Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nauka, pierwszy sezon Bizon Z056

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Olaf1888

Olaf1888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 11:49

Witam ;)

W tym roku będę po raz pierwszy kosił Bizonem pełny sezon.  Wcześniej posiadałem Classa Matadora.  Nikt z rodziny ani  znajomych nie miał Bizona dlatego założyłem konto i pytam. Chciałbym się dowiedzieć następujących kwestii ;)

1. Na co zwrócić uwagę przed sezonem oprócz podstawowego przeglądu ?

2. Jakie są najczęstsze problemy podczas koszenia z którymi przyjdzie się zmierzyć w tym modelu ?

3. Jak ustawić wiatr w  zbożach jarych ?

4. Jaki używać Olej ?

5. Czy łatwo się nim kosi w wysokich żytach i pszenżytach  ? Czy dobrze się manewruje na polu ?

6. Czy większość napraw można wykonać  samemu czy potrzebny będzie mechanik ?

7. Mozna lać spokojnie Rosyjskie paliwo czy może być z tym problem ?

Edytowany przez Olaf1888, 06 lipiec 2015 - 11:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nauka, pierwszy sezon Bizon Z056 Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 18:03

1. Ogolny przeglad, posprawdzaj luzy itp, podnies przenosnik pochyly i sprawdz czy pod przenosnikiem a nad skrzynia (jest taka guma) nie wpierdzielil sie jakis szczur bo lubia pogrysc ta gume i potem sie sypie :P

2. pilnowanie temperatury i (zalezy od wiatru, jak wieje w dupe to szybko zabija ta siatke) wchodzenie na kombajn i czyszczenie siatki chlodnicy z plewy, chyba ze zrobisz nadstawki takie jak w wersji eksportowej to nie ma tego problemu :D
3. sam nie wiem, kiedys ustawilem te kierownice (mam chyba nawet tylko jedna bo sie urwala) i tak sie kosi wszystko i czysci elegancko ;) musialbym zobaczyc jak je mam

5 jak jest wysokie to sie dobrze kosi ale jak jest wysokie i pochylone na bok to zaplontuje w nagarniacz :P manewruje sie dobrze, krotki zwinny kombajn

6. wykonasz sam ale jak ci padnie lozysko na mlocarni czy odrzutniku slomy a nie masz wprawy to bedziesz to robil 2 dni, bo z prawej strony trzeba zdejmowac 2 przenosniki itp. ogolnie bizon pod naprawy nie jest pomyslany, jest wiele napedow zaslonietych innymi napedami :P ale konstrukcja jest latwa do ogarniecia ;) a i pamietaj ze ten kombajn nie ma nawet 1 nakretki w ocynku wiec odkrecanie czasami daje w kosc :D

7. kiedys jezdzilem na ruskiej i nie bylo problemu, teraz ruska sie nie oplaca i smiga na PL :P

Edytowany przez kravter, 06 lipiec 2015 - 18:04.

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 22:27

Staraj się nie kosić polegniętego  pod włos (czyli kłosem w stronę hedera) bo  będzie się zapychał

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 22:56

@Tomasz78 to akurat zalezy juz od slomy, jak sloma jest przestala i krucha to idzie bez problemu a jak zielona tak jak w tamtym roku to troche slabo, ale mniejsza predkosc i idzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 06:44

dołączam się do pytań kolegi

#6 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 17:16

Jak wylegnięte pod włos to nagarniacz na najwolniejsze obroty i pójdzie.

#7 Share Gryzon

Gryzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 18:37

Nauka, pierwszy sezon Bizon Z056 Witam, również podpinam się. Zakupiłem Bizonka za 19 800zł ma na liczniku 1900 mtg. Właściciel jeździł nim w pgr i go odkupił. Zasadził dużo sadów a on.mieszka w takim rejonie że dużo górek i ludzie mają tylko sady. Mam pytania czy jak łozysko jest padnięte to są luzy prawda? Zlokalizowałem na wialni luzy na tym jak jest to koło i idzie ten wał na te łopatki i można tak triszke ruszać tym kołem luz taki na 2 mm na co jeszcze zwrócić uwage przy sprawdzaniu moze.ma.ktoś instrukcje napraw? Dodam że to mój pierwszy raz na kombajnie..Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 lipiec 2015 - 18:58

podorywka obowiązkowa będzie :D

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.