ferguson235

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD1052    204

Lubelskie to też wiadomo, że z częściami krucho, na zachodzie idzie bez problemu dostać. Z056 nie ma szans z 14stką, no i mniej spali, dużo mniej i te czyste ziarno <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był u nas jeden Fortschritt, ale opłakanym stanie. Stał więcej na polach bo się psuł i właśnie był problem z tymi częściami, ale jak dla mnie też super maszynka <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W moich okolicach jest duzo Fortschritt' ów sprowadzonych z Czech <_< ich właściciele mowia ze sa mało awaryjne i mniej pala niz Bizony. W zeszlym roku jednemu sie zepsuł Forszaj w środku żniw, stal 2 tygodnie a za ten czas nasz Bizonek zdazyl skosic nasze pola i obskoczyc po uslugach <_< Wiec ja bym polecal Bizona ;)

 

POZDRAWIAM :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja też za zachodnim kombanem choc nie mam żadnego ale oby dwa u mnie kosiły. i widzialem co lepsze oczywiście jakość była lepsza fortschritta. Bizon to sie potrafił sypnąć 3 razy na dzień <_< Fakt z SKR ale mieli 3 i kazdy jeden choć zrobiony i tak się sypał. Potem Rekord jeździł dobrze. Tylko ze Fortschritt przy takiej prędkości nie rozsiewał mi zboża z tyłu. Fortschritt wygodniejszy jest i mneij pali widać wkońcu 4 cyl. A idzie lepiej z 5 metrami niż Bizon z 4m


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'UrsusCzesio' Forszaj ma taki sam heder co Bizon bo sąsiad nawet mierzył i ma mój wózek na swój heder i mu się nadaje <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ty mi kitu nie wciskaj bo forszaje miały od ~~4-6 metrów podaje w przyblizeniu. u mnie kosi 5 metrowy więc chyba lepiej wiem co mowie <_< A że twój sąsiad ma mniejszy nie znaczy ze każdy ma ....


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No nie wiem ale w większości mają taki jak Bizon ale może są wyjątki i Ty na taki trafiłeś.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kuzyn 1 miał E512 z 5 metry a kuzyn 2 ma e-514 ma 4,20 chyba dokładnie tyle, oby dwa braty ten nr1 ma teraz dominatora


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Ja nie posiadam Forszaja ani bizona tylko jd. Ale według mnie to forszaj lepszy niz bizon. Moj kolega ma forszaja a szwagier bizona. Forszaj sie psuje ale to raczej drobne awarie. A jak w Bizonie cos walnie to stoi pol żniw i naprawia. I według mnie to bizon ma gorsze wykonanie od fortschrita. Forszaj bardziej wydajniejszy


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, małe awarie, znajomy z sąsiedniej wsi ma 512, w zeszły sezon dwa silniki zajechał, w obu wyszedł tłok bokiem, teraz założył silnik od Z040 i niby super chodzi, narazie nie miałem większej okazji oglądnąć dokładnie jak to wszystko zgrał. Osobiście śmiga strasznie dużo po usługach, pzedtem jak dobrze kojarze miał bizona, lecz teraz chyba jednak nie zamienił by go spowrotem na bizona, choć miał taką okazję. Odnośnie kabiny, to mam mieszane uczucia, w prawdzie tylko miałem w niej okazje posiedzieć, lecz raz strasznie małe i ciasne wejście, ja w barkach nie mogłem się do niej wgramolić, jedynie sposobem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja dam przykład z tamtych żniw w tamtym roku. Piszą niktórzy że Forszaj jest lepszy bo nie gubi tak zboża i jest szybszy ma lepszy przerób to g**no prawda! :huh: Sąsiad kosił bo ma kołomnie pole i ja też on E514 ja Superem sąsiad zawsze szybko kosi i jest za takiego uznawany i ma na dodatek czujniki strat a ja bez nich kosze. I razem zaczeliśmy i ja go wyprzedziłem swoim Bizonem i szybciej skończyłem potem patrzymy w pokos i co się okazało że jego Forszaj na czujnikach strat więcej góbi zboża za sobą niz mój Super :rolleyes:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Przez 5 lat użytkowałem dwa kombajny E-514 i Bizona ZO56. Z doświadczenia powiem że E514 jest o niebo lepszy mniej awarii jak już coś walneło to rozebranie i wymiana dziecinnie proste. Mniejsze zużycie paliwa, większa wydajność i przedewszystkim czystość zboża, zresztą zaraz w trakcie pierwszego sezonu wymieniłem sito w bizonie na forstchritowskie bo tak mi się spodobała czystość E514. Jak bym miał wybierać ponownie między bizonem a E-514 zdecydowanie wolałby forsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pi0tr    0

Ja mam Fortschritta E514 od 7 sezonów, teraz bedzie kosił ósmy. ten kombajn jest o niebo lepszy od bizona. Po pierwsze jest wydajniejszy, pomimo ze ma o jeden wytrząsacz mniej to i tak nadrabia na długich sitach i dużym bębnie. Fortschritt możne spokojnie prześcignąć Bizona z takim samym hederem, no i dłuższa gardziel sprawia ze lepiej radzi sobie z długimi roślinami, i zwiększa widoczność. Po drugie mniej pali, IFA która go napędza nawet mocno obciążona zadowoli się dziesięcioma litrami na godzinę. a po trzecie wygoda. W Fortschricie można spokojnie młócić na siedząco a rura rozkłada się hydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Ja polecił bym bizona ponieważ jest on chyba bardziej znany w polsce i cześciej spotykany na nasych polach i niepowiedział bym żeby forszaj chodził szybciej widziałem jak obok kosił bizon Z056 i forszaj ten mdw oba 93r w rzepaku bizon 3ha takiego samego pola i lepszego rzepaku wykosił znacznie szybciej.Więc jestem za naszym polskim weteranem pól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

Mieliśmy bizona 12 lat teraz mamy MDW 521 i bez porównania

 

w MDW jest: klima czyli super komfort, ciszej w kabinie,lepsza widoczność, mocniejsza skrzynia biegów , lepsze hamulce, rura hudrauliczna, kosa schumacher, rewers podajnika pochyłego, prosztszy w naprawach, jest zwrotniejszy, nie pękają blachy, trodniej zapchać będen młucący dużo trudniej po prostu łyka wszystko, no i jest wydajniejszy, chociaż mocniejszy to pali od 30 do 40 litrów mniej na dzień od bizona itd..

 

bizon nam lepiej czyścił ale moim zdaniem to jest do wyregulaowania a i była lepsza widoczność przy cofaniu bo w mdw tylko lusterka

 

 

Co do części to bez probemów wszystko jest zamawiasz dzisiaj jutro masz u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
Ja dam przykład z tamtych żniw w tamtym roku. Piszą niktórzy że Forszaj jest lepszy bo nie gubi tak zboża i jest szybszy ma lepszy przerób to g**no prawda! :D Sąsiad kosił bo ma kołomnie pole i ja też on E514 ja Superem sąsiad zawsze szybko kosi i jest za takiego uznawany i ma na dodatek czujniki strat a ja bez nich kosze. I razem zaczeliśmy i ja go wyprzedziłem swoim Bizonem i szybciej skończyłem potem patrzymy w pokos i co się okazało że jego Forszaj na czujnikach strat więcej góbi zboża za sobą niz mój Super :D

 

Zaraz zaraz, ale to jest problem kombajnisty, że nie umie dobrze ustawic kombajnu a nie kombajnu, druga sprawa to to, że nie powiedziałeś który kombajn kosił lepsze zboże, nie uwierze, że suprem wyprzedzałeś kombajn porównywalny do rekorda.

 

Ja polecił bym bizona ponieważ jest on chyba bardziej znany w polsce i cześciej spotykany na nasych polach i niepowiedział bym żeby forszaj chodził szybciej widziałem jak obok kosił bizon Z056 i forszaj ten mdw oba 93r w rzepaku bizon 3ha takiego samego pola i lepszego rzepaku wykosił znacznie szybciej.Więc jestem za naszym polskim weteranem pól

 

Jaki ten mdw? Zakładam, że był to E-514, czyli kombajn porównywalny do Rekorda, również nie wierze, chyba że wymieniał żyletki czy miał inne niezapowiedziane postoje.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Mój sąsiad ma Fortschritta E-514 i kosi na 60ha jak na rzepaku my kosiliśmy pole 6ha w 4h a on w 2 dni no ale bez porównania my kosiliśmy JD1450 ale on więcej stał i go naprawiali niż kosili. Moim skromnym zdaniem bizon jest lepszy bo jest tani w utrzymaniu bo części są tanie i ogólnodostępne pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Mieliśmy bizona 12 lat teraz mamy MDW 521 i bez porównania

 

w MDW jest: klima czyli super komfort, ciszej w kabinie,lepsza widoczność, mocniejsza skrzynia biegów , lepsze hamulce, rura hudrauliczna, kosa schumacher, rewers podajnika pochyłego, prosztszy w naprawach, jest zwrotniejszy, nie pękają blachy, trodniej zapchać będen młucący dużo trudniej po prostu łyka wszystko, no i jest wydajniejszy, chociaż mocniejszy to pali od 30 do 40 litrów mniej na dzień od bizona itd..

 

bizon nam lepiej czyścił ale moim zdaniem to jest do wyregulaowania a i była lepsza widoczność przy cofaniu bo w mdw tylko lusterka

 

 

Co do części to bez probemów wszystko jest zamawiasz dzisiaj jutro masz u siebie

kolego nie porównój mdw521 do supra. mdw 521 jest dużo nowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

z czesciami wszystko zalezy od rejonu kraju.. u mnieprzeważaja forschaje i nikt nie nażeka a czesci dostaniejsz szybciej niż do bizona niera.. wydajnośc bez porównaia podobnie jak z komfortem pracy... pozatym kombajn prosty w obsłudze dobre dojście do części ( co ułatwia wymiane) MDW miał podajniki szersze (kłosowy i ten co podaje zboze do zbiornika neistey nazwy niet;/) pozatym wszelke za w moim przekonaniu przemawiaja za Fortschrittem


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

MDW 521?? jest taki model??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Ale chyba podajnik kłosowy jest tych samych wymiarów co ziarnowy (jeśli się nie mylę), z tym że są zamocowane pod innym kontem

 

Tak jest taki model jak 521 MDW :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

tak jest ale mi chodziło o to ze wyróznaiamy E514 i MDW E 514 i tu pisze że MDW masz szersze podajniki kłosowe i zbożowe niż zwykła E 514;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj