Poznaniak

Padła 3 sekcja-elektrozawór

Polecane posty

Poznaniak    6

2 sekcje działają, po przesunięciu w bok joysticka i nacisnieciu przycisku działa nadal 2 sekcja-  3 sekcja zamykanie otwieranie krokodyla ani drgnie.( ta sekcja nie była uzywana od kilku miesięcy)

-kable działaja-prądowy bezpośrednio do wtyczki , masa przez joystick po nacisnieciu przycisku zapala się dioda na wtyczce przy elektrozaworze, sprawdzałem tez swoja zarówka 12v i to samo

-wykręciłem srube na klucz 24 wyjąłem tłoczek z rozdzielacza przedmuchałem zadnych oringów na nim nie ma włożyłem spowrotem i to samo

-wyjąłem cewke i ten bolec na którym ona chodzi ma on taki wysuwany pręcik pewnie pod wpływem impulsu go wysuwa i popycha tłoczek opukałem obie rzeczy (kiedyś tak elektrozawór w siewniku mi sie zaciął i opukanie pomogło) ale chyba za mocno i sklepałem i teraz dioda swieci cały czas choć nie dusze przycisku bo pewnie tam mase łapie.

-podejrzewam ze samej cewki nie warto kupować i jest trudno dostepna czy takie  w internecie rozdzielacze kompletne np. na allegro za ok 250zł będą dobre one maja przepływ 50l/min a na moim nie jest napisane przepływ aby podali symbol sv-6/2-12dc-1/2 - tur metal fach 1300kg

a może taki90//min jest droższy ale czy dzięki temu o raz szybciej otwierał i zamykał by krolodyla?

Proszę o poradę

 

Edytowano przez Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ludzie zacznijcie myśleć.

Sprawdź:

1) w instrukcji obsługi ciągnika rodzaj pompy, ciśnienie i przepływ

2) na tabliczce znamionowej rozdzielacza rodzaj, typ i przepływ.

Jeżeli przepływ pompy zamontowanej w ciągniku będzie przykładowo 50l/min to nie ma najmniejszego sensu kupować 90l/min.

Żeby przyśpieszyć pracę siłowników należy zamontować nową pompę w ciągniku o zwiększonej wydajności (jeżeli obecnie masz 60l/min to zakup i montaż pompy o wydajności 90l/min przyśpieszy ci pracę) wtedy także zasadna jest zamiana także rozdzielacza na 90 w innym wypadku sam rozdzielacz nic nie pomoże. Oczywiście zamontowany niewłaściwy rozdzielacz w instalacji hydraulicznej będzie przysparzał problemy blokując przepływ (chodzi tu szczególnie o średnicę przewodu powrotnego z rozdzielacza. Im ta średnica jest większa a dodatkowo długość przewodu krótka wpływa znacząco na zmniejszenie oporów, cichą pracę pompy, zmniejszenie temperatury oleju, itd.

Co do elektrycznej strony to warto sprawdzić, czy cewka jest sprawna. Druga sprawa bez najmniejszego problemu kupisz samą cewkę i nie ma sensu kupować całego elektrozaworu.

Kolejna sprawa; jeśli średnica przewodów elektrozaworu to 1/2" oznacza, że jego przepływ to 60l/min.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

dzięki za porade , zetor 7245 pompa hydruliczna więcej jak 50l to w takim modelu chyba nie poda,

koszt cewki ok 80, kompletnego elektrozaworu 240 takiego na allegro np. oferta  agricoli jakiś bułgarskiego pochodzenia, głownie takie w internecie.

Nie bardzo wiem jak sprwdzic cewke -robiłem tak ze wykręciłem z rozdzielacza ten bolec na który przychodzi cewka, nałożyłem ją na niego i patrzyłem czy po nacisnieciu przycisku będzie się cos działo z tym pręcikiem co z bolca wychodzi, ale nic się nie działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Najlepiej miernikiem sprawdzić, czy nie jest zwarta lub przepalona cewka.

Można sprawdzić także "na krótko" podłączając do niej dwa przewody: jeden z aku +, drugi masa -. Ważna jest biegunowość. Jeśli cewka nie działa, czyli nie wciąga bolca to znaczy, że jest do wymiany.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

cewki takiej nie było one róznia się wewn. srednicą, nowy rozdzielacz za 260, i już wszystko smiga , tylko zastanawia mnie czy na cewce jest jakas róznca jak mam podłączone- na srodku masa pusta z jedej strony plus z drugiej minus przez joystick na obudowę, smiga równie dobrze gdy te dwa kabelki zamieniam, wiec chyba nie ma różnicy

Edytowano przez Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie zaleca się zmiany biegunowości cewki !!!

Być może w tym przypadku nie ma to istotnego znaczenia, ale ogólna zasada mówi... (patrz wyżej).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

wiem ze pisałeś ze wazna jest biegunowość tylko nie na każdej  cewce przy pinach sa jakies oznaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubutek    0

Biegunowość nie ma znaczenia przy tych cewkach. Standardowa cewka, średnica około 23 mm w środku, długość 50mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj