SzymonWoowski

8000 ha dzierżawy

Polecane posty

Witam serdecznie. Przeglądając ziemie na sprzedaż, na oto dom, zauważyłem że na ukrainie 8000 ha chcą wydzierżawić na 150 zł od hektara, czyli milion dwieście złotych rocznie. Chciałbym poznać waszą opinie na temat tego, czy zwykłemu polakowi, który by się tam przeniósł, opłacało zarządzać tymi ośmioma tysiącami hektarów, jeżeli w polsce cena za hektar wynosi 800 zł, czy prawie 5 razy więcej niż tam? Jeżeli ktoś wie jaka tam może być klasa ziemi, lub dlaczego jest taka mała cena gruntów na ukrainie? Podsyłam wam link do artykułu http://otodom.pl/ziemia-rolna-orna-grunt-8000-h-ukraina-id37550742.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a  próbowałeś sie tam dodzwonic na ten numer z ogłoszenia?

bo ja na inne ogłoszenia tego typa probowalem sie dodzonic i nic, kolo nie odbiera

moim zdaniem to jakiś mistyfikacja, jakis buc jaja sobie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie takie proste, tam dzierżawa jest tania ale i pszenica tania, a wątpię czy tak bez niczego mógł byś ją wwozić do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

tam nie ma dopłat i w każdej chwili może być Putin i co zasiejesz zapłacisz i nie sprzatniesz chyba już jest temat o tym na forum wiem że Olewnik i społka maja tam 2000ha i jakieś chlewnie i czym tam oobrobisz tyle hektarów 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe pytałem się, czy tam pojechać, tylko dlaczego ziemia tam jest taka tania.

Edytowano przez SzymonWoowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

ziemia jest tam tak tania bo tam rolnictwo upada, wszystko tanie, rolnictwo muzealne i nikt tam nie chce robić o braku dopłat nie wspomnę (jak u nasz dopłat nie będzie to ziemia też będzie za pół darm), coś jak u nasz w latach 90 a i jeszcze wojna tam jest to nikt nie wie co będzie za rok czy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Upada? Prędzej bym powiedział że w Holandii upada przez degradację gleby tonami nawozów i chemii :) Ukraina to jeden z najbardziej rozwojowych terenów w Europie, super gleby ugorowane od upadku systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ale mimo wszystko cieńko przędą głównie koncerny zagraniczne coś tam produkują w ogóle to same koncerny tam są z tego co wiem. Prawo popytu i podaży, jak czegoś jest w nadmiarze, lub jest słabe zainteresowanie to i cena jest niska tak jak było u nas w latach 90 kiedy ziemie mało kto chciał kupować za półdarmo widac opłacalność jest niska i jest mało chętnych. Ukraińcy nie mają pieniędzy, a zagraniczne koncerny ostatnio tez pewno 2 razy się zastanawiają czy tam inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

ktoś tu pisał ze miał hektary przy granicy,obrabiał,a jak przyszło do zbiorów do juz ktoś kosił i kazano mu wy***rdalac jak chce zyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj