś smarowali czy wd40 traktowali czyzmieniali nie pamiętam

#29 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:43

wibracje w proximie

coś tam kiedyś w poradniku pisali jak był problem z tymi wibracjami w nowych zetorach to że poduszki były zasztywne to czymś smarowali czy wd40 traktowali czyzmieniali nie pamiętam

to wd to niewiem czy cos pomoze wydaje mi sie ze sa za sztywne te poduszki! kidys na skladnicy w kaliszu ogladalem to nowa proxime plus i jak zlapalem za raczke od wchodzenia to zabujala sie sama kabina a nie tak jak u mnie caly ciagnik!

#30 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:59

wibracje w proximie Słuchaj o, ile sie orientuję to możesz je poluzować na gwincie, bo przez poduchę idzie śruba która to wszystko trzyma do kupy. Spróbuj poluzować je wszystkie o tę sama liczbę obrotów, a tak wogule to sprawdź czy są równomiernie dokręcone. Kiedyś kolega luzował je w 5211 bo chciał żeby kabina mu bardziej sie bujała i lepiej amortyzowała. Mi sie wydaje, ze u mnie tez jest za sztywno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 03 marzec 2008 - 21:19

wibracje w proximie U mnie też jest za sztywno bo cały ciągnik się buja .

#32 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:23

wibracje w proximie kurcze chyba i ja u siebie w pronarze poluzuje te poduchy może co da ;)

#33 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:24

wibracje w proximie A może mozna jakoś ulepszyć amortyzację kabiny inne poduszki lub coś w tym stylu.

#34 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:26

wibracje w proximie To zależy czy masz na tyle miejsca.

#35 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 11:10

wibracje w proximie poluzowalem te poduszki i nawet jest niezla poprawa moze warto bylo by sie postarac o inne bardziej elastyczne poduchy np od tej Plus! ciekawe ile moga kosztowac?

#36 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 12:01

wibracje w proximie Pytanie czy w proximie plus te poduszki są naprawdę bardziej elastyczne....... Bo ja jakoś w to nie wierzę. Może po prostu nie były tak ściągnięte i ktoś myślał, że są bardziej elastyczne. Czy teraz po poluzowaniu kabina ci się lekko wychyla, ale popatrz w taki sposób aby kabina lekko się bujała, ale bujanie nie przenosiło sie na ciągnik.

#37 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 12:30

wibracje w proximie

Pytanie czy w proximie plus te poduszki są naprawdę bardziej elastyczne....... Bo ja jakoś w to nie wierzę. Może po prostu nie były tak ściągnięte i ktoś myślał, że są bardziej elastyczne. Czy teraz po poluzowaniu kabina ci się lekko wychyla, ale popatrz w taki sposób aby kabina lekko się bujała, ale bujanie nie przenosiło sie na ciągnik.

nie buja sie wcale nie wiem czy w proximie plus sa takie same czy nie ale napewno sa lepsze bo sam to sprawdzalem i cos w tym musi byc

#38 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 21:07

wibracje w proximie To silnik dostaje wibracji
sprawcie swoje ciagniki na postoju cyz pryz obrotach ok 1300 kabina nie wibrujne a silnik trosyke nie regularnie pracuje

#39 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 11:53

wibracje w proximie

To silnik dostaje wibracji
sprawcie swoje ciagniki na postoju cyz pryz obrotach ok 1300 kabina nie wibrujne a silnik trosyke nie regularnie pracuje

na postoju nic sie nie dzieje i w polu tez jest ok tylko podczas jazdy po utwardzonej drodze!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 12:08

wibracje w proximie

na postoju nic sie nie dzieje i w polu tez jest ok tylko podczas jazdy po utwardzonej drodze!

J-D kolegi dokładnie tak samo reaguje :P