jdteam5100

Jaką kosiarke wybrać na 20 ha (Samasz,Krone)

Polecane posty

jdteam5100    6

Witam,mam dylemat jaką kosiarke dyskową wybrać czy Samasz KDTC 300 czy Krone easycut 280.są to kosiarki centralnie zawieszone ,cenowo lepiej  wypada samasz .Kosiłbym ją 20 ha na pokos czyli 80 ha rocznie bo 4 pokosy .Co wy sadzice o tych kosiarkach plusy minusy,

jaką wy byście wybrali na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdteam5100    6

A jaka jest różnica w cenie? Jak do przyjęcia to bierz zachodnią 

Różnica w cenie to 10 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Lepiej weź krone, bo samasz jest z miękkiej stali. A jak sobie radzą dyskowe na nierównych łąkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdteam5100    6

Lepiej weź krone, bo samasz jest z miękkiej stali. A jak sobie radzą dyskowe na nierównych łąkach?

Bardzo dobrze, unas prawie każdy ma kosiarki dyskowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdteam5100    6

Ale wy macie takie z dołkami? Bo wtedy potrzebne są takie z wahaczami

Mamy bardzo zróżnicowany oraz górzysty teren 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za 10tyś różnicy jeśli wyposażenie jest takie samo to raczej skłoniłbym się ku rodzimej myśli technicznej ale wybrałbym KT301 zamiast KDTC - jest nieco droższa ale ma możliwość transportu w 3 pozycjach. Warte uwagi jest też hydro-pneumatyczne odciążanie listwy tnącej jako opcja.

 

krone bo to dobre wytrzymałe kosiarki a samasz to brukiew i dziadostwo

Za takie wybitnie inteligentne wypowiedzi powinny być jakieś nagrody specjalne(urlop/wczasy).

 

Lepiej weź krone, bo samasz jest z miękkiej stali.

 

Czekam na poparcie jakimiś konkretnymi argumentami tej "miękkiej stali"


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

A co tu popierać - każdy wie z jakiej stali są robione zachodnie sprzęty a z jakiej polskie - wystarczy sobie obejrzeć 30 -letnie maszyny zachodnie i polskie 10-letnie Z tym że nie każdemu jest potrzebny sprzęt z najwyższej półki jak ma nim obrabiać mało pola i dlatego dobrze że istnieje polska tania brukiew 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Polskie Polskim nie równe. Owszem 30/20 letnie zachodnie maszyny były robione z wysokiej jakości materiałów i były można powiedzieć długowieczne - ale czy dzisiaj produkowane takie będą hmmm... przekonamy się za te 20 lat.

Miałem kilkunastoletnią kosiarkę zachodnią i przesiadłem się na SaMasza i na razie nie mam takich problemów jak z Pottingerem ale czas pokarze - nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Mój Samasz kosi na jeden pokos ok.50ha, jak dotąd to jedyną usterką był przeciek siłownika, bo rozwarstwił się niemiecki uszczelniacz. Ktoś tam napisał, że ciężko chodzą, za to odpowiedzialne są sprężyny, wystarczy je naciągnąć by część ciężaru kosiarki przenieść na koła ciągnika.  Co do miękkiej stali jakoś przez 5 sezonów tego nie zauważyłem.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Za 10tyś różnicy jeśli wyposażenie jest takie samo to raczej skłoniłbym się ku rodzimej myśli technicznej ale wybrałbym KT301 zamiast KDTC - jest nieco droższa ale ma możliwość transportu w 3 pozycjach. Warte uwagi jest też hydro-pneumatyczne odciążanie listwy tnącej jako opcja.

 

Za takie wybitnie inteligentne wypowiedzi powinny być jakieś nagrody specjalne(urlop/wczasy).

 

 

Czekam na poparcie jakimiś konkretnymi argumentami tej "miękkiej stali"

 

Mam zgrabiarkę z 350 z samaszu i już jedno ramię mi się urwało i jedno było prostowane. Ale może kosiarki robią lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego jdteam5100 nie słuchaj bzdur . Posiadam kosiarkę Samasz KDTC 260 od 3 lat .rocznie kosi 100 ha i jak narazie niema żadnych minusów . tylko wymiana noży na orginalne i wiadomo smarowanie centralnego zawieszenia . Noże miałem z 2 firm i pozostaje przy orginalnych ponieważ są bardzej wytrzymalsze na ścieranie .Dodam że mieszkam w obszarze natura 2000 występują dołki jak i górki różnego rodzaju dziury nawet po bobrach i kosiarka radzi sobie bardzo dobrze wszystko idealnie wykoszone ogólnie polecam tą firmę i następne inne maszyny też zakupie z Samasza. Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

A czemu bierzesz pod uwagę tylko te dwie? Tu masz artykuł z czerwca 2015 z podanymi cenami i tam różnica w cenach między Samaszem a zachodnimi zaczyna się już od 2-3 tys zł Pamiętaj że jak weźmiesz zachodnią i po kilku latach sytuacja zmusi cię aby sprzedać to zachodnią sprzedasz na pniu a z tą polską to będziesz się bujał bo nikt tego nie będzie chciał kupić http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/jaka-kosiarke-wybrac-przeglad-rozwiazan-i-ceny-modeli-6-dyskowych,58164,2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Tak jest wszyscy jadą po SaMaszu  ja mam samaszke 2.50 m z spulchniaczem pokosu od nowości w moim gospodarstwie czyli już 11 lat kosze ją 37 Ha 2-3 pokosy rocznie zero awari od nowości tylko nożyki zmieniam co sezon . Jeżeli różnica wynosi 10 tysi to ja bym wybrał SaMasza bo za 10 tysi można coś jeszcze zakupić do gospodarstwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Pamiętaj że kiedyś z lepszej stali produkowali maszyny niż dzisiaj idealnym przykładem na to jest prasa sipma z 279 czerwona, jest bardziej wytrzymała niż dzisiejsze polskie prasy, a jak mowa o kosiarkach to miałem od nowości unie famarol meduze 1,65 89 r. kosiłem nią 24 ha x2 + jeszcze kuzyn nią kosił bo mieliśmy ją na współkę i jest bardzo wytrzymała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

witam planuje zakup kosiarki dyskowej do jumza jakiejs uzywki oczywiscie teren roznisty czyli dolki wzniesienia i takie tam co mozecie polecic bo ja niemam zadnego pojecia o tych kosiarkach myslalem o takiej 2,4 czy to jest nie zaduzo dziekuje z gory

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

czy ktos moze doradzic w sprawie kosiarki dyskowej takiej do 7tys

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj