Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fella FKM 2H - jak wymienic łozyska w bębnie

Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 19:43

Fella FKM 2H - jak wymienic łozyska w bębnie

Ja wymienić łożyska w takiej kosiarce

Zdjąłem dolny bęben wyjąłem segera, ale nie chce zejść w dół , zdjąłem nakrętkę gwintowana na górze oski i  teraz nie wiem czy ośka jest wkręcana w obudowę czy tylko wsunięta.. Zardzewiała i nie chce puscic - nie wiem czy mam próbować wykręcać  czy wybijać cała ośkę z łożyskami..

Naprawiał może ktoś taka kosiarkę? ( taki starszy wynalazek z jednym długim pasem napędowym  dwustronni klinowym zamiast kół zębatych)

Jeden bęben już wymienione - nie było łatwo - jakby komuś się przydarzyło  to powiem że trzeba os wysunąć - nie wykręcać bo ma klin.

Praktycznie bez dorobienia jakiegoś ściągacza śrubowego tak aby wyciągać lub wypychać os nie ma szans - wybić się zbytnio nie da  - jest około 130mm pasowanej tulei ( mi udało się sciagnac seger zabezpieczający górne łożysko i miałem już sama os bez bębnów, następnie  srube M20 wewnątrz osi z podkladnka i wyciągałem os ( przydała się belka podnośnika z ciągnika z otworami )

Kiedys musze jeszcze za drugi bębenm się wziąść i do wymiany tez lozyska w talerzach ślizgowych...

Edytowany przez arty, 28 lipiec 2015 - 13:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fella FKM 2H - jak wymienic łozyska w bębnie Dzisiaj, 23:25
  •