Polecane posty

krzysiek96    1

witam. Zastanawiam się na dzierżawa 1,17 ha VI klasy za cenę podadtku. Opłaca się brać to i siać tam żyto lub może coś innego.
P.S. Jeśli temat złym dziale proszę o przeniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

u mnie na tej klasie qq rosnie na kiszonke tylko teraz susza prawie 2miesiace nie pada to plonu duzego nie bedzie ale napewno wiecej korzysci jak z zyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Za tyle to bym brał. Zasiać można qq, żyto, owies. Zawsze do przodu. U was za VI klasę jest podatek? U mnie i na okolicy za VI podatku się nie płaci.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

sam dokladnie nie wiem jak z podatkiem ale 50 zl dzierzawa dokladnie. tylko nie mam wlasnego kombajnu i nie wiem jak z oplacalnoscia ile wyjde na plus, w bajki 5-6 ton na Vi klasie nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na 5 i 6 klasie to albo siac łubin i brac dopłate albo bydło miesne i wtedy siac qq albo owies na kiszonke w rolki, siac zboze czy cos innego na sprzedanie nie ma sensu

 

w Polsce od 5 i 6 klasy nie ma podatku

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Zasiac saladere (podobno 500kg z ha jak slaby rok) a saladera 6/7zl za kg i do tego ladna doplata. + do tego siano saladerzane tez duzo warte.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak   słaby rok  [suchy]  to nic nie  urośnie- tylko  nakład  na zasianie.   Zostaje tylko dopłata.   A  seradeli  500 kg. to jak b.  dobry  rok- wiem bo mam,  [w  tym roku nic ]  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek96    1

jak zobaczylem to pole to szkoda brać wygląda gorzej jak pustynia żółty piach i nic więcej nawet chwast nie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak już na tym polu piach do tynku i zakopać się można w tym piasku ( sam miałem taką przyjemność jak kosiłem na usługach ) to fakt szkoda za robotę bo nie wiele tam urośnie i to tylko żyto.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

  wez na rok posiej troche nawozu i zyto hybrydowe urosnie


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

może kupkuwka, a jak nie to kukurydza tylko rzadko wtedy tyle nawozu i wody nie trzeba, powiedzmy 65-70tyś dobrych nasion

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak na całym polu żółty piach to tam urośnie tyle co i nic. Jak się będzie cięło to kłosy można liczyć z kombajnu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

owies, żyto, kukurydza czy też łubin dla dotacji i samego ziarna się opłaci jeśli tylko płacisz podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Na VI klasie można mieć ładny łubin,żyto,gryke,kukurydza też potrafi wyjść niezła ale wszystko zależy jaka jest ta VI klasa.

Jeśli jest sam piach i ledwo rosną chwasty to nie warto brać tego pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

jeśli faktycznie jest żółty piach to trzeba by wykopać dołek czy w spodzie jest tak samo, podpisać umowę notarialną, do gminy po pozwolenie na wydobycie piachu i piach sprzedawać, lepszy biznes niż pszenica i rzepak na I klasie.

Edytowano przez marasp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Może i  lepszy biznes  -  ale jak w gminie masz  80%  takiego  piachu  to  kto  ci to kupi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj