Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam

 

z racjonalnego punktu widzenia to twój kolega powinien pomyslec o dwóch ciagnikach bo 117 w prasie (rozumiem ze zwijajacej) to moze miec niezły apetyt na drogie paliwko - jakiś 80-90 KM napewno by się lepiej sprawdził w tej roli to samo tyczy się tura - co do pozostałych prac to wspomniany Ursus jest w sam raz

 

Co do czegoś innego w miejsce tego ursusa to jeśli ciagnik nie musi być nowy to za te pieniadze spokojnie znajdziesz jakiegoś JD o podobnej mocy z małym przebiegiem - ale za to komfort pracy nie do porównania


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

proponuje jakiegos mf 5460 115km max 125 skrzynia dyna 4 klima itp cena to dokładnie teraz nie wiem jaka ale napewno troche wyższa niż ursus:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robak333    0

A co powiecie np o JD 6230 + ladowacz czolowy Dał by se rade w agregacie uprawowo siewnym?? Bo patrze na allegro to chyba bym sie zmiescil w 190tys z ladowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a czemu nie jeden ciągnik nawet gdyby to trochę więcej palewa kosztowało ale za cenę tego drugiego mniejszego to dużo paliwa kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5

JD 6320 jeśli chodzi o uciąg to myślę że spokojnie dałby radę, ale czy dałby rade go podnieść...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

120 KM to nie za duzo na prase znajomy prasował słome Mackormikiem 120 KM z prasa Vicon z rotorem to dość szybko latał i 80 KM to by się zdechło przy niej (no i prędkości a jeszcze górki) a do tura to przydużo jedynie przy sianie i słomie sianokiszonka no prawie ,a obornik to pasuje ,sąsiad ma 100 KM do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robak333    0

to moze lepiej wybrac jakiegos do 100km a z mocnym podnosnikiemW koncu jak bedzie tur na przodzie to moze nie bedzie tak najgorzej z tym agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jaki ma być ten agregat ze niby JD 6230 nie da rady go podnieś, JD 6330 (105km) bedzie tańszy od tego ursusa i napewno zwrotniejszy w turze a napewno nie bedzie sobie gorzej radził niż ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

@robak333

Trudno doradzić wybór ciągnika, jeżeli nie znamy specyfiki twojego gospodarstwa. Ile masz ziemi ornej? Ile łąk?. Masz bydło, świnie, czy może coś innego? Jeżeli masz zdecydowana wiekszosc obszaru gospodarstwa w postaci ziemii ornej, to JD 6320 na pewno bedzie za mały. Przy takim stosunku myśle że rozsądnie byłoby kupić JD 6630. Jeżeli zaś łąk masz zdecydowana wiekszość, a przez co głównie ten ciągnik będzie chodził w prasie/ TURze to i JD6320 wystarczy swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robak333    0

Gospodarstwo to prawie cala powieszchnia to grunty orne ale ciagnik bedzie musial z tych gruntow slome sprzatac wiec troche tego jest No i jeszcze po uslugach moze troche W gospodarstwie kolega ma zetora 16145 ale on by sluzyl do ciezkich prac taki wol pociagowy i jeszcze jest 360 3p i on wszystko obsiewa siewnikiem poznaniak z duza skrzynia zaladunkowa(jakies 350kg przenicy). Wiec taki ciagniczek by sluzyl jako zamiennik tego 3p do siania tyle ze by mu agregat do tego siewnika dolozyc No i dobrze by bylo by ten ciagnik malo palil nie i oczywiscie nie musi to byc JD moze jakis NH bo blisko mam dilera albo zetro moze bo wiecie kolegi tata jakos nie przepada za elektronika.

 

No i koledze wpadl w oko New Holland T6020 Co o nim sadzicie??

Albo zetor 110 konny

W gre wchodza juz tylko te marki wiec ktory lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

@kojack zauważ że kolega @robak chce nowy a nie używany :o new holland nie bedzie zły, z agregatem powninien sobie radzić ;) a jak masz niedaleko do serwisu/dealera to kolejny plus :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

New Holland !

Model hmm T5060 jest to ciągnik 106 km . Silnik o pojemności 4500 , pod względem spalania jest naprawde oszczędny . Co do Tura nie będzie żadnych problemów . Przy prasie będzie latał jak szalony ,

 

PS. Ale decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robak333    0

Do wszystkich

SZYBKA PILKA

Kumpel chce zalatwic kredyt ale nie wie jaki ciagnik wybrac W gre wchodza dwa modele New Holland T6020delta i zetor 110konny

Kumpel chcialby New Hollanda ALE KONKRETNE ARGUMENTY!! Czy duzo pali, czy oplaca sie go brac za 190tys. zl(z vatem) do tura. Glownie interesuje go awaryjnosc. Co najczesciej siada i jakie koszty naprawy?? Najbardziej interesuje go zeby ciagnik byl bezawaryjny. Prosze o szybkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Znajomi wzieli Nh i wysiadlo sprzeglo,ale serwis jest 10 km od nich i bardzo szybko zostal wziety na naprawe gwarancyjna. Pytalem ojca chlopaka co ma ten ciagnik jaki typ i co sie stalo,to mowil ze dokladnie nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tam bym bral new hollanda po pierwsze jakosc wykonania o wiele lepsza od zetora po drugie komfort po trzecie lepsza skrzynia i rewers elektro hydrauliczny ktory jest kluczowym elementem w ciagniku ktory ma pracowac z turem nie chcodzi tu tylko o wygode ale tez o wieksza trwalosc sprzegla oraz skrzyni biegow a co do awaryjnosci to new holland cieszy sie o wiele lepsza opinia niz zetor a pozatym lepiej zaplacic 35 tysi wiecej i miec ciagnik dobrze wyposazony i wykonany bo jak wiadomo jest to zakup na dlugie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik na 120 ha. cena do 65tyś. liczą sie tylko zachodnie marki ciągników co możecie zaproponować ;p ciągnik ma być do ciężkich prac polowych czyli pług obrotowy ,agregat scierniskowy wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

Uważam że nawet starszy i ze sporym przebiegiem zachodni ciągnik będzie lepszy od ursusa dużej mocy bo są to przestarzałe ciągniki i nic w nich nie ulepszono od ok.30 lat słaby uciąg i hydraulika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

normalnie szok co wy opisujecie ja myślałem ze mam duzy ciągnik jam na moje gospodarstwo a mam 150 h i mam na to Fenda 312 (ok. 130 KM ) i Zetora 5340 (ok. 60 KM ) i mi narazie wystarcza ale myśle zeby kupić jakiegoś jeszcze może M&B 1300 albo większego .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kret    0

A może C-360?

 

Dostajesz ostrzeżenie :rolleyes: .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Po co wogole piszesz takie bezsensowne posty??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

Mam upatrzonego agrotrona 6.45 co możecie mi o nim powiedzieć , ma to byc ciągnik do cięzkich prac na 120 ha ziemia nie jest ciężka jak myślicie obrobi to bez problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak do ciężkich prac to na pewno nie wschodni ani tym bardziej polski :D Ja bym zastanowił się nad Case IH


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Huh... Ralf przemyśl to jeszcze dobrze chcesz ciągnik 180-210km? na 100 ha? Nie lepiej włożyć kase w ziemie? ja bym brał Claasa jest to na prawdę solidna firma i ciągniczek ładnie wygląda :D

 

Ralf kupił już ciągnik

Sorry nie zauważyłem, moja wina


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj