Skocz do zawartości

Zdjęcie

[60-70 KM] Pomocniczy ciągnik z instalacją pneumatyczną hamulców

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share void

void

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:42

Witam, jaki model polecilibyście , który posiada instalację pneumatyczną hamulców oraz moc nie przekracza 70 KM? Czy zostają jedynie Zetory? Kwota maksymalnie do 23 tysięcy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[60-70 KM] Pomocniczy ciągnik z instalacją pneumatyczną hamulców Dzisiaj, 15:32
  •  

#2 Share krzysiekwm90

krzysiekwm90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja/Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:49

[60-70 KM] Pomocniczy ciągnik z instalacją pneumatyczną hamulców Zetora kupuj niebędziesz żałował. Tak jak mi się kojarzy to nie wiem jaki ciągnik ma instalację.

#3 Share mko09ijn

mko09ijn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 15:38

Sadzac po kwocie nie bedzie to nowy ciagnik, wiec ograniczenia mocowe z programow Cie nie obowiazuja wiec polecilbym Ci MTZ, tani zakupie, serwisie , naprawie. Instalacja pneumatyczna pewnie do przyczep a MTZ te 30km/h smialo przekracza. Zdaje sobie sprawe ze nie jest to idealny ciagnik ale za takie pieniadze takiego nie bedzie. Zachodni oczywiscie da sie za ta kwote kupic, ale to loteria. Tak samo jak z MTZ. Tylko ze awaria zaraz po zakupie w przypadku MTZ a zachodniego to nie finansowa tragedia. Nie mowie ze zachodnie zle tylko niestety drogie. Sam szukam ciagnika ok 70 - 80 km za ok 25 tys i wolalbym cos komfortem na synchronizowanej skrzyni ale nie chce ryzykowac drogich napraw wiec szukam MTZ.

Edytowany przez mko09ijn, 29 czerwiec 2015 - 16:06.

#4 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 16:09

Jezeli ten ciągnik ma być pomocniczy i chodzić w transporcie to odpuście sobie mtz znam ten ciągnik bo u mnie pracuję jak główny i trochę w transporcie głównie woże obornik pod warzywa i powiem wam ze ten ciągnik to kompletne porażka jako pomocnik bo hydraulika słaba szczególnie do rozsiewaczy czy opryskiwacza zawieszanego, układ kierowania jest po prostu beznadziejny (chociaż u mnie jest orbitrol) nie idzie go uprowadzić po ulicy w cięzkim transporcie (u mnie chodzi z autosan d-83 - 10 T) dla informacji zmieniam końcówki i nawet ostatnio orbitrol i nic nie pomaga zakres skrzyni biegów  w transporcie się słabo spisuje bo czasami na 6-tce ciągnik ma ciężko pod górki a jak ktoś nauczy mnie zmieniać zakres jadąc pod górkę z pełną przyczepą to postawie mu flaszkę :P

#5 Share void

void

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 16:15

MTZ 82 był już ;). Obecna przyczepa to Autosan, stąd wymóg pneumatycznych hamulców.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 17:18

To można przerobić hamulce w przyczepie na hydrauliczne. http://allegro.pl/si...5469431991.html albo http://allegro.pl/si...4948920672.html  Może uda się kupić zetora 7211, ale na dobrego to trochę mało.

#7 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 18:43

Ja polecił bym Ci kolego również przerobienie hamulca w przyczepie na hydraulicznym sam tak robiłem bo pneumatyki w ciągnikach większych nie miałem. Osobiście stwierdzam że to bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli chodzi o ciągnik MTZ-a bym Ci odradzał wiem z doświadczenia że się nim nie pocieszysz. Co bym polecił? W tej cenie znajdziesz coś ze stajni Landini czy MF-a bądź Internacional.  W kwocie którą wymieniłeś można spokojnie coś znaleźć.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#8 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 20:59

Tylko w tej kwocie, znalezienie ciągnika z hydrauliczna instalacja hamulcową zapewne będzie niemożliwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:26

Po ilości ciągników które oglądałem mogę stwierdzić ze prędzej już nawet w tej cenie znajdzie z instalacją hydrauliczną niż z pneumatyka bo jeśli chodzi o pneumtyke to zachodnie ciężko jest trafić .

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)