JanKropka

Opłacalność i sens sprzedaży produktów gotowych w gospodarstwie?

Polecane posty

JanKropka    7

Witam wszystkich,

 

zastanawiam się nad sprzedażą tzw. produktów gotowych w gospodarstwie typu kiszone/małosolne  ogórki, kapusta, soki itp

 

Chodzi o to jakie są obecnie możliwości sprzedaży, dotarcia do zainteresowanych.

 

1. czy opłaca się bardziej nastawienie na własną sprzedaż np.  w sieci, czy jednak za pośrednictwem pośredników do sklepów, hurtowni?

 

2. czy może to być (np. z upływem czasu) samodzielna i opłacalna działalność? (czy w ogóle można to tak obecnie traktować)

 

3. Jakie macie doświadczenia z tego typu działalnością?

 

W Agrobiznesie niedawno była dość ciekaw analiza sprzedaży produktów z rynku mięsnego, z której wynikało że TYLKO ok. 30 % produktów jest na bieżąco sprzedawana, a pośrednicy zgarniają około 40 do nawet 60 % ceny sprzedaży..

 

Jak to wygląda w praktyce u Was? ma ktoś doświadczenia do wymiany (chodzi o w ogóle sens tego) ?

 

z góry dzięki i pozdrowienia

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

No ale na to trzeba przestrzegać jakis warunkow i chyba miec pozwolenie na taką działalność.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

warunki to nie problem, tym bardziej że mają być pewne ułatwienia, już obowiązujące w uproszczeniu podatków.

 

Chodzi o to czy jest to warte rozważenia powszechnie w gospodarstwach, czy tylko dla wybrańców i zapaleńców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to zalezy co bys chcial robic i na jaka skale bo mam jednego kolege ktory ma gospodarstwo ekologiczne z atestem i robi troche przetworow owocowo warzywnych troche jaj i twarogu i wozi to do Warszawy 80km do jakiś fanatyków całe gospodarstwo 6ha i wszystko w konia robione i nie może końca z końcem związać ale mam też takiegonkolege który ma 20ha gospodarstwo i robi kwaszonki ogórki z 3-5ha i kapustę z 6-8ha swoją przechowalnia sprzedaje to na hurtownię i sklepy w woj mazowieckim łódzkim i myślę że nie na rzeka 4 traktory z czego 3 Nowe a sprzed łącznie z solotem do ogórków ale to są już kilka lat praktyki i doświadczenia tak że zależy co bys chciał robić i na jaka skale jakie masz zaplecze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

ze skalą nie ma problemów, tylko przypadki powyższe mają zaplecze sprzedaży na dużych miastach typu Warszawa i Łódź.

 

Ja mam na Pomorzu, poza sezonem do dużych miast jest jeszcze dalej..

 

Tylko jaką formę sprzedaży wybrać, bo hurtownik też swoje bierze.. 

Edytowano przez JanKropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Produkty z dłuższym terminem takie jak kiszone ogórki możesz spokojnie ofertować w internecie, nie ma to jak sprzedaż bezpośrednia. Zobacz sobie na sprzedajemy.pl czy olx jaką masz konkurencje i działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez johny1993
      znacie jakies gospodarstwa o powierzchni 1000+?
    • Przez Hools
      Witam, 
      Stoję przed trudnym wyborem. Mam okazję przejąć gospodarstwo ok 20ha znajdujące się na Lubelszczyźnie przy samej granicy z Ukrainą, głównie 1 klasa gleby. Aktualnie właścicielem jest mój wujek, jakbym się zdecydował on mnie wszystkiego nauczy i w trakcie poszedłbym na studia na kierunek rolnictwo (zaocznie). Całe gospodarstwo zaczyna się już rozpadać, są na nim podstawowe maszyny plus dwa ciągniki (ursus i zetor) ale są już w bardzo słabym stanie. Całe dzieciństwo spędziłem na tej wsi i jak tego nie przejmę to pójdzie na sprzedaż a szkoda to tak poprostu sprzedać. Tu zaczyna się mój dylemat ponieważ czytając niektóre komentarze to rolnictwo się już nie opłaca i ciężko wiązać koniec z końcem szczególnie przy takich hektarach. Jakieś oponie?
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez Adaskooo96
      Witam wiem ze moge zasmiecac forum ale chce dowiedziec sie szczegółowo lub zlapal 'kontakt' z osoba obcykana w tych sprawach a forum od tego jest i mam nadzirje ze panowie pomozecie Zaczynając , chce ubiegać sie o jakies dotacje z uni (mr czy cis takiego) lecz jestem naprwde ciemny z tych spraw i chciałbym by ktos mi to wyjasnil czy sa jakieś szanse progi i wgl co do mnie mieszkam w woj. opolskim powierzchnia pola mała bo 3 hektary ale wszystko pod warzywa (plus jakies dzierzawy co roku ) . szkola rolnicza technikum z kazdymi egzaminami plus jakies tam szkolenia . teraz pytanie jak wyglada sprawa mr i czy sa jakies dotacje na male gospodarstwa gdy chciałbym wybudowac np chlodnie nie chodzi mi o maszyny a glownie o budynki . oczywiscie wszystko przepisane bylo by na mnie gdyz gospodarstwo posiada ferme drobiu a to nie przynosi efektu w starciu z Unia ... pozdrawiam ✌🏽
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj