Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem - zablokowanie stada

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 06:21

Kupiłem ostatnio krowę, przez handlarza która pochodzi z stada zablokowanego. Stada albo było nie badane albo trafiła do niego sztuka zarażona białaczką - nie ma statusu wolnego od chorób białaczki i brucelozy. Otóż nie wiedziŁEM że ona pochodzi z takiego stada. W natstępstwi mi również zablokowali stado i od tąd nie moge sprzedawać ani kupować bydła od rolników tylko sprzedaż do rzeźni. Przebadałęm wszystkie sztuki powyżej dwóch lat i wszystko jest ok, wyniki na białaczkę i bruclozę wyszły ujemne. Aby odblokować stado muszę przebadać wszystkie sztuki powyżej 2 lat jeszcze raz za 4 miesiące na własny koszt wszystko. To stado z którego pochodzi ta krowa jest już podobno odblokowane. Mam czas na odwołanie od zablokowania do piątku. Miał ktoś z was podobny problem? W jaki sposób to najlepiej rozwiązać aby jakoś pozbyć się tej blokady, bo nie wyobrażam sobie aby nie kupować sztuk przez 4 mies. Co mogę napisać w odwołaniu, jakie mogę podać argumenty na jakie przepisy się powołać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem - zablokowanie stada Dzisiaj, 10:37
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 01 lipiec 2015 - 08:30

Moim zdaniem najprościej będzie spytać Twojego Powiatowego Weterynarza ,na pewno pomoże kopia zaświadczenia od poprzedniego właściciela tej sztuki o zdjęciu blokady ze stada. Takie sprawy reguluje się decyzjami administracyjnymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 09:41

Właśnie o tym samym myślałem aby poprzedni właściciel wysłał mi decyzję  tą co powinna do niego przyjść o tym że ma stado wolne od chorób. Tylko że on jest z woj. warmińsko-mazurskiego a ja z łódzkiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 20:52

Jeżeli masz z nim kontakt to nie widzę problemu w odległości (firmy kurierskie i inni doręczyciele).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878