jankris

Prasa Claas Variant 180 RC

Polecane posty

endrju    24

tzn . tak ogólnie pytam , bo  kupiłem takową prasę  a instrukcja  zawsze by się przydała ,ale niestety na portalach aukcyjnych cisza .  A głównie chodziło mi  na początek o schemat zakładania sznurka i siatki :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

endrju dawaj na priv swoj e-mail to przy czasie ci wysle bo juz kilku osobom wysyłałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Koledzy  gdzie szukać przyczyny słabego ciśnienia w komorze ? Zgniot ustawiony na pozycję 5  ,a w kiszonce łapie jedynie 140 bar . Czy może to być wina nieszczelności np. węża  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryfkris    0

witam czy cena 20000zł za variant 180 to dobra cena czy raczej wysoka ? za 2000r

mam do belowania około 60h łąk (mam na myśli tylko siano )

i 10h słomy rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

Mam taki sam problem jak Kamil0012 z ty poluzowaniem tych pasów żeby np wyczyść resztki materiał który zalega. 

 

Tak ja wspominałem wcześniej,

1. otwieramy komore ile nam jest potrzeba żeby mieć swobode ruchu.

2. blokujemy dzwignie z lewej strony dyszla < ta z teymi potrójnymi dzwigienkami>

3. maszerujemy do ciagnika i ta dzwignia od hydrauliki dalej probujemy otworzyć komore.

 Jesli nic sie nie dzieje dokladamy lekko (gazu) bo może mamy za słabą już hydraulike w ciagniku.

Efekt bedzie taki; że na zegarze wzrośnie nam cisnienie a napinacze pasów powedrują w góre.

Edytowano przez fobos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik99    0

witam wszystkich mam problem ze smarowaniem centralnym przy otwieraniu komory zamiast pchnąć olej w przewody to pryska do góry przez korek co może być przyczyną takiego problemu? proszę o jakieś sugestie bo pasowało by coś z tym zrobić przed sezonem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

Wygląda na problem z pomką,  zaworek zwrotny zawiesił się lub w ogóle nie trzyma.

Edytowano przez fobos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Koledzy mam pytanie dotyczące pasów w claasie variancie 180 a mianowicie , na środkowym pasie uszkodziła mi się spinka  po "złapaniu " jakiegoś żelastwa  z pasa wyrwały się 3 odcinki  ( szerokość 3 wkrętów ) spinki ms25  i tutaj moje pytanie , czy można wymienić spinkę tzn . wyciąć starą i założyć nową ( pas stanie się krótszy o jakies 5 cm . czy taka różnica między resztą pasów nie będzie przeszkadząła w funkcjonowaniu prasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Ja w mojej mam każdy pas innej długości, prasa normalnie pracuje, ale jutro zabieram się za nią. Wszystkie pasy robie na równy wymiar. żeby go wyrównać musiałbyś dosztukować ale 5 cm to wg mnie bez sensu. 

A jak sprawują Ci sie ms? Bo ja mam TITANy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

właśnie dosztukować pas o 5 cm to trochę mija się z celem bo była by spinka na spince  co równa się dodatkowemu kosztowi . No ale skoro można bez problemu skrócić to dobrze :)  Na 2 pasach mam również titany  na dwóch mato i na jednym ms 25 . Za ms 25 przemawia łatwość montażu ,ale według mnie zakotwiczenie w pasie jest dość średnie w porównaniu do tamtych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

No wg mojego doświadczenia to nic się nie stanie, jedynie co to będzie on mocniej napięty i będzie bardziej narażony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wyrwie spinke z pasa szkoda tylko kasy na spinke lepiej obetnij kawałek i zrób wstawke i polecam spinki titan jest tak samo łatwo zakuc jak ms trzeba tylko kupić narzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany kupnem prasy właśnie Claas Variant.

I tu pytanko czy są to godne polecenia maszyny??

Słyszałem że bardzo skomplikowaną mają budowę, i jeden handlarz mówił że wcale ich nie sprowadza nawet.

Na co szczególnie zwracać uwagę przed zakupem takiej prasy?

Pracowała by z Masseyem 6160 105km i robiła ponad 1000 belek w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Wiadomo ,że prasa z zmienną komorą zwijania będzie bardziej skomplikowana ale bez przesady ;) Według mnie prasy Jd są bardziej skomplikowane .  Ja pracuję  drui sezon na takiej i mozna powiedzieć ,że jestem zadowolony po mimo kilku komplikacji ;) Zwracać musisz uwagę na to co przy wszystkich prasach tego typu , zużycie pasów i spinek oraz  innych elementów które mogą świadczyć o dość "wysłużonej maszynie "   . Ciągnik powinien dać radę ja prasuję  john deerem 6610 i jedynie przy dość mokrych sianokiszonkach  i grubych pokosach ciągnik czuje maszynę . Lecz jeśli chciałbyś ciąć materiał na pewno tej mocy będziesz miał za mało .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mam ten model i polecam wydajność i jakość roboty w slomie to bajka nawet te najnowsze są niekoniecznie lepsze bo np zapchac tą prasę w suchej slomie poprostu się nie da łyka wszystko włącznie z rozwalonym balotem owijanie bezproblemowe i ładnie owija. W sianokiszonce jest gorzej jeśli chcesz prasowac mokre to nie polecam bo wszystko dostaje po d*p... Oraz po gwiazdowce jak złapie bokiem podbieraka paczkę trawy to trzeba niestety wyrywać z podbieraka;/ w suchszej sianokiszonce idzie fajnie aby pokosy były dość szerokie bo na wąskich porwiesz pasy. 

Swoją mam 2 sezony i musiałem wymienić pasy na nowe (8 tys) ponieważ stare się rwaly już i kupując prasę licz się z tym wydatkiem. Poza tym nie było żadnej awarii tylko łańcuchy skrocilem (ten od rotora i od wałka ten schowany w tylnej klapie) zrobiłem jakieś 8 tysięcy balikow i powiem że może i trochę jest ta prasa skomplikowana ale każda zmiennokomorowa taka jest poza tym przynajmniej moja się nie psuje tylko 105 koni to trochę mało ale da radę tylko że prasy nie wykorzystasz napewno w 100% sama ma 3tony i trzeba ją kręcić po sobie wiem że ciągnik do niej to 150km i skrzynia typu powershift lub bezstopniowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

A orientujecie się czy nowe pasy można zgrzać tak jak to jest w nowych prasach ? Bo nie ukrywam ,że spinki są trochę kłopotlwe  po pewnym czasie użytkowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

niestety nie mam  ale może zapytaj wulkanizatora czy coś. Wg mnie to wystarczy dobrze naciąć koncówki pod skosem i ściąć płótna żeby ładnie sie nałożyły i dobrze zgrzać  

Edytowano przez lukaszwlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj Varianta i były tam pasy bez spinek.

Podobno są lepsze, facet mówił że spinki czasami zaczepiają się o siatkę.

Prasa z takimi pasami to dobry wybór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Bez spinek lepiej, przynajmniej tak ja sądzę. Nie zahaczy i nie wyrwie się itd. Na tych pasach transmisyjnych normalnie idzie prasa, a tańsze znacznie

Ja mam instrukcje obsługi bo ktoś wcześniej pytal (jestem na tel i gorszy dostęp mam do forum). Jak coś proszę pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj