Skocz do zawartości

Zdjęcie

jałówki

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qwertudanner

qwertudanner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 12:22

jałówki

Mam pytanie odnośnie żywienia jałówek.dzisiaj odwiedził mnie wujek i powiedział żebym zlikwidował hodowle kóz i kupił sobie 4 jałówki bo na pewno na tym wyjdę lepiej niż na tym mleku i że zjedzą na pewno mniej od kóz.Bo mam 70 ar nieużywanych łąk i wypasam na nich 6 kóz a mleko nie schodzi najlepiej i chciałbym zamiast byków mieć spokojniejsze jałóweczki ponieważ jestem młodym hodowcą ;)I oto moje pytanie czy faktycznie 4 jałówki zjedzą mniej niż 6 kóz co dajecie im jeść ile jakie przyrosty i cena w skupie.jeśli jest gdzieś o tym temat to przepraszam ale nie mogłem znaleźć z góry dzięki za odpowiedz i wyrozumiałość za głupie pytania.

dodam jeszcze że mam 4 ha ale nie wchodzą w grę kiszonki zielonki itp bo mamy świnie ale słoma i ziarno mam mogę używać i dokupywać ziemniaki odpadowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jałówki Dzisiaj, 01:18
  •  

#2 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 14:25

jałówki Na 0,70 h chcesz wyżywic 4 jalowki ? Tzn z tego nie całego hektara chcesz wypasac je laten i zgromadzić siano na zimę ?

#3 Share qwertudanner

qwertudanner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 14:31

jałówki No właśnie też się zastanawiam bo mi wydaje sie ze z 2 się uhowa tak do ok 500 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share PodlaskiRolnik45

PodlaskiRolnik45

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 14:34

jałówki

u mnie 2 jałówki zjedzą razem więcej niż 6 kóz a co do 70 ary to nie wiem czy ci starczy trawy bo rocznie z 3 pokosów jeśni by nawieziona dobrze łąka i odsiana byś miał z 40- 50 beli sianokiszonki czyli 1 bela musiała by starczyć na 12 dni :D a zboża z 4 ha ? ciekawe jakie masz bo jak owies co zbierasz 2 -3 t i ma 6% białka to nie opłaca się co innego jak byś miał jęczmień czy pszenice co jęczmień ma 10 białka i zbierasz 4-5 t z ha to żeby była ta sama dawka białka to np byś musiał dać 1 t owsu zamiast 500 kg jęczmienu ogólnie słabo to widze 17 ary na 1 jałówkie rocznie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share qwertudanner

qwertudanner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 14:50

jałówki No ja też tak myślałem że więcej niż 2 to nie da rady ale ja myślałem żeby stosować też ziemniaki w diecie co wy o tym myślicie i od jakiego wieku zadawać a co do łąki to mam 25 używanej (kośnej)i reszta to nienadają się do koszenia łąki bo są dorny dziury itp zniszczona przez dziki jednym słowem do wypasu