ferguson235

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

Nie daleko mnie składnica częsci do Fortschritt E-512, 514, pokosówek, sieczkarni, pługów, rozrzutników, pras, beczkowozów Fortschritt. Agroma Wągrowiec. do wyboru do koloru. Częsci do maszyn z DDr i ZSRR


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

525 jak się nie myle ma 5 klawiszy, 527 6 klawiszy, ale jak kombajn czteroklawiszowy może byc wydajniejszy niż pięcio czy szescio to nie mam pojęcia, jakie miał problemy przy koszeniu ten MDW?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Problemów niemiał ale strasznie powoli chodził a super ma 5 klawiszy a jednak był wydajniejszy od forszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Tak, faktycznie mój błąd, ale to wina kombajnisty, że wolno jechał, chyba że warunki mu na to nie pozwalały


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroFENDT    8

foraszaj. jest ekonomiczniejszy jak bizon,części są dostępne, i jest niemiecki wiadomo lepszy materiał co za tym idzie mniej awaryjny! :D


"Kto jeździ ciągnikiem Fendt, ten prowadzi!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

Na wstępie, przepraszam, że odświeżam ten temat, po takim czasie, ale jak widzę, jakie pierdoły ludzie niektórzy piszą to się ledwo w krześle ze śmiechu utrzymałem :)

 

Może zacznę od tego, że te kombajny mogły mieć 3 hedery:

3,60(wypuszczono ich bardzo mało sztuk)

4,20(najpopularniejszy w Polsce, z uwagi na łatwość w transporcie)

5,20 (chyba, bo nie jestem pewien na 100%:))

 

Druga sprawa MDW E 514 od zwykłej E514 nie rożni się prawie niczym, w zasadzie większość udoskonaleń kończy się na kabinie i innych drobiazgach w kombajnie.

 

Kolejna sprawa jest taka, ze ludzie piszą o tym że bizon super kosił szybciej...

Tu już ze śmiechu nie wytrzymałem:)

Mieszkam w mazowieckim, na północ od warszawy, jest tu pół na pół i bizonów i forszajow, jednak tych pierwszych coraz mniej, bo u nas ludzie nie patrzą na sentyment tylko na to, żeby maszynka pracowała i była wydajna, wiec zmieniają na forszaje, claasy jd. Ale wracając do tematu, bizon to ślimak przy forszaju, jedynym ograniczeniem jest tu kombajnista(!), bo to od niego zależy ustawienie kombajnu itp. Jeśli bizon w dzień poradzi sobie na usługach z 10 ha (plus dojazdy itp) to jest już za***iście i właściciel bizona jest w niebo wzięty:D Tymczasem E514 potrafi zamknąć dzień na 12-13 ha(słyszałem o 14-15 ale chyba praca musi bardzo sprawnie iść, zborze musi być dość niskie i wilgotność idealna;) )

 

Pracowałem na obu maszynka, skrzynia w bizonie to nieporozumienie, wsteczny czasami jest nie do wrzucenia, kabina w bizonie zostawia wiele do życzenia, ktoś już wymieniał, co daje nam 514 wiec nie będę się powtarzał, ogólnie w kabinie można się przyczepić tylko do wejścia, poza tym, nie znajduje tu czegoś co było by nie ergonomiczne, albo niepraktyczne.

 

Części, części, części..

W mazowieckim jest tego dostatek, praktycznie co 50-100 km jest sklep z zamiennikami, albo używkami itp. Sklepy obecnie maja wszystkie części, wiadomo w żniwa może zbraknąć.

Tu mogę chyba tylko powiedzieć, że części i do bizona i do forszaja są tak samo dostępne, cena tu w sumie nie gra dużej roli, bo tez są porównywalne, no może forszaj niektóre ma tańsze ;P

 

Spalanie. Ty 514 i 512 maja takie samo około 10 l na godzinę pracy i do 12 l z sieczkarnią. jeśli bierze więcej, to po prostu regulacja pompy, czy tez odnowienie/przeczyszczenie najważniejszych części układu paliwowego, załatwia najczęściej sprawę.

 

jak ktoś ma ochotę napisać "Bizon lepszy!" to niech się 50 razy zastanowi, i przypomni sobie każda usterkę. Jak kto ma tak dba. 514 wiele do szczęścia nie potrzeba, a potrafią odwdzięczyć się bezawaryjnymi żniwami.

 

Prawdą jest mit o tym, że maszyny z Czech są mocno wyeksploatowane, tym bardziej widać to po "kołchozowych" numerach wymalowanych w tamtejszych "pegierach". Najlepiej brać z Niemiec oraz skandynawi.

 

na razie chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

oj hederów byly 4 gatunki mi sie zdaje. Był 5m szerokosć robocza we wsi są 2 i tlyko to żadnego bizona w okolicy dzieki Bogu :D i 5.6m włąsnei taki znalazłem ze stolem do rzepaku kolega potrzebuje. Widac po tych gwiazdach wśrodku co motowidlatrzymaja.4.2 i 5m ma 2 w srodku tamten miał 3 :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maqlek    7

Ciężko powiedzieć, czy były faktycznie 4 rodzaje, chyba że już gdy produkcja była pod malunkami MDW, wtedy dawali silnik perkinsa z turbo, moc około 140 koni, możliwe, że wtedy mógł obsługiwać heder 5,7m, bo miał moc:D Poza tym, mało to razy się przerabiało z 5.2 na 4.2, wiec i z 5,7m mogli robić 5,2m:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

5.7 były juz w 512 montowane tylko ten nieszczęsny napęd kosy :D Ale to jestp ikuś żeby przerobić na napęd 514


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Oczywiscie ze Forszaj,wydajniejszy i mniejsze spalanie:)a z czesciami to jzu nie problem:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

5.7 były juz w 512 montowane tylko ten nieszczęsny napęd kosy :) Ale to jestp ikuś żeby przerobić na napęd 514

 

Pikus jak sie ma gdzie to podpatrzyc na żywo, my robiliśmy tak jak widziałem z fotki w necie, i skosiła kosa 5ha i wyrwało ceownik..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maqlek    7

Do 514 maksymalny rozmiar zespołu tnącego według konedaty to 5.40, Jaki jest więc sens koszenia 512 z 5,7? Niewygodne, bo np tak jak u mnie drogi maja lekko ponad 4 metry szerokości i drzewa są prawie przy każdej drodze, wiec bawienie się z wózkiem, by przejechać pół kilometra, to trochę nie halo:P Kombajn się żuje, używanie przyspieszacza, to jak postój na życzenie;p i jest to chyba katowanie maszyny gorsze jak w rzepaku...

 

Najlepszym rozwiązaniem jest według mnie heder 4,2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

kolega ma MDWE-514 i już kilka lat nim śmiga bez awari na 120 ha i naprawde super maszyna. części łatwo dostępne, spalanie malutkie i wydajność też fajna. ma w nim heder 4,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Z czesciami do Farszajów to jest roznie. W moich stronach jest kilka e512 i e514 i własciciele narzekaja ze nigdzie czesci niema. A do Bizona to w promieniu 20km jest 6 sklepów z czesciami


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin615    0

powiedzcie mi koledzy jakie wymiary ma 514-tka tzn szerokosc bez hederu i wysokosc .pytam dlatego ze mam zamiar kupic takiego tylko njie wiem czy wejdzie do garazu .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

wg konedata.net szerokosc bez hederu to 2,88m, wysokosc 3,9m


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil12441    0

Ktory lepszy Niemiecki czy Polski ?

zdecydowanie POLSKI ;)

 

 

 

 

 

 

pozdro

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszy jest bizon . Polski wszędzie częsci są do naprawy wystarczy młotek przecinak i klucz francuski :P

Prosty w budowie , mało awaryjny ( jak się dba) . Forszajem kosili w polu 1,5 ha to zepsuł się raz naprawili przejechali dalej znowu się coś innego zepsuło naprawili to to zauważyli że pasek sie psuje już i na tym się skończyło że cudem skończyli to pole :P Bizon najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Do 50 tyś którego forszaja wybrać?

Czym różni się 524 od 525?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Moje zdanie jest takie jeśli miałbym wybierać między suprem, a 514 to bez wahania wybrałbym niemca, natomiast jeśli chodzi o rekorda, a 514 to patrzyłbym który jest w lepszym stanie, aczkolwiek wybrałbym pewnie 514 bo mam taki kombajn i jego wykonanie wydaje mi się o wiele lepsze od bizona i pomimo drobnych awarii według mnie jest to bardzo dobry kombajn, co do części to przychodzą przez kuriera do max dwóch dni i wcale nie są jakieś strasznie drogie.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

kosilem bizonem ,kosze 514 i nigdy nie wroce do bizona,nigdy,polecam zdecydowanie 514.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

A czy mógłbyś napisać konkretnie dlaczego?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

wydajniejszy,ekonomiczniejszy,łatwiejszy w ustawieniach,duzo lepszy widok z kabiny,mam super dostep do czesci,(dwa sklepy w odleglosci 10km od domu) to tylko podstawowe walory,praktyka by cie napewno przekonala......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filp3090    0

wydajniejszy,ekonomiczniejszy,łatwiejszy w ustawieniach,duzo lepszy widok z kabiny,mam super dostep do czesci,(dwa sklepy w odleglosci 10km od domu) to tylko podstawowe walory,praktyka by cie napewno przekonala......

 

 

 

i z tym się zgodze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj