Skocz do zawartości

Zdjęcie

Susza 2015

311 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1359 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:15

Susza 2015

No i po suszy dolało tak aż woda miejscami w kartoflach stoi temat do zamknięcia :)

To tak jakbyś   powiedział  po  obiedzie  ,,teraz mogę się odchudzać do kolacji''   jeden deszcz  sprawy nie załatwi.....jak  głębiej sucho [bynajmniej  u mnie ]  :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Susza 2015 Dzisiaj, 02:49
  •  

#42 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:35

Susza 2015

Powiat mrągowski: Ludzie dokarmiają bydło, pastwiska to klepiska, siana jest 30-50% tego co rok temu. W kukurydzy na piaskach powstają plamy karłowatych zwiniętych roślin. Mam trochę owsa z wsiewką trawy, miał być na ziarno ale chyba pójdzie pod nóż i do owinięcia. Zastanawiam się czy po skoszeniu nie ukatrupię trawy którą zacienia? Dziś miało padać, ale wszystko poszło bokiem... www.radareu.cz

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:46

Susza 2015

bieżące opady to jedno, a susza glebowa i hydrologiczna to drugie, w rolnictwie większe znaczenie ma rozkład opadów w miesiącu niż ich suma, nawet w ziemniakach gwałtowna zmiana wilgotności gleby przyczyni się do pogorszenia jakości bulw, teraz woda pomoże jak kadzidło umarłemu (szanse mają wyłącznie kukurydze), problemem okazuje się również system monitoringu suszy IUNG, którego raporty nie oddają rzeczywistej sytuacji i trudno jest je wykorzystać do szacowania strat, dlatego warto, poza suszą atmosferyczną w 6 tygodniowych okresach, uwzględniać również suszę glebową i hydrologiczną

http://posucha.imgw....apper&Itemid=60

http://posucha.imgw....id=25&Itemid=59

Edytowany przez kissmy..., 08 lipiec 2015 - 10:48.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 13:30

Susza 2015

U kogo popadało to popadało, u nas jest klęska w tym temacie. Łąki już praktycznie przestają istnieć, zboża jakieś karłowate, a oziminy mają puste kłosy, a kto przesadził z nawozami to teraz tylko wypalone place ogląda na polach. Nasz wójt już złożył odpowiednie papiery do wojewody podlaskiego w sprawie szacowania szkód wyrządzonych przez suszę. Co na to wojewoda, zobaczymy.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#45 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:49

Susza 2015

U kogo popadało to popadało, u nas jest klęska w tym temacie. Łąki już praktycznie przestają istnieć, zboża jakieś karłowate, a oziminy mają puste kłosy, a kto przesadził z nawozami to teraz tylko wypalone place ogląda na polach. Nasz wójt już złożył odpowiednie papiery do wojewody podlaskiego w sprawie szacowania szkód wyrządzonych przez suszę. Co na to wojewoda, zobaczymy.

a ceny dalej po 500

#46 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 06:50

Susza 2015

u mnie spadło mniej jak 5 mm nie ma co napadało, wszystko więdło już więc sytuacja się nie poprawi 

#47 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 16:53

Susza 2015 Wszedzie juz stoi woda i na podwórku i na polu... Susza była ale tylko kilka dni xd pozdrawiam tych co nadal myślą że jest Susza i dostaną kasę za straty. Temat niech czeka do następnego lata.

Edytowany przez Runder, 09 lipiec 2015 - 16:57.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#48 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 21:04

Susza 2015

W mojej okolicy temat dalej aktualny, niestety...

#49 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1359 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 07:21

Susza 2015

Wszedzie juz stoi woda i na podwórku i na polu... Susza była ale tylko kilka dni xd pozdrawiam tych co nadal myślą że jest Susza i dostaną kasę za straty. Temat niech czeka do następnego lata.

,,Susza  była kilka dni''  -normalnie powiedzonko miesiąca..... :D   napisz jeszcze zaczeła się w  poniedziałek  a skączyła  w sobotę. :)    Myślisz że  jak teraz  zlało  [ u  Ciebie bo nie wszędzie ]  to wszystko co  wyschło  normalnie  odrzyje ,  zboża  wypószczą   drugie  kłosy i będzie  super..... - A  susza  trwa  nadal   ,popadało ale mało  bynajmniej u mnie w  okolicy.

#50 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 07:25

Susza 2015

To zboża po suszy mogą wypóścic drugie kłosy ? nie wiedziałem  jak spadną deszcze to pooglądam jak to będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 lipiec 2015 - 08:19

Susza 2015

poznaj pojęcie ironii

#52 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 08:34

Susza 2015

U mnie od nocy w poniedziałku są takie deszcze że wczoraj jak sprawdzałem ziemia jest cała przemoczona na 20-30 cm a do tego jest chłodno i pochmurnie.

A susza była taka że trawy w ogródku nie kosiłem ze 2 tygodnie i dalej jest tak niska że nie ma sensu jej kosić.

Łąki na pewno odżyją i zaczą ładnie rosnać,ciekawe co będzie z kukurydzą bo miejscami już zaczęłą delikatnie żółtnąć.

#53 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 06:47

Susza 2015

Przyroda nadrobi i będzie dobrze

#54 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 11 lipiec 2015 - 08:55

Susza 2015

nadrobi? ciekaw jestem jak nadrobi jak kukurydza się kłosić zaczyna czyli niedługo koniec rośnięcia, a z metrowej nie dorośnie teraz do 3,5 metra, jeden pokos trawy przepadł,, a na kolejny musi się trawa również zregenerować trochę- zwłaszcza powypalana, zboża które nie zdążyły nazbierać na ziarno i zżółkły też nie wydadzą plonu odpowiedniego. u ziemniaków niby bulwy są ale kiedy miały urosnąć? co przyroda nadrobi wytłumacz mi w takim razie

#55 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 11:14

Susza 2015

mamy już prawie połowę lipca, żadna roślina nie nadrobi strat 

owszem z głodu nikt nie umrze, ale ile to będzie kosztowało? wnioskujcie o szacowanie strat w waszych gospodarstwach na wszystkich kategoriach gleb i we wszystkich uprawach, tylko wartość realnych strat może nam pomóc osiągnąć wyższe poziomy cen, które w pewien sposób zrekompensuje dotkliwe straty 

#56 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3017 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 lipiec 2015 - 13:08

Susza 2015 Wystarczy poczytać temat żniwa 2015 plon po 7-9t i gdzie ta susza, gdzie ta spękana ziemia. Coś tu naciągane tylko co? Plon?

#57 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2409 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 13:14

Susza 2015

Jak to mówią  " Papier wszystko przyjmie ". Ja przewiduję plon na poziomie 15 t , ale nie powiem z ilu ha . ;) :P

ZETOR TEAM

#58 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1359 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 13:51

Susza 2015

Wystarczy poczytać temat żniwa 2015 plon po 7-9t i gdzie ta susza, gdzie ta spękana ziemia. Coś tu naciągane tylko co? Plon?

Ale  poczytaj kto kosi  te 7-9  ton   -susza  w 4  województwach  a jak Ty  oglądasz tylko  agrobiznes i stukasz  w  klawiaturę....... jak  średnia  w mojej gminie wyjdzie  2  tony  to dobrze.    Jak  się  nie rozumie  co się czyta  to się  nie wypowiada. ;)

#59 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 17:17

Susza 2015

szymi40 dobrze gadasz!!! u mnie w gminie maja II na nizinach nadwislanskich to nie placza ze susza a u mnie na IV i gorszej co mam mowic? ze jest dobrze jak 30 do 50 % plonu wyparowalo. naklady poniesione ogromne a ceny nic w gore. nastepny rok szykuje sie skromnie, ciecia kosztow trzeba bedzie poczynia a o inwestycjach zapomiec. nie wspomne ze kredyty i podatki trzeba splacac bo nikogo nie interesuje to ze mamy drastyczny spadek zysku z ha a wrecz jego brak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 12 lipiec 2015 - 23:14

Susza 2015

mo mojej okolicy na razie aż takiej suszy nie ma, zboża są ogółnie dobre, porównywalne z ubiegłorocznymi. Łąki są w jeszcze lepszym stanie niż w zeszłym roku, w mojej okolicy susza nie daje się we znaki aż tak mocno, w zeszłym roku było gorzej, ale zę u mnie suszy nie ma mocnej to nie znaczy ze suszy nie ma nigdzie i że wszędzie jest dobrze.