Skocz do zawartości

Zdjęcie

pasza granulat czy Sypka

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomaszek21

Tomaszek21

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 21:17

pasza granulat czy Sypka mam dylemat która pasza jest lepsza dla krów mlecznych granulat z wipaszu c22 czy sypka z Sano lactoma hp 21. kto ma rację wipasz mówi że sypka to zło a Sano na granulat patrzeć nie może weź bądź mądry i ich zrozum. proszę o wasze opinie

interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pasza granulat czy Sypka Dzisiaj, 21:17
  •  

#2 Share Rolnik117

Rolnik117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:38

pasza granulat czy Sypka

SYPKA z sano będzie lepsza a w granulkach sprasują co chcą i tyle :]

#3 Share Tomaszek21

Tomaszek21

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:27

pasza granulat czy Sypka no tak tylko ze według wipaszu granulki dłużej są ustawione i składniki pokarmowe bardziej są wykorzystane a sypka zakwasza żołądek
ustawione = trawione

interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MrGrzybek96

MrGrzybek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 12:16

pasza granulat czy Sypka Podobno sypką paszę łatwiej pobierają, dlatego że jak jej się przyklei to się potem oblizuje i zachęca ją to do jedzenia. Ja osobiscie stosuję granulat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 20:06

pasza granulat czy Sypka

Po sypkiej lactomie z sano(nie wiem jak z innych) bardzo ciężko wrócić do granulek, większość krów nawet nie będzie chciało na nie patrzeć, nie mówiąc o jedzeniu. Lactoma z sano jest bardzo dobra i mogę stwierdzić że po niej najlepiej mi się krowy doiły i tak nie chorowały, ale oni mają coś takiego, że jak im idzie dobrze sprzedaż to odbija im z ceną, podnoszą ją mega wysoko aż sprzedaż spadnie i później znowu idzie w dół, zachęcają niską ceną i w kólko to samo od kilkunastu lat...