ferguson235

Fortschritt E-514 ----- Bizon Z056

Polecane posty

Tomasz1515    2

jak pytasz sie który lepszy to ja bym powiedział ze forszaj ale możesz mieć problem z częściami do niego, a do bizona to wiadomo ze części są, znam dużo osób które wymieniały bizony na forszaje E-512 i E-514 i mówiły ze to lepsze kombajny od bizonów ale czasami jak coś walnie to trzeba długo części szukać(nawet kilka dni za częściami jeżdżą) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepszy jest wedlug mnie Forszaj, moze i czesci cieyko dostac, ale jest lepiej wykonany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nie wiem czy Forszaj lepiej wykonany, ale jak ci się zepsuje to baaardzo ciężko części dostać chyba co nie???

Jak dla mnie Bizon lepszy, bo polski, i nie lubie tych Forszajów NRD-owskich... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
bizon lepszy

 

@jasiu12512!!! bardzo dużo ciekawych informacji dowiedzieliśmy się z twojego post'a. Na przyszłość troche rozwiń swoje spostrzeżenia... ;) Sory za OT.


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

`e-514 można raczej porównać z bizonem ZO58,bo ZO56 to raczej do e-512 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

do forszaja możesz mieć problem z częściami, nie interesuje cię inna marka niż fortschritt i bizon ?, na przykład claas lub jd, zresztą pytasz się tylko który lepsz, lepszy forszaj ale gdybym miał wybierać pomiędzy nimi którego kupić to ze względu na części na pewno wziąłbym bizona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

KrolikNH Zywan ma 514. Ten kombajn niezbyt okazale wyglada ale samymi gabarytami widac ze jest wiekszy i to bedzie wplywalo na wydajnosc.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

Witam,

jestem z podlasia, posiadam 512 od 97r, w moich stronach wtedy o tej marce nikt nic nie wiedział. Ojciec przyjechał nim na kołach z Głubczyc. dla mnie jest to prosty kombajn w obsłudze i naprawie. Z częściami też nie jest tak źle (trzeba wiedzieć gdzie szukać), ekonomiczny silnik. W pierwszym roku jak go kupiliśmy zrobił ponad 250mth, a teraz to tylko u siebie ok 40ha i mamy dwóch stałych klientów - ok.30ha. Wart polecenia. odnośnei awaryjności to - jak dbasz tak masz!! teraz mam ciągnik tej marki a w planach pług.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Czy potraficie podać inny powód niż taki że bizon lepszy od fortschritta bo do niemca ciężko części dostać ?? Na jakiej podstawie to stwierdzacie ?? Z częściami do fortschritta są tak samo sklepy jak do bizona więc dostępność części nie jest w tym przypadku argumentem - zwłaszcza w dobie telefonów, internetu i firm które aby zarobić dostarczają części do klienta.

Wg mnie 514 (a zwłaszcza wersja MDW) od 056 jest lepsza z uwagi na:

- lepsza wigoczność z kabiny,

- lepsze wygłuszenie kabiny,

- klima a nawet jak wersja bez klimy to na standardowych nawiewach w kabinie jest znośnie,

- wydajne filtry w kabinie,

- dżojstik,

- lepszy napęd kosy,

- hydrauliczna rura,

- oszczędniejszy silnik,

- wydajniejszy w pracy

 

ps: ciekaw jestem ile jeszcze racy będziemy wałkować temat który z tych kombajnów jest lepszy ;)

ps2: dla jasności nie posiadam ani Fortschritta ani Bizona ale nie raz miałem okazje na nich pracować więc moja ocena jest wyniesiona z pracy tymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

no niby części są ale nie wszędzie, ja mieszkam w zachodniopomorskim koło koszalina i za cholerę nie mogę znaleźć jakiegoś sklepu z częściami do forszajów, a szukałem bo miałem zamiar kupić E-512 ale zrezygnowałem właśnie z powodu części, a w czasie żniw brakuje części i zawsze nawet przez neta ciężko jest załatwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Tomasz... mogę podać kilka sklepów które realizują przesyłki w ciągu 24 godzin. Choć wg mnie jeśli przed sezonem robi się przegląd generalny a w czesie sezonu odpowiednio dba o maszyne to nie powinno być problemów. Fortschritt to udana maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ok jak coś to odrazu wale do ciebie bo jeszcze nie wykluczone ze kupię forszaja e-512 kto wie,kto wie bo właśnie teraz mam na oku za 22 tysiące z sieczkarnią z 88 roku i ładnie sie prezentuje na foto, wszystko możliwe ;)

zorak a ty masz jakiegoś forszaja? widzę że chwalisz te maszyny czyli musisz coś mieć z nimi do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Fortschritt E-514 jest wydajniejszy niz Bizon ZO 56 ale problemy sa z dostaniem czesci, a do bizona dostaniesz wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Mam bizona ale jesli bym miał kupowac drugi raz to na pewno wolał bym forszaja , pali o polowe mniej i wieksza wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Ja miałem E 512 jest to kombajn bardzo prosty w budowie i obsudze z częściami nie ma problemu, bo mam blisko do Czech, a i w okolicy są części do nich.Tylko mi sie akurat trafił zajechany egzemplarz z Czechów i pierwsze lata byly bardzo trudne bo części siadały jedna po drugiej silnik także.Jednak ten kombajn bardzo mało pali około 10l, mialem go 9 lat i w zeszłym roku sie go pozbyłem teraz śmigam Jelonkiem.Najważniejsza rzecz to nietrafić na zajechany egzemplarz polecam kombajny z Niemiec bo są w lepszym stanie, ale i są droższe.Osobiście wolałbym Forszaja E 514 z Niemiec niż Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
zorak a ty masz jakiegoś forszaja? widzę że chwalisz te maszyny czyli musisz coś mieć z nimi do czynienia

 

Nie chwale tylko oceniam okiem kogoś kto miał możliwość kosić bizonem i fortschrittem. Ja kombajn mam JD a z fortschritta to tylko ciągnik 323.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
no niby części są ale nie wszędzie, ja mieszkam w zachodniopomorskim koło koszalina i za cholerę nie mogę znaleźć jakiegoś sklepu z częściami do forszajów, a szukałem bo miałem zamiar kupić E-512 ale zrezygnowałem właśnie z powodu części, a w czasie żniw brakuje części i zawsze nawet przez neta ciężko jest załatwić ;)

 

 

 

Z tego co się orientuje to w tych stronach pełno części do tego kombajnu... ale mogę sie mylić....

 

 

Wracając do tematu..... oczywiście Forszaj górą ;) sam mam dwie sztuki ;] nie narzekam... zawsze coś się zepsujęale to drobne usterki które mozna naprawić na polu a pozatym zabezpieczam się z częsciami ;] tzn wiem co najczęściej w nich siada ;] czesto jest proble m z kosą... dlatego trzymam zawsze dwie lub jedną zapasową ;]

 

Wydajność zadowalająca ;] dostąpność do części w mojej okolicy wręcz wymarzona ;] niektóre 28 km odemnie neiktóre 2 :) zalzeży co nawali ;]

 

 

a pozatym pasują zamienniki ;]

 

 

pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
jasne ze bizon lepszy bo polski :)

Rozumiem, że próbujesz chwalić polski sprzęt, ale bez przesady :) Z częściami do fortschritta, przynajmniej u mnie nie ma problemu, a są o wiele prostsze od bizonów. W sumie ktoś tam miał racje, że E514 trzeba by było porównać z rekordem.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Sąsiad ma Forszaj E514 od 2 lat i narazie kosi nim jakieś 50ha sezonowo i miał 2 małe awarie pasy mu się urywały cały czas prawie wszystkie nie wiadomo dlaczego i coś mu bieg wyskakuje 2 a z częściami do nich jest bardzo ciężko jak on twierdzi kiedyś mu pas przysłali jak zamówił i za krótki a był w to samo miejsce. Ale ze spalaniem nie powiedział bym że mniej pali. Ja mam Bizonka i kosi sezonowo 70 -80ha z usługami i śmiga 4 sezony bez awarii żadnej i bym go nie zamienił na inny napewno a napewno nie na Forszaja. Bizon lepszy! <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj