Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056

95 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 07:40

zorak a ty masz jakiegoś forszaja? widzę że chwalisz te maszyny czyli musisz coś mieć z nimi do czynienia

Nie chwale tylko oceniam okiem kogoś kto miał możliwość kosić bizonem i fortschrittem. Ja kombajn mam JD a z fortschritta to tylko ciągnik 323.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Dzisiaj, 13:56
  •  

#22 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 19:17

no niby części są ale nie wszędzie, ja mieszkam w zachodniopomorskim koło koszalina i za cholerę nie mogę znaleźć jakiegoś sklepu z częściami do forszajów, a szukałem bo miałem zamiar kupić E-512 ale zrezygnowałem właśnie z powodu części, a w czasie żniw brakuje części i zawsze nawet przez neta ciężko jest załatwić ;)

Z tego co się orientuje to w tych stronach pełno części do tego kombajnu... ale mogę sie mylić....

Wracając do tematu..... oczywiście Forszaj górą ;) sam mam dwie sztuki ;] nie narzekam... zawsze coś się zepsujęale to drobne usterki które mozna naprawić na polu a pozatym zabezpieczam się z częsciami ;] tzn wiem co najczęściej w nich siada ;] czesto jest proble m z kosą... dlatego trzymam zawsze dwie lub jedną zapasową ;]

Wydajność zadowalająca ;] dostąpność do części w mojej okolicy wręcz wymarzona ;] niektóre 28 km odemnie neiktóre 2 :) zalzeży co nawali ;]

a pozatym pasują zamienniki ;]

pzdr :)

#23 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 17:40

jasne ze bizon lepszy bo polski :)

Rozumiem, że próbujesz chwalić polski sprzęt, ale bez przesady :) Z częściami do fortschritta, przynajmniej u mnie nie ma problemu, a są o wiele prostsze od bizonów. W sumie ktoś tam miał racje, że E514 trzeba by było porównać z rekordem.

KS Falubaz

#24 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 21:14

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Jak dla mnie lepszy Bizon. A u nas jest właśnie problem z częściami <_< do fortschritta.

#25 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 21:24

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Sąsiad ma Forszaj E514 od 2 lat i narazie kosi nim jakieś 50ha sezonowo i miał 2 małe awarie pasy mu się urywały cały czas prawie wszystkie nie wiadomo dlaczego i coś mu bieg wyskakuje 2 a z częściami do nich jest bardzo ciężko jak on twierdzi kiedyś mu pas przysłali jak zamówił i za krótki a był w to samo miejsce. Ale ze spalaniem nie powiedział bym że mniej pali. Ja mam Bizonka i kosi sezonowo 70 -80ha z usługami i śmiga 4 sezony bez awarii żadnej i bym go nie zamienił na inny napewno a napewno nie na Forszaja. Bizon lepszy! <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#26 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1188 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 07:19

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Lubelskie to też wiadomo, że z częściami krucho, na zachodzie idzie bez problemu dostać. Z056 nie ma szans z 14stką, no i mniej spali, dużo mniej i te czyste ziarno <_<

#27 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:03

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Był u nas jeden Fortschritt, ale opłakanym stanie. Stał więcej na polach bo się psuł i właśnie był problem z tymi częściami, ale jak dla mnie też super maszynka <_<

#28 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:12

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 W moich okolicach jest duzo Fortschritt' ów sprowadzonych z Czech <_< ich właściciele mowia ze sa mało awaryjne i mniej pala niz Bizony. W zeszlym roku jednemu sie zepsuł Forszaj w środku żniw, stal 2 tygodnie a za ten czas nasz Bizonek zdazyl skosic nasze pola i obskoczyc po uslugach <_< Wiec ja bym polecal Bizona ;)

POZDRAWIAM :P
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#29 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 18:56

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ja też za zachodnim kombanem choc nie mam żadnego ale oby dwa u mnie kosiły. i widzialem co lepsze oczywiście jakość była lepsza fortschritta. Bizon to sie potrafił sypnąć 3 razy na dzień <_< Fakt z SKR ale mieli 3 i kazdy jeden choć zrobiony i tak się sypał. Potem Rekord jeździł dobrze. Tylko ze Fortschritt przy takiej prędkości nie rozsiewał mi zboża z tyłu. Fortschritt wygodniejszy jest i mneij pali widać wkońcu 4 cyl. A idzie lepiej z 5 metrami niż Bizon z 4m
Mój Wladimirec podbija świat

#30 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 21:22

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 'UrsusCzesio' Forszaj ma taki sam heder co Bizon bo sąsiad nawet mierzył i ma mój wózek na swój heder i mu się nadaje <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:30

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ty mi kitu nie wciskaj bo forszaje miały od ~~4-6 metrów podaje w przyblizeniu. u mnie kosi 5 metrowy więc chyba lepiej wiem co mowie <_< A że twój sąsiad ma mniejszy nie znaczy ze każdy ma ....

#32 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:40

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 No nie wiem ale w większości mają taki jak Bizon ale może są wyjątki i Ty na taki trafiłeś.
Zetor Team

#33 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 23:54

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Kuzyn 1 miał E512 z 5 metry a kuzyn 2 ma e-514 ma 4,20 chyba dokładnie tyle, oby dwa braty ten nr1 ma teraz dominatora

#34 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2009 - 15:51

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ja nie posiadam Forszaja ani bizona tylko jd. Ale według mnie to forszaj lepszy niz bizon. Moj kolega ma forszaja a szwagier bizona. Forszaj sie psuje ale to raczej drobne awarie. A jak w Bizonie cos walnie to stoi pol żniw i naprawia. I według mnie to bizon ma gorsze wykonanie od fortschrita. Forszaj bardziej wydajniejszy
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#35 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 19:56

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Hmm, małe awarie, znajomy z sąsiedniej wsi ma 512, w zeszły sezon dwa silniki zajechał, w obu wyszedł tłok bokiem, teraz założył silnik od Z040 i niby super chodzi, narazie nie miałem większej okazji oglądnąć dokładnie jak to wszystko zgrał. Osobiście śmiga strasznie dużo po usługach, pzedtem jak dobrze kojarze miał bizona, lecz teraz chyba jednak nie zamienił by go spowrotem na bizona, choć miał taką okazję. Odnośnie kabiny, to mam mieszane uczucia, w prawdzie tylko miałem w niej okazje posiedzieć, lecz raz strasznie małe i ciasne wejście, ja w barkach nie mogłem się do niej wgramolić, jedynie sposobem :rolleyes:

#36 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:02

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 @endrju00711 ten Fortschritt to prawie Bizon :rolleyes:

#37 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:35

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ja dam przykład z tamtych żniw w tamtym roku. Piszą niktórzy że Forszaj jest lepszy bo nie gubi tak zboża i jest szybszy ma lepszy przerób to g**no prawda! :huh: Sąsiad kosił bo ma kołomnie pole i ja też on E514 ja Superem sąsiad zawsze szybko kosi i jest za takiego uznawany i ma na dodatek czujniki strat a ja bez nich kosze. I razem zaczeliśmy i ja go wyprzedziłem swoim Bizonem i szybciej skończyłem potem patrzymy w pokos i co się okazało że jego Forszaj na czujnikach strat więcej góbi zboża za sobą niz mój Super :rolleyes:
Zetor Team

#38 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 23:25

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Przez 5 lat użytkowałem dwa kombajny E-514 i Bizona ZO56. Z doświadczenia powiem że E514 jest o niebo lepszy mniej awarii jak już coś walneło to rozebranie i wymiana dziecinnie proste. Mniejsze zużycie paliwa, większa wydajność i przedewszystkim czystość zboża, zresztą zaraz w trakcie pierwszego sezonu wymieniłem sito w bizonie na forstchritowskie bo tak mi się spodobała czystość E514. Jak bym miał wybierać ponownie między bizonem a E-514 zdecydowanie wolałby forsza.

#39 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 15:58

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Ja mam Fortschritta E514 od 7 sezonów, teraz bedzie kosił ósmy. ten kombajn jest o niebo lepszy od bizona. Po pierwsze jest wydajniejszy, pomimo ze ma o jeden wytrząsacz mniej to i tak nadrabia na długich sitach i dużym bębnie. Fortschritt możne spokojnie prześcignąć Bizona z takim samym hederem, no i dłuższa gardziel sprawia ze lepiej radzi sobie z długimi roślinami, i zwiększa widoczność. Po drugie mniej pali, IFA która go napędza nawet mocno obciążona zadowoli się dziesięcioma litrami na godzinę. a po trzecie wygoda. W Fortschricie można spokojnie młócić na siedząco a rura rozkłada się hydraulicznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share CNHAgricule

CNHAgricule

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 15:00

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056 Według mnie tez Forszaj lepszy jest wiadomo Niecka technika.