Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada koła

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share henek1k

henek1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 08:14

Blokada koła

Witam . Mam problem z przednim kołem w mtzcie.Jakis czas temu zablokowało mi przednie koło po dolaniu oleju problem znikł ale wczoraj po najechaniu na dziure znowu mi się zablokowało zaczołem manewrować przód tył i znowu się kręci. Co to może być łożysko czy coś poważniejszego ?Ile to może kosztować?

Edytowany przez henek1k, 01 lipiec 2015 - 08:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada koła Dzisiaj, 11:03
  •  

#2 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 10:06

Blokada koła Witaj. Zacznij najpierw od diagnostyki, czyli podlewaruj przednia os i sprawdź luz koła, poruszaj kołem czy nie ma luzu poprzecznego, jeśli ma to czym prędzej odprężenie zwolnicy od osi wzdłużnej, odkrecanie wszystkich śrubek naokoło aby dostać się do koła talerzowego, poluzowala się nakrętka, a to grozi zgubieniem koła.. Jeśli brak luzów, pytanie czy napęd Ci ciągnie, bo jeśli nie to mógł Ci się ukruszyc ząb z trybu wałka napędu, możesz zdjąć ten dekielek z góry w tym kole i skontrolować, kręcić kołem i jeśli to nie ząb to prędzej zdiagnozujesz czy to łożysko. Hmm, olej, może to zbieg okoliczności, albo coś tam wspomoglo łożysko, u mnie mtz 82 plus hydramet 15, codziennie w użytku i nie miałem awarii łożyska, tylko albo nakrętka na kole talerzowym, albo ulamany ząb wałka, ale już kilka ładnych lat mam spokój. Mówię tu o moście stożkowym oczywiście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share henek1k

henek1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 06:46

Blokada koła

Dzięki za odpowiedź.Koło niema luzu a zęby są całe ale troch porysowane było nanich durzo opiłków no i niebyło tam oleju . Myślę że to było przyczyną .

Dodaj odpowiedź