Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy)

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 08:55

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Chodzi o to że on pusty bez paszy waży 5600 kg :wacko: , więc podjechanie tyłem pod pryzmę 80 konnym ciągnikiem po błocie to mały problem :P
Właśnie w tym roku było najgorzej, mało przymrozków i praktycznie całą zimę błoto :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Dzisiaj, 12:55
  •  

#42 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:48

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) A to ile wazy taki frez? Ale myślę, że dopiero ciągnikiem z turem i np. jakimś krokodylem byś sie namęczył gdybyś nie miał frezu.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#43 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 19:00

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Czemu masz ładować krokodylem, łyżką do sypkich jest elegancko :wacko: Kukurydze to krokodylem to porozsypujesz :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 19:18

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Nie wiem jak to jest bo na razie to ładuje gaflami :wacko: . Tur dopiero zamierzamy kupić bo potem to nawet obornika nie będzie jak wyrzucić. A teraz to mamy takiego małego.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#45 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 14:09

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Właśnie o tych wozach paszowych wspominałem. Nie wiecie może jakie są ich ceny? Są bardzo drogie?

#46 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 16 kwiecień 2007 - 16:43

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) co to sa gafle? myslałem ze to cos co pierwotnie służy do ładowania ziemniaków to gable:P

#47 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 17:45

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) To czym sie ładuje ziemniaki to w moich stronach sie nazywa gafle a u was to nie wiem jak to nazywają :wacko:

#48 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 maj 2009 - 18:23

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) witam. ja posiadam wóz paszowy Keenan klasik 200 (poziome mieszadło) ładowność 6 ton., wóz jest u nas już 1,5 roku nie mieliśmy z nim żadnych problemów. Wóz miesza bardzo dobrze i dokładnie. Ja robię tak: włączam wóz żeby się kręcił i w tym czasie ładuje siano i kukurydzę oczywiście jeszcze wcześniej jest wsypywana śruta, witaminy, soja itp... (całej śruty wychodzi około 880- 980 kg) kiedy już wszystko nasypię: kukurydze i trawe czekam żeby sie jeszcze wszystko dobrze zmieszało (ok. 15 minut) i jadę sypać. Fotki wozu możecie zobaczyć na moim profilu. Wóz naprawdę dobrze miesza ma 12 noży w środku i pasza jest bardzo dobrej jakości.

#49 Share sezzer

sezzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 22:18

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Witam po raz kolejny zwracam sie o pomoc tym razem chodzi o paszowoz a dokladnie o tzw slimaki mieszajace jakie lepsze slyszale rozne wypowiedzi np ze na pionowych pasza tresciwa zostaje na dale i wiele innych wiec teraz sam nie wiem co robic pionowe czy poziome prosze o pomoc dzieki sliczne z gory : )

#50 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 08 marzec 2011 - 22:42

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Posiadam poziomy paszowóz. Poziome uważam za dużo lepsze (jeszcze z frezem) do pryzm. Jak posiadasz w pryzmach wszystko to wygodniejszy jest wóz poziomy. Tylko masz w nich więcej noży więc ryzyko złamania, zniszczenia, wydarcia się noża jest większe. Posiadam jeden ślimak główny w nim i boję się wrzucać balota całego do środka ze względu na możliwośc złamania wału(słyszałem o takich wypadkach). Napewno lepiej mieszają takie wozy. o Pionowych może ktoś inny się wypowie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 02:34

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Uzytkuje wóz paszowy z poziomymi slimakami marki KUHN, dwa slimaki poziome całkiem dobra maszyna tylko czasami jesli bela nie jest po prasie z nożami to potrafi zadusić ciągnik. Teraz przerzuciłem sie na trawe z pryzmy.

#52 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 21:27

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Od 6 lat urzytkuje woz paszowy sano z pionowym slimakiem.Na dzien dzisejszy przygotowuje w nim 12 ton TMR-u dla 3 grup.Nie ma w tym wozie mozliwosci zeby tresciwa została na dnie silosu, slimak tak jest wyprofilowany ze wyciaga wszystko ze spodu do goru i pasza krazy w wozie.
Jak narazie jest to maszyna bezawaryjna wymagała jak do tej pory 2\dwu krotnej wyiany nozy oraz wymiany oleju w przekładni.
nie mam porownania z wozami poziomymi odradzam natomiast wozy z frezem z powodu niszczenia struktury pasz obiętosciowych.

#53 Share southfarm

southfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 00:11

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) a powiedzcie mi, w pionowych, słyszałem, że wrzucając bele zdarza się, że się klinują pod rantem i wyrywają go. Zna ktoś takie przypadki? Jestem na kupnie wozu stąd dużo pytań. skoro wypychają ze spodu do góry to jak narzuci się bele to nie wywala tego później z wozu? I jak z poborem mocy, bo sgariboldi w porównaniu z sano wypada o 10 KM mniej i mają w dodatku hydraulikę wbudowaną w wozie

#54 Share PawelSG

PawelSG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 16:21

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) jesli masz pytania na temat wozu paszowego (pionowego bądź poziomego) zadzwoń 512 738 997 pozdrawiam

#55 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 22:13

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Ja mogę się wypowiedzieć o wozie rmh 8. Jeżeli masz bele wrzucać do niego to zależy czym i jak. U teścia z powodu braku dobrego tura wrzucane były baloty 60siatka i cyklopem. Bele po prasie warfama. Został skrzywiony ślimak a mianowicie ta cześć co mocuje nóż. Nóż nie pękł nigdy. Tylko teraz jak to wyprostować? O golnie najlepiej do wozu mieć belki po prasie z nożami takie moje zdanie.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#56 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 23:42

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) A może po prostu warto troszkę rozwalić najpierw ten balot jeśli nie ma się prasy z nożami? Zapewne wóz to też duzo szybciej wymiesza.

#57 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:57

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) jakbym miał rozwalac bezlke przed wrzuceniem do wozu to pytanie po co mi wóz paszowy. Jeśli miałbym wybierać wóz to wziąłbym jakiś na testy bo jest taka możliwość i sprawdził jak radzi sobie z całą belką sianokiszonki i wszystko bedzie jasne

#58 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 22:25

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Moim zdaniem wóz paszowy jest po to żeby zadać krowie pokarm odpowiednio zbilansowany oraz o odpowiedniej strukturze. A to, że sam rozwali belkę to taki dodatkowy atut. Po za tym nie mam na myśli całkowitego rozwalenie jej w drobny mak, ale tylko lekkie uszkodzenie, co za pomocą krokodyla zapewne będziesz w stanie zrobić bez opuszczania kabiny ciągnika. Inna sprawa, że wóz z taką, trochę rozwalona belką zapewne szybciej sobie poradzi, więc mamy tu oszczędność paliwa. Ale to tylko rada ;) Każdy robi jak uważa.
Pozdrawiam.

Edytowany przez wedelowy, 04 sierpień 2011 - 22:26.

#59 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 08:52

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy) Mam wóz Gaspardo Miura (w sumie to jest Seko) z frezem i z dwoma poziomymi ślimakami. Użytkuję od maja 2010 i póki co bezawaryjnie. NIE POLECAM FREZA ZAŁADOWCZEGO! To jest tragedia. Kukurydza jeszcze jako tako idzie, ale pryzma z traw to porażka. W teorii jest wszystko ładnie, ale w praktyce masakra. 10 000 euro poszło w błoto. A co do poziomych ślimaków. Miesza szybko, dokładnie, od roku nawet te same noże, nawet nie były odwracane. Jedyny mankament to zawieszanie się paszy przy pełnym paszowozie. Czasami pasza tak się zaklinuj, że wisi nad ślimakami. Jeśli w przyszłości będę kupował następny wóz to z poziomymi ślimakami i oczywiście bez frezu załadunkowego!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Chomik

Chomik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Boks , Kickboxing , Jednoślady

Napisany 29 czerwiec 2015 - 07:31

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy)

Witam . Zastanawiam się nad kupnem używanego wozu paszowego . Zastanawiam się który system mieszania będzie lepszy . Z pionowymi czy poziomymi ślimakami ? (Bele mam pociętą 15 nożami) Na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie ? Pomijając fakty oczywiste takie jak przekładnia czy stan "kosza"
Czekam na refleksje,opinie i doświadczenia użytkowników wszelakich wozów paszowych
Jaka powinna być pojemność wozu dla stada 60 krów ? 10m3 będzie optymalnie?

Zero jakiejkolwiek chęci poszukania podobnego tematu... Tematy połączyłem

Edytowany przez danielhaker, 29 czerwiec 2015 - 09:51.

Ursus C-360 / Zetor 7340+Tur / Mtz 82 / Ursus 1224
Razem na 34ha + 20ha

Dodaj odpowiedź