Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 23:39

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ja polecił bym bizona ponieważ jest on chyba bardziej znany w polsce i cześciej spotykany na nasych polach i niepowiedział bym żeby forszaj chodził szybciej widziałem jak obok kosił bizon Z056 i forszaj ten mdw oba 93r w rzepaku bizon 3ha takiego samego pola i lepszego rzepaku wykosił znacznie szybciej.Więc jestem za naszym polskim weteranem pól

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Dzisiaj, 00:06
  •  

#42 Share Darekk310

Darekk310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 21:53

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Mieliśmy bizona 12 lat teraz mamy MDW 521 i bez porównania

w MDW jest: klima czyli super komfort, ciszej w kabinie,lepsza widoczność, mocniejsza skrzynia biegów , lepsze hamulce, rura hudrauliczna, kosa schumacher, rewers podajnika pochyłego, prosztszy w naprawach, jest zwrotniejszy, nie pękają blachy, trodniej zapchać będen młucący dużo trudniej po prostu łyka wszystko, no i jest wydajniejszy, chociaż mocniejszy to pali od 30 do 40 litrów mniej na dzień od bizona itd..

bizon nam lepiej czyścił ale moim zdaniem to jest do wyregulaowania a i była lepsza widoczność przy cofaniu bo w mdw tylko lusterka

Co do części to bez probemów wszystko jest zamawiasz dzisiaj jutro masz u siebie

#43 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 00:01

Ja dam przykład z tamtych żniw w tamtym roku. Piszą niktórzy że Forszaj jest lepszy bo nie gubi tak zboża i jest szybszy ma lepszy przerób to g**no prawda! :D Sąsiad kosił bo ma kołomnie pole i ja też on E514 ja Superem sąsiad zawsze szybko kosi i jest za takiego uznawany i ma na dodatek czujniki strat a ja bez nich kosze. I razem zaczeliśmy i ja go wyprzedziłem swoim Bizonem i szybciej skończyłem potem patrzymy w pokos i co się okazało że jego Forszaj na czujnikach strat więcej góbi zboża za sobą niz mój Super :D

Zaraz zaraz, ale to jest problem kombajnisty, że nie umie dobrze ustawic kombajnu a nie kombajnu, druga sprawa to to, że nie powiedziałeś który kombajn kosił lepsze zboże, nie uwierze, że suprem wyprzedzałeś kombajn porównywalny do rekorda.

Ja polecił bym bizona ponieważ jest on chyba bardziej znany w polsce i cześciej spotykany na nasych polach i niepowiedział bym żeby forszaj chodził szybciej widziałem jak obok kosił bizon Z056 i forszaj ten mdw oba 93r w rzepaku bizon 3ha takiego samego pola i lepszego rzepaku wykosił znacznie szybciej.Więc jestem za naszym polskim weteranem pól

Jaki ten mdw? Zakładam, że był to E-514, czyli kombajn porównywalny do Rekorda, również nie wierze, chyba że wymieniał żyletki czy miał inne niezapowiedziane postoje.

KS Falubaz

#44 Share kielus

kielus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2009 - 00:20

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Mój sąsiad ma Fortschritta E-514 i kosi na 60ha jak na rzepaku my kosiliśmy pole 6ha w 4h a on w 2 dni no ale bez porównania my kosiliśmy JD1450 ale on więcej stał i go naprawiali niż kosili. Moim skromnym zdaniem bizon jest lepszy bo jest tani w utrzymaniu bo części są tanie i ogólnodostępne pzdr.

#45 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 21 listopad 2009 - 21:49

Mieliśmy bizona 12 lat teraz mamy MDW 521 i bez porównania

w MDW jest: klima czyli super komfort, ciszej w kabinie,lepsza widoczność, mocniejsza skrzynia biegów , lepsze hamulce, rura hudrauliczna, kosa schumacher, rewers podajnika pochyłego, prosztszy w naprawach, jest zwrotniejszy, nie pękają blachy, trodniej zapchać będen młucący dużo trudniej po prostu łyka wszystko, no i jest wydajniejszy, chociaż mocniejszy to pali od 30 do 40 litrów mniej na dzień od bizona itd..

bizon nam lepiej czyścił ale moim zdaniem to jest do wyregulaowania a i była lepsza widoczność przy cofaniu bo w mdw tylko lusterka

Co do części to bez probemów wszystko jest zamawiasz dzisiaj jutro masz u siebie

kolego nie porównój mdw521 do supra. mdw 521 jest dużo nowszy

#46 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 21:45

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 z czesciami wszystko zalezy od rejonu kraju.. u mnieprzeważaja forschaje i nikt nie nażeka a czesci dostaniejsz szybciej niż do bizona niera.. wydajnośc bez porównaia podobnie jak z komfortem pracy... pozatym kombajn prosty w obsłudze dobre dojście do części ( co ułatwia wymiane) MDW miał podajniki szersze (kłosowy i ten co podaje zboze do zbiornika neistey nazwy niet;/) pozatym wszelke za w moim przekonaniu przemawiaja za Fortschrittem
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 21:47

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 MDW 521?? jest taki model??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 13:38

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ale chyba podajnik kłosowy jest tych samych wymiarów co ziarnowy (jeśli się nie mylę), z tym że są zamocowane pod innym kontem

Tak jest taki model jak 521 MDW :D

KS Falubaz

#49 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 20:29

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 tak jest ale mi chodziło o to ze wyróznaiamy E514 i MDW E 514 i tu pisze że MDW masz szersze podajniki kłosowe i zbożowe niż zwykła E 514;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#50 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:32

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 A to o tym nie wiedziałem, dużo szersze?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:46

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Nie daleko mnie składnica częsci do Fortschritt E-512, 514, pokosówek, sieczkarni, pługów, rozrzutników, pras, beczkowozów Fortschritt. Agroma Wągrowiec. do wyboru do koloru. Częsci do maszyn z DDr i ZSRR
Mój Wladimirec podbija świat

#52 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:30

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Do Matey ten mdw to był albo 525 albo 527

#53 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 22:09

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 525 jak się nie myle ma 5 klawiszy, 527 6 klawiszy, ale jak kombajn czteroklawiszowy może byc wydajniejszy niż pięcio czy szescio to nie mam pojęcia, jakie miał problemy przy koszeniu ten MDW?

KS Falubaz

#54 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 22:51

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Problemów niemiał ale strasznie powoli chodził a super ma 5 klawiszy a jednak był wydajniejszy od forszaja

#55 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 23:00

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Tak, faktycznie mój błąd, ale to wina kombajnisty, że wolno jechał, chyba że warunki mu na to nie pozwalały

KS Falubaz

#56 Share AgroFENDT

AgroFENDT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 luty 2010 - 11:54

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 foraszaj. jest ekonomiczniejszy jak bizon,części są dostępne, i jest niemiecki wiadomo lepszy materiał co za tym idzie mniej awaryjny! :D
"Kto jeździ ciągnikiem Fendt, ten prowadzi!"

#57 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2010 - 14:19

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Na wstępie, przepraszam, że odświeżam ten temat, po takim czasie, ale jak widzę, jakie pierdoły ludzie niektórzy piszą to się ledwo w krześle ze śmiechu utrzymałem :)

Może zacznę od tego, że te kombajny mogły mieć 3 hedery:
3,60(wypuszczono ich bardzo mało sztuk)
4,20(najpopularniejszy w Polsce, z uwagi na łatwość w transporcie)
5,20 (chyba, bo nie jestem pewien na 100%:))

Druga sprawa MDW E 514 od zwykłej E514 nie rożni się prawie niczym, w zasadzie większość udoskonaleń kończy się na kabinie i innych drobiazgach w kombajnie.

Kolejna sprawa jest taka, ze ludzie piszą o tym że bizon super kosił szybciej...
Tu już ze śmiechu nie wytrzymałem:)
Mieszkam w mazowieckim, na północ od warszawy, jest tu pół na pół i bizonów i forszajow, jednak tych pierwszych coraz mniej, bo u nas ludzie nie patrzą na sentyment tylko na to, żeby maszynka pracowała i była wydajna, wiec zmieniają na forszaje, claasy jd. Ale wracając do tematu, bizon to ślimak przy forszaju, jedynym ograniczeniem jest tu kombajnista(!), bo to od niego zależy ustawienie kombajnu itp. Jeśli bizon w dzień poradzi sobie na usługach z 10 ha (plus dojazdy itp) to jest już za***iście i właściciel bizona jest w niebo wzięty:D Tymczasem E514 potrafi zamknąć dzień na 12-13 ha(słyszałem o 14-15 ale chyba praca musi bardzo sprawnie iść, zborze musi być dość niskie i wilgotność idealna;) )

Pracowałem na obu maszynka, skrzynia w bizonie to nieporozumienie, wsteczny czasami jest nie do wrzucenia, kabina w bizonie zostawia wiele do życzenia, ktoś już wymieniał, co daje nam 514 wiec nie będę się powtarzał, ogólnie w kabinie można się przyczepić tylko do wejścia, poza tym, nie znajduje tu czegoś co było by nie ergonomiczne, albo niepraktyczne.

Części, części, części..
W mazowieckim jest tego dostatek, praktycznie co 50-100 km jest sklep z zamiennikami, albo używkami itp. Sklepy obecnie maja wszystkie części, wiadomo w żniwa może zbraknąć.
Tu mogę chyba tylko powiedzieć, że części i do bizona i do forszaja są tak samo dostępne, cena tu w sumie nie gra dużej roli, bo tez są porównywalne, no może forszaj niektóre ma tańsze ;P

Spalanie. Ty 514 i 512 maja takie samo około 10 l na godzinę pracy i do 12 l z sieczkarnią. jeśli bierze więcej, to po prostu regulacja pompy, czy tez odnowienie/przeczyszczenie najważniejszych części układu paliwowego, załatwia najczęściej sprawę.

jak ktoś ma ochotę napisać "Bizon lepszy!" to niech się 50 razy zastanowi, i przypomni sobie każda usterkę. Jak kto ma tak dba. 514 wiele do szczęścia nie potrzeba, a potrafią odwdzięczyć się bezawaryjnymi żniwami.

Prawdą jest mit o tym, że maszyny z Czech są mocno wyeksploatowane, tym bardziej widać to po "kołchozowych" numerach wymalowanych w tamtejszych "pegierach". Najlepiej brać z Niemiec oraz skandynawi.

na razie chyba wszystko :)

#58 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 22:41

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 oj hederów byly 4 gatunki mi sie zdaje. Był 5m szerokosć robocza we wsi są 2 i tlyko to żadnego bizona w okolicy dzieki Bogu :D i 5.6m włąsnei taki znalazłem ze stolem do rzepaku kolega potrzebuje. Widac po tych gwiazdach wśrodku co motowidlatrzymaja.4.2 i 5m ma 2 w srodku tamten miał 3 :D

#59 Share maqlek

maqlek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 20 lipiec 2010 - 14:51

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ciężko powiedzieć, czy były faktycznie 4 rodzaje, chyba że już gdy produkcja była pod malunkami MDW, wtedy dawali silnik perkinsa z turbo, moc około 140 koni, możliwe, że wtedy mógł obsługiwać heder 5,7m, bo miał moc:D Poza tym, mało to razy się przerabiało z 5.2 na 4.2, wiec i z 5,7m mogli robić 5,2m:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:33

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 5.7 były juz w 512 montowane tylko ten nieszczęsny napęd kosy :D Ale to jestp ikuś żeby przerobić na napęd 514