Snajper20

Bizon Z056- kilka pytan

Polecane posty

Snajper20    5

Witam. 
Mam bizona z 87r i  mam kilka.  Jak wyglada sprawa prawa połączenia silnika z przystawka, czy ruszając pasem jezdnym może być wyczuwalny luz? Jak podłączyć voltomierz? Bo nie mogę dopasować do swoich zegarów żadnego z orginalu i myślę nad jakimś innym, analogowym czy cyfrowy. I taka mała  prośba czy ktoś może mi zrobić  fotkę ustawienia  wialni, chodzi mi o ta dźwignie koło przekładni i  napisać gdzie na skali  jest wskaźnik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia to w silniku  normalnie było tam sprzęgło ale to silnik do kombajnu i sprzęgło jest przy skrzyni biegów tarczę sprzęgła zastąpiono  metalową płytą przykręconą do koła zamachowego jeżeli wyczuwasz luz [silnik stoi a koła pasowe się ruszają] to  elementy przykręcone na stałe do koła pasowego  się wyrobiły bez rozebrania nic więcej ci nie powiem. voltomierz  podłączasz równolegle .  a do wialni jeżeli wskazówka się złamała albo coś innego z nią sie stało to ustaw wialnie w położenie krańcowe max albo min i ustawiasz wskaźnik na maksymalną pozycje albo na minimalną zależy w  jakim położeniu ustawiłeś u nas było to samo i tak zrobiliśmy i wialnia ma odpowiednie obroty .


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć dwa kable + i - żeby podłączyć  voltomierz a konkretnie to co chcesz nim mierzyć  prąd w akumulatorze 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

jest taki problem bizonik stary typ rok budowy 1979 ......po założeniu stołu do rzepaku brak siły by uniesć go na rozgrzanym oleju na zimnym na całym gazie uniesie ale tak z 80% do góry od czego zacząć czy ten typ tak ma... pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co dokładnie jest przyczyną ale stawiałbym na wypracowaną pompę hydrauliki s i pytanko czy przed założeniem stołu  wszystko było w normie  i czy inne funkcje nagarniacz itp działają prawidłowo

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

wszystko było ok. pompa po wymianie około7lat


waga tego stołu 270 kg jak ulże rękom a syn podnosi to idzie do góry na zimnym oleju bo po rozgrzaniu pszypuszczam że d*pa

 

Edytowano przez juras390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

A konkretnie to juz sam nie wiem bo ja mam na zegarach voltomierz pokazujacy ladowanie znow na innych zegarach widzialem  amperomierz ....  w tej chwili  nie mam zadnej  informacji co sie dzieje z ladowaniem voltomierz mi nie pokazuje


mam taki zegar http://obrazki.elektroda.pl/8718474400_1309359054.jpg i nie dziala mi wskaznik od pradu...


a konkretnie  identyko jak ten jest moj teraz sprawdzalem w kombajnie http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/409934-bizon-rekord-z058/


Co tam za  olej masz wlany? moze zawor cisnieniowy szlak tafil  i  nie masz cisnienia odpowiedniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

270 kg powinny siłowniki dać radę   ciśnienie jest za słabe


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

270 kg waga stolu + waga hederu  jeszcze ;) najprosciej to bedzie sprawdzic cisnienie na rozgrzanym i zimnym oleju wpinajac sie we do wejscia  przedow od hydrauliki hederu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj