Skocz do zawartości

Zdjęcie

wibracje w proximie

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 15:01

wibracje w proximie sorki to mój synek wyslal ten interesujacy temat "ddd"! a teraz powaznie w mojej proximie 7441 podczas jazdy po asfalcie zwlaszcza samym ciagnikiem bardzo buczy i drży kabina zglaszalem to jeszcze na gwarancji ale powiedzieli mi ze wszystkie tak maja i to sie unormuje! cisnienie w oponach mam 1,5 bo w nowym jak go kupilem to bylo 3,5! doradzcie co to moze byc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wibracje w proximie Dzisiaj, 02:15
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 16:53

wibracje w proximie w całym zakresie obrotów to wystepuje czy tylko na pewnych obr? Czytałem o tej przypadłości w starszych wersjach serii 332-7340/41 a było to spowodowane prawdopobnie złym spasowaniem koła zamachowego silnika, może dlatego wmontowali w nowej proxy sprzęgło elastyczne?

Najgorsze jest juz nie to że wadliwy egzeplarz wystąpił bo i w jd się zdarza,ale podejscie zetora i zbywanie klijenta, artykół dotyczył tego że w żaden sposób chłopi nie mogli wyegzekwować naprawy, tzn uznania wady, temat ten przewijał się kilak razy w poradniku roliczym, dotyczyło również wadliwej skrzyni w forterce i te artykóły bardzo zraziły mnie do zetora

#3 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 16:59

wibracje w proximie Moim zdaniem bedzie za duze cisnienie w oponach ja tak samo mialem w Pronarze

Szczególnie gdy jest za duze cisnienie w kolach przednich ;)

//Kolego nie piszemy post postem tylko używamy narzędzia edycja!!!!

Edytowany przez Balzak, 01 marzec 2008 - 17:15.
Ortografia+ łączenie postów

#4 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 19:35

wibracje w proximie na kazdych obrotach sie to dzieje! to jakie powinno byc odpowiednie cisnienie w oponach radialnych

#5 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 09:37

wibracje w proximie Ja mam 7441 i u mnie nic nie drży w środku. W sumie nie jeździłem samym traktorem jeszcze bo caly czas mam ładowacz czołowy założony. Ale myślę że tak nie powinno się dziać.

#6 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 09:48

wibracje w proximie

Ja mam 7441 i u mnie nic nie drży w środku. W sumie nie jeździłem samym traktorem jeszcze bo caly czas mam ładowacz czołowy założony. Ale myślę że tak nie powinno się dziać.

to ja juz nie wiem co by moglo byc! moja od nowosci juz 4 lata tak ma,podczas pracy w polu jest wszystko ok ale na twardej drodze koszmar jak ciagne jakis ladunek to jeszcze ale jak na pusto to... moze poduszki kabiny? a jakie masz cisnienie w oponach?

#7 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 10:37

wibracje w proximie Ja myślę, że 1,2 atmosfery to jest optymalnie. Mi moim zetorkiem jeździ się dobrze - przynajmniej 7441, bo mam jeszcze 12441 to ten skacze, że trzeba się dobrze fotela trzymać.

#8 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 10:43

wibracje w proximie Zależy jeszcze jaka jest wielkość oponki,czym większa tym mniejsze cisnienie.

#9 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 12:40

wibracje w proximie

Zależy jeszcze jaka jest wielkość oponki,czym większa tym mniejsze cisnienie.

tył 16,9 R34 przód 13,6 R24

#10 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 02 marzec 2008 - 13:09

wibracje w proximie My teraz napompowali powietrza do przednich kół 1,3 i troche za dużo 1,2 jest idealnie bo elegancko się jezdzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 13:13

wibracje w proximie W pronarze 82SA w przednich kołach mam 1,1 atmosfery,opona 380/70/24 ;)

#12 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 16:07

wibracje w proximie W Top agrar, sugerowano kiedyś, że może to być wina opon. U mnie jest podobnie.

#13 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 16:13

wibracje w proximie Duży protektor ,to mogą byc i wibracje.

#14 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 18:00

wibracje w proximie

W Top agrar, sugerowano kiedyś, że może to być wina opon. U mnie jest podobnie.

a jakie masz przy swoim opony barum? bo ja mam mitas! jutro poprubuje z tym cisnieniem bo w niedziele nie pasuje po wsi robic rundy

#15 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:20

wibracje w proximie Mitas'a

#16 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 11:31

wibracje w proximie zrobilem te 1,2 atmosfery ale nie widze zabardzo poprawy

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 11:42

wibracje w proximie Prawdopodobnie masz opony do kitu (mają bicie)-i nic nie zrobisz dopóki ich nie wymienisz-zaraz pewnie paru ludzi zaoponuje że to niemożliwe aby opony miały bicie-zaręczam-możliwe.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 12:56

wibracje w proximie bice łatwo sprawdzić podliwarować ciągnik na twardej powerzchni i pokręcać kołem obserwować co się dzieje, może poprostu przy montarzu nie "odbiła" do krawędzi felgi opona miałem kiedyś taki przypadek w samochodzie, niestety gdy się zorientowałem opna przyjeździła się w jednym miejscu bardziej ale z czasem się unormowało, właśnie podliwoarować i sprawdzić czy koło równo się kręci i czy promień nie rośniei maleje lub na boki ucieka jak tak to zdjąć opone lub odbić od felgi i inaczej założyć

#19 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:30

wibracje w proximie Ja myślę że to nie wina opon. Jeżeli jest to drżenie i jest ono przy każdych obrotach silnika to defektu trzeba szukać gdzie indziej. Gdyby koła były nierówno to ciągnikiem powinno bujać a nie drżeć w środku. Trzeba by sprawdzić osadzenie kabiny, a może to jeszcze coś innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 16:52

wibracje w proximie

Ja myślę że to nie wina opon. Jeżeli jest to drżenie i jest ono przy każdych obrotach silnika to defektu trzeba szukać gdzie indziej. Gdyby koła były nierówno to ciągnikiem powinno bujać a nie drżeć w środku. Trzeba by sprawdzić osadzenie kabiny, a może to jeszcze coś innego.

Mój znajomy miał podobny problem w J-D też mu drży ale tylko jak jeździ po asfalcie i utwardzonych drogach ,w polu wszystko cichnie .
Problem zgłaszał do serwisu ,zabrali go na serwis wszystko sprawdzili ,wezwali nawet eksperta z Poznania i z Niemiec .Mądre głowy stwierdzły
że to wina opon (Conntinetal -czeskie) .Tylko że najgorsze jest to że serwis umył ręce i zwalił winę na te czeskie opony za które serwis J-D
nie odpowiada i musi się reklamować w u przedstawiciela Conntinental na Polske .Ci oczywiści zero reakcji .Suma sumarum kolega się
przyzwyczaił do tych drgań i nie zwraca na nie uwagi .