Raczo

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
korks    5

Uzytkuje wóz paszowy z poziomymi slimakami marki KUHN, dwa slimaki poziome całkiem dobra maszyna tylko czasami jesli bela nie jest po prasie z nożami to potrafi zadusić ciągnik. Teraz przerzuciłem sie na trawe z pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

Od 6 lat urzytkuje woz paszowy sano z pionowym slimakiem.Na dzien dzisejszy przygotowuje w nim 12 ton TMR-u dla 3 grup.Nie ma w tym wozie mozliwosci zeby tresciwa została na dnie silosu, slimak tak jest wyprofilowany ze wyciaga wszystko ze spodu do goru i pasza krazy w wozie.

Jak narazie jest to maszyna bezawaryjna wymagała jak do tej pory 2\dwu krotnej wyiany nozy oraz wymiany oleju w przekładni.

nie mam porownania z wozami poziomymi odradzam natomiast wozy z frezem z powodu niszczenia struktury pasz obiętosciowych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southfarm    0

a powiedzcie mi, w pionowych, słyszałem, że wrzucając bele zdarza się, że się klinują pod rantem i wyrywają go. Zna ktoś takie przypadki? Jestem na kupnie wozu stąd dużo pytań. skoro wypychają ze spodu do góry to jak narzuci się bele to nie wywala tego później z wozu? I jak z poborem mocy, bo sgariboldi w porównaniu z sano wypada o 10 KM mniej i mają w dodatku hydraulikę wbudowaną w wozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

jesli masz pytania na temat wozu paszowego (pionowego bądź poziomego) zadzwoń 512 738 997 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ja mogę się wypowiedzieć o wozie rmh 8. Jeżeli masz bele wrzucać do niego to zależy czym i jak. U teścia z powodu braku dobrego tura wrzucane były baloty 60siatka i cyklopem. Bele po prasie warfama. Został skrzywiony ślimak a mianowicie ta cześć co mocuje nóż. Nóż nie pękł nigdy. Tylko teraz jak to wyprostować? O golnie najlepiej do wozu mieć belki po prasie z nożami takie moje zdanie.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

A może po prostu warto troszkę rozwalić najpierw ten balot jeśli nie ma się prasy z nożami? Zapewne wóz to też duzo szybciej wymiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jakbym miał rozwalac bezlke przed wrzuceniem do wozu to pytanie po co mi wóz paszowy. Jeśli miałbym wybierać wóz to wziąłbym jakiś na testy bo jest taka możliwość i sprawdził jak radzi sobie z całą belką sianokiszonki i wszystko bedzie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Moim zdaniem wóz paszowy jest po to żeby zadać krowie pokarm odpowiednio zbilansowany oraz o odpowiedniej strukturze. A to, że sam rozwali belkę to taki dodatkowy atut. Po za tym nie mam na myśli całkowitego rozwalenie jej w drobny mak, ale tylko lekkie uszkodzenie, co za pomocą krokodyla zapewne będziesz w stanie zrobić bez opuszczania kabiny ciągnika. Inna sprawa, że wóz z taką, trochę rozwalona belką zapewne szybciej sobie poradzi, więc mamy tu oszczędność paliwa. Ale to tylko rada ;) Każdy robi jak uważa.

Pozdrawiam.

Edytowano przez wedelowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Mam wóz Gaspardo Miura (w sumie to jest Seko) z frezem i z dwoma poziomymi ślimakami. Użytkuję od maja 2010 i póki co bezawaryjnie. NIE POLECAM FREZA ZAŁADOWCZEGO! To jest tragedia. Kukurydza jeszcze jako tako idzie, ale pryzma z traw to porażka. W teorii jest wszystko ładnie, ale w praktyce masakra. 10 000 euro poszło w błoto. A co do poziomych ślimaków. Miesza szybko, dokładnie, od roku nawet te same noże, nawet nie były odwracane. Jedyny mankament to zawieszanie się paszy przy pełnym paszowozie. Czasami pasza tak się zaklinuj, że wisi nad ślimakami. Jeśli w przyszłości będę kupował następny wóz to z poziomymi ślimakami i oczywiście bez frezu załadunkowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Witam . Zastanawiam się nad kupnem używanego wozu paszowego . Zastanawiam się który system mieszania będzie lepszy . Z pionowymi czy poziomymi ślimakami ? (Bele mam pociętą 15 nożami) Na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie ? Pomijając fakty oczywiste takie jak przekładnia czy stan "kosza"
Czekam na refleksje,opinie i doświadczenia użytkowników wszelakich wozów paszowych
Jaka powinna być pojemność wozu dla stada 60 krów ? 10m3 będzie optymalnie?

Zero jakiejkolwiek chęci poszukania podobnego tematu... Tematy połączyłem

 

Edytowano przez danielhaker

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmaBiegun    0

Osobiście mam w swoim ślimaki pionowe. Myślę, że wybór wozu paszowego w Twoim przypadku, będzie zależał głównie od tego, czy będziesz przez najbliższe lata robił tylko i wyłącznie dla 60 sztuk bydła - chyba, że ten wózek po prostu jest na chwilę ;) Doświadczenia z użytkowania każdy ma na pewno spore. Wiadomo, że nie można przeholować z wielkością i niepotrzebnie przepłacać, ale żeby potem sobie w brodę nie pluć, dlaczego się trochę większego nie wzięło. Branie wozu paszowego 'na styk' po pewnym czasie jest katorgą w użytkowaniu codziennym, bo bele potrafią płatać niezłe figle i się wysypuje od czasu do czasu. Jeśli już to porządne zabezpieczenie jest potrzebne przeciw wypadaniu paszy, ale to też jest zależne na jaką wysokość wozu możesz sobie pozwolić. Na poziomych ślimakach się nie znam, nie widziałem i nie będę się wypowiadał  ;)


Nie polecam firmy, bo nie znam się na ich wozach, lecz polecam tą stronkę do wyliczenia zapotrzebowania na wielkość wózka. Wszystko zależy przecież od tego w jaki sposób zamierzasz krówki karmić :P

http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/8071D14F420B1021C1257A41004FAB13?OpenDocument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Witam. Liczy się że 1m3 wozu przychodzi na 6 krów, czyli 10m3 by było na styk, więc lepiej wziąść 11-12 m3, ja też nie mam wozu paszowego, ale czytałem w gazetach wypowiedzi użytkowników i z pionowych lepsze są te które ślimaki mają jak najniżej, bo jak są wysokie jak np w alimie, to podobno potrafi się pasza wysypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

najlepszą na twoją ilość stada będzie 12m3 nie będzie ani za dużo ani za mało u nas jest metaltech WP12 z pionowym ślimakiem i rozdaje nim na 55 sztuk i idealnie paszy starcza na 24 godziny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj