Skocz do zawartości

Zdjęcie

produkcja rozsady

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 16:02

produkcja rozsady

Witam

Czy ktoś z Was zajmuje sie produkcją rozsad głównie warzyw? Chciałbym się dowiedzieć czy jest to opłacalne i w jaki sposób podlewacie rozsadę/.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
produkcja rozsady Dzisiaj, 01:01
  •  

#2 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rybactwo

Napisany 07 lipiec 2015 - 09:26

produkcja rozsady

Pytaj, co chcesz wiedzieć?

#3 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 13:55

produkcja rozsady

w jaki sposób siejesz w multiplaty ręcznie czy za pomocą siewnika? jak nawadniasz rozsadę ręcznie konewką czy masz jakieś systemy lub urządzenia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:27

produkcja rozsady

W multiplaty tylko kapustę i kalafiora część siejemy ręcznie a część zamawiamy od Krasonia. Nie mamy tego dużo bo ok. 20tyś kapusty i 30tyś kalafiora. Rozsadę nawadniam zwykłym  wężem ogrodowym ze spryskiwaczem. Owszem, można sobie zamontować specjalne systemy do podlewania że samo spryskuje od góry ci się tyle i tyle czasu a potem tylko zakręcić wodę i gotowe, ale to już większe koszty. A jak już wsadzisz na pole to deszczownia. Poza tym mamy jeszcze ogórki sałatę masłową, karbowaną i lodową. Jak coś to pytaj :)

#5 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 12:45

produkcja rozsady

a w doniczkach też robisz rozsadę? siejesz rozsadę na handel czy tyko na swoje potrzeby?

#6 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 08 lipiec 2015 - 16:53

produkcja rozsady

W mojej okolicy jest facet co zajmuje się masową produkcją rozsady czyli co roku sprzedaje po 2.mln kalafiorów, 1,5-2 mln kapusty i do 4 mln selerów oraz inne warzywa w mniejszych ilościach. ma 14 tuneli http://tunele-foliowe.pl/ chyba 3 szklarnie i wiem ino tyle że rozsada jest położona na matach i nawadniana od spodu, a co 14 dni automatyczny oprysk na grzyba czy tez robaka. Tam już jest własna stacja pogodowa bo same sie drzwi i lufty uchylają jak goraco nawiewy itd.. 15 zł za jedną multiplatę  gdy obojętnie od rozmiaru  sianie nasze. A czy jest opłacalne no widząć jakimi się samochodami wożi raczej tak..

#7 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 15:58

produkcja rozsady W doniczkach to tylko sałata wszystkie rodzaje a ogórki to w takie "rękawy" co się do odpowieniej długości przycina i się napycha ziemią kapusta i kalafior tak jak mówiłem w multiplaty. Mamy 11 tuneli w których sadzimy sałate masłowom do jednego wchodzi 3tys sadzonek 4 rzuty sezonowo czyli ok.132tys sałaty. Rozsada na własne potrzeby;-)

#8 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 18:14

produkcja rozsady

a cena takich rękawów to jaka jest? jaka sałata jest najprostsza w uprawie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 06:27

produkcja rozsady Te rękawy to nawijane na taką szpule a kosztują naprawde mało nwm ile mój tata płacił ale kupujesz raz na wiele lat.Najprostsza to masłowa i karbowana bo tylko sadzisz, podlewasz a jak trzeba to też się pryska od robaka itp. Lodowom już trzeba więjszą opieką. Ale za to masłowom się najdłużej tnie np.masłowom tniemy 5godz. a taką samą ilość lodowej 2godz.A karbowana to tak po środku.

#10 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 10:28

produkcja rozsady

dzięki kolego za odpowidzi

#11 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 18:25

produkcja rozsady

jeszcze takie pytanie co sądzicie o takim rozwiązaniu http://olx.pl/oferta...html#80ee33c586

i czy ktoś słyszał o takiej maszynie i mógł coś o niej napisać jak dział w jakim celu jest używana itp

Edytowany przez gigany, 10 lipiec 2015 - 18:56.

#12 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 09:09

produkcja rozsady U mnie tam gdzie trzymam rozsade to się nie przyda bo za wąsko ale jak masz więcej miejsca i chcesz na większą skale produkować jest to dobre rozwiązanie bo ci bardzo ułatwi i nie będziesz tyle czasu tracił to jest podobne do opryskiwacza ciągnikowego tylko bez zbiornika na ciecz podłacza się wąż z wodą i się podlewa tylko to co ty pokazałeś to chyba własnoręcznie przesówać trzeba bo tak to będzie w miejscu się podlewać xd ja widziałem ale zamocowane w takich wielkich tunelach u góry na szynach i samo się przesówało ale to już nie dla początkujących

#13 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 10:14

produkcja rozsady U mnie tam gdzie trzymam rozsade to się nie przyda bo za wąsko ale jak masz więcej miejsca i chcesz na większą skale produkować jest to dobre rozwiązanie bo ci bardzo ułatwi i nie będziesz tyle czasu tracił to jest podobne do opryskiwacza ciągnikowego tylko bez zbiornika na ciecz podłacza się wąż z wodą i się podlewa tylko to co ty pokazałeś to chyba własnoręcznie przesówać trzeba bo tak to będzie w miejscu się podlewać xd ja widziałem ale zamocowane w takich wielkich tunelach u góry na szynach i samo się przesówało ale to już nie dla początkujących
Używana z tego co wiem to do podlewania i pryskania jak by jakaś choroba itp. A ty sadzisz coś czy dopiero zaczynasz? Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj;-)

#14 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 10:34

produkcja rozsady

http://olx.pl/oferta...html#9b70dd5796 a o tej maszynie co możecie powiedzieć?

sadzić to coś tam sadzę ale tak na większą skalę to dopiero zamierzam zacząć teraz to tak nie wiele głównie dla siebie

#15 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 21:27

produkcja rozsady Kostki ziemne to najzwyklejsze doniczki to jest dobre bo nie będziesz musiał ręcznie doniczkarką robić. U nas na wsi tylko jeden to ma ale on ma 49 tuneli xd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share rolnikc225

rolnikc225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 07:45

produkcja rozsady Dobrze Ci radze nie kupuj na początek maszyn do produkcji jak zaczniesz na większą skale tylko samochód bo nie będziesz miał czym towaru wozić