Skocz do zawartości

Zdjęcie

Susza 2015

311 odpowiedzi na ten temat

#241 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 17:36

Susza 2015

Dzisiaj odebrałem protokół 27% straty,komisji żadnej na oczy nie widziałem. Żeby było śmieszniej ci mają po 30% co pola w dzierżawy dawno oddali a ludzie kukurydzą obsieli a oni pod sklepem. Chory kraj dla Ukrainy 100baniek było od ręki ciekawe ile teraz będzie dla ciapatych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Susza 2015 Dzisiaj, 21:07
  •  

#242 Share AnnaZnorczak-nieka

AnnaZnorczak-nieka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 18:15

Susza 2015

Witam. Mam kilka pytań ad. wniosku suszowego. Tabela VIII Oświadczenie dotyczące otrzymanej pomocy w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. Skoro nie mam ubezpieczenia - to tutaj nic nie wypełniam ?

W VIII na górze i dotknęła uprawy (polowe i sadownicze ? wpisywać, jest do tego wniosku jakaś instrukcja?)

I tabela IX Specyfikacja wnioskowanej pomocy. Wiem, już że w rodzaj uprawy (tabela 2 z protokołu) przepisuje uprawy i powierzchnia (tabela 3 z protokołu), z tym że mam łąki po 60% a zboże po 0, bo nie dało się oszacować. Czy tutaj przepisuje wszystko jak leci, rozumiem że te obszary powyżej 30 i poniżej wpisuje a te co 0 już nie wpisuje, bo nie stwierdzono strat?

I x Oświadczenia :

2) Znane mi są warunki otrzymania pomocy dla rolnika, którego uprawy .... (czy tutaj wpisać polowe i sadowcznie, może być? ) dotknięte zostały suszą w 2015r?

Z góry dziękuję za odpowiedź, A :)

#243 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 19:16

Susza 2015

Dzisiaj odebrałem protokół 27% straty,komisji żadnej na oczy nie widziałem. Żeby było śmieszniej ci mają po 30% co pola w dzierżawy dawno oddali a ludzie kukurydzą obsieli a oni pod sklepem. Chory kraj dla Ukrainy 100baniek było od ręki ciekawe ile teraz będzie dla ciapatych?

Widzisz u mnie komisja była i tyle procent ile wpisałem we wniosku do gminy tyle zatwierdzili a na protokole te procenty pouciekały. Zboża ozime z 30% zrobili 20% ale mają takie wytyczne i co im zrobisz.

#244 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 19:21

Susza 2015 Kukurydza na ziarno wg wojewody nie ucierpiała z powodu suszy. Komisję wpisują 0 % strat.

#245 Share bambrzwlkp1

bambrzwlkp1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Trzoda,bydlo, roślinki itd.

Napisany 26 wrzesień 2015 - 19:08

Susza 2015 Straty poniesione 4, 5% .... propaganda kto takie wyliczenia wymyślił. .... im wiecej produkcji + obnizenie plonu = wielka strata dla rolnika . Ale tu wynika ze jest odwrotnie... a wgl wpisują bezsens.. ze ja np sprzedalem w ciagu roku trzode po 4, 90zl....... a trzoda max do 4, 30.. Wywalić rząd!!!! Propaganda !!!! Frajerzy!!!! Niech źrą słoninee na sklepowych połkach po 7zl za kg.
,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

#246 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 19:10

Susza 2015

Chcą tylko żeby im dawać, a nas mają w d***e tak w tym kraju jest.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#247 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 21:15

Susza 2015

Wielkopolska powiat Gniezno 3%.

#248 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:36

Susza 2015

Wyszło mi całe 8% strat, mam zwierzęta.

#249 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 28 wrzesień 2015 - 17:11

Susza 2015

u mnie wyszło straty tyle ile powinno być do tej pomocy , zobaczymy co to bedzie

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#250 Share Kamix20

Kamix20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 17:22

Susza 2015

Witam, mam pytanie w związku z wypełnieniem wniosku o przyznanie pomocy finansowej ze względu na susze.

http://www.arimr.gov...ta/wnioski.html

Na stronie ARiMR jest do pobrania ten wniosek. I na 2 stronie jest ;Specyfikacja wnioskowanej pomocy" i poniżej "Rodzaj rośliny". I są tam tylko 6 rodzaji. A ja mam 9 więc co w związku z tym mam zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 10:36

Susza 2015

Mam pytanie odnośnie szacowania szkód w uprawie aronii. Policzyli mi straty w tej uprawie na 0% ponoć ze względu iż ta uprawa nie jest kwalifikowana. Straty natomiast wyniosły 80%. Jak u was w gminach było z wyszacowaniem tej konkretnej uprawy? 

Resztę policzyli mi tak jak wpisałem.  Wyszło prawie 80% strat bez produkcji zwierzęcej z trzech gmin. Nie mieli bardzo wyjścia bo jak mieli obliczyć skrzyp polny albo arcydzięgiel na nasiona. Babka w gminie mówił że czerwoną linie mieli przy moim wniosku z urzędem wojewódzkim :P.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#252 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 12:28

Susza 2015

Mi w uprawie mieszanki jarej pszenica jęczmień owies pow Chojnicki brak zwierząt klasa 4b 5 i 6 straty 10% słownie DZIESIĘĆ procent. Śmiech na sali. W polu straty minimum 50% a oni tylko 10% wyliczyli a na polu nikogo z komisji nie widziałem.  Jak teraz tylko tyle wyliczyli strat to poprzednie lata to chyba nadprodukcję miałem. Wybory ich z tego rozliczą.

#253 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 13:06

Susza 2015

nam wyliczyli 31.6 w całej gminie 17 gospodarzy się załapało. Podobno komputer to wylicza a oni przepisuja tylko. No i oczywiście komisja wypisana w składzie ... a na polu nikogo nigdy nie było

Edytowany przez ChiquitaB, 30 wrzesień 2015 - 13:06.

#254 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 18:04

Susza 2015

u mnie w gminie ci co mają deszczowaną cebulę i plon ok.60-70t łapią się na "pomoc" suszową, bo komisja siedzi w gminie i wylicza, a na pole nie chodzi, a ci co mają zaschniętą kukurydzę i młócą po 3-5t nie łapią się, bo kukurydza na ziarno nie ucierpiała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#255 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 18:28

Susza 2015

A na jakich klasach ziemi mieliście uprawy na których wyliczali wam szkody?? Nie ma przepisu jakiegoś że komisja musi być na polu? Znajma w innej gminie niż moja jest w komisji i mówiła że jak chodziła po polach i nie było już zbóż (były skoszone) to wpisywała 0% strat bo inaczej nie mogła a u siebie się pytałem w gminie to pow że śmiało można kosić. Co gmina to inne wytyczne ja widzę...

#256 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 październik 2015 - 08:41

Susza 2015

to już wiecie na kogo NIE głosować: PO PSL. Z pozostałych wybór też nie jest oczywisty

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#257 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 01 październik 2015 - 09:07

Susza 2015

u mnie wczoraj teść był wniosek złożyć to 2.5 godziny kwitł w agencji bo ludzie od 5 rano już stali w kolejce. W jednej gminie władze tak się starały że wszyscy sie załapali:)

#258 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 04 październik 2015 - 08:39

Susza 2015

A tam susza ważne że Agencja dopłaci do straty suszowej ja się nie narobię a pieniądze dostanę

#259 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 04 październik 2015 - 09:24

Susza 2015

W mediach wszedzie trąbią że trzeba mieć 30%strat i tyle ale nikt nie mówi że te 30%strat ma być w DOCHODZIE! liczonym na podstawie 3 lat. Ceny i plony GUSowskie to smiech na sali a pod wage brane są straty z tabeli a nie rzeczywiste...dochód na obecny rok jest wyliczany prognozą z zeszłego roku a jak pamietamy warzywa były pod psem, zboża miały rekordowe wydajności....czyli srednie ceny są niższe niż srednie 3-letnie

Ktoś tam na gorze ma łęb do myślenia bo cel został osiagniety a mianowicie: wielka susza, duże pieniądze a mało kto dostanie bo "nie miał strat"

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 04 październik 2015 - 14:08

Susza 2015

27% nie załapałem się do odszkodowania ;[