jankris

Prasa Claas Variant 180 RC

Polecane posty

demeter    0

Witam,

mam pytanie czy miał ktoś problem z popiskiwaniem pasów a pozniej z ich stawaniem?

Czym moze to byc spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zalerzy w jakiej prasie, u mnie to są dwie możliwości, wspomnę że mam JD 550. Albo coś przeoczyłem, słoma włeciała w zamek i podczas prasowania komora się lekko rozszczelniła, co spowodowało przytkanie się słomy pod belą, bela stanęła i pisk, bo oczywiście jak bela stanęła to i pasy stoją :) Druga możliwość to porządne przytkanie prasy np. przez takie większe skupiska słomy. Przyznam się że zdażyło się to dopiero dwa razy, i to w współpracy z C-360, Teraz koni pod maską więcej, i można się bardziej skupić na prasowaniu, niż na temp. wody :D Więc taka sytuacja nie następuje. Jest pare rad na tę bolączke w prasie JD, ale to napisze jak kto będzie ciekaw :)

 

Edit: Tak nawiasem mówiąć nie róbmy OT w tym temacie, jest od tego inny temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jakie stawanie pasów?

Napęd gumowych rolek jest właściwy.

Napięcie pasów jest prawidłowe?

Prasował ktoś szybciej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frank1    0

Witam! Mam Prasa Claas Variant 180 niewicie co moze być przyczyna gdy nie zbija balotów, wogóle nie pokazuje cisniensa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Może ktoś wie czemu nie zbija tych balotów i nie pokazuje ciśnienia ? :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Nie wiem czy konstrukcja 180 bardzo sie rozni od 260/280, ale podejzewam ze moze byc coś nie tak z prądem, bo u mnie jak licho laczyly styki w traktorze to były takie same objawy, więc radze poprzeczyszczac wszystkie wtyczki, złączki i najlepiej podłączyc bezpośrednio po akumulator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Sprawdź, czy elektyka i elektrozawory działają. Przy elektrozaworach są takie diody które powinny migać.

Sprawdź czy miękki redzeń nie jest nastawiony na dużą średnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Jak myślicie czy ta prasa dobrze będzie współpracować z MTZ-em 82 przy sianokiszonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Witam

Mam pytanie do uzytkownikow varianta 180 czy mozna do lozyc do niej noze czy jest taka mozliwosc. Mam okazje kupic taka prase ale nie wiem czy sam rotor bedzie rozdrabnial sianokiszonke. Co wy o tym myslicie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Są dwa rodzaje pras z rotorem.

Roto feat - bez noży i nie ma możliwości ich dołożenia, kiszonka nie będzie rozdrobniona

Roto cut - z nożami, można je opuszczać i podnosić, wtedy kiszonka będzie rozdrobniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas0606    0

Witam!

a czy poza tym ze 280 jest nowsza od 180 to czy jeszcze czymś cie różnią?

wiem jeszcze ze ta nowsza ma nowszy sterownik, ale czy ma on jakieś dodatkowe funkcje, czy różni sie tylko wyglądem zastanawiamy sie nad kupnem i mamy taki dylemat co wybrać...

Czy może mi ktoś w tym pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link91    8

Witam!

a czy poza tym ze 280 jest nowsza od 180 to czy jeszcze czymś cie różnią?

wiem jeszcze ze ta nowsza ma nowszy sterownik, ale czy ma on jakieś dodatkowe funkcje, czy różni sie tylko wyglądem zastanawiamy sie nad kupnem i mamy taki dylemat co wybrać...

Czy może mi ktoś w tym pomóc?

 

 

To może ja troche objaśnie iż posiadam taką prasę więc różnice jakie na pierszy rzut oka dostrzegam

sterownik v180 manualny v280 automatyczny czyli automatycznie wiąże sznurek przy tym piszczy również jak

belka stanie na klapie z zewnątrz to v280 ma jeszcze elektroniczne ustawienie docisku 0-6 i od kiedy ma

dociskać bele.

tyle z najważniejszych różnic, jeśli jakieś pominięte poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Najważniejszą różnicą jest to, że w 280 wszystko szybciej chodzi (pasy, rotor). W nowych Variantach pasy kreca sie jeszcze szybciej od seri 200, chyba o 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber6800    0

Witam

Zakupiłęm prase jak w temacie Claas Variant 180, jest to moja pierwsza prasa i mam pytanie jak przestawic z wiązania siatka na wiazanie sznurkiem. Jak przeciagnac sznurek i do ktorego miejsca zeby juz sobie pobierala? NO i jesli macie jakies wskazówki dla poczatkujacych to mile widziane i chetnie poczytam.

Moze ma ktos katalog do tej prasy???

Z gory dzieki i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

wcale nie skąplikowana zobaczcie kostki . mi jak padł elektrozawór od regulacji cisnienia założyłem ręczny i tak prasuje się ze stałym cisnieniem .Prasa super rotor daje wydajniść bele ponad 300kg. Proste elektryczne wiązanie .szerokie podbieraki . Ogulnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

A kto mi powie gdzie znajduje się sygnał dzwiękowy sygnalizujący rozpoczęcie owijania w Variancie 180??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi:

Czy do prasy claas variant 180 wyposażonej tylko w owijanie sznurkiem mogę dołożyć owijanie siatką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Kolego @FarmerPawols do tej prasy możesz dołączyć aparat wiążący siatką, kiedyś na allegro widziałem za 4tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez velFoka
      Witam. Może ktoś posiada katalog do tej prasy w formie pdf?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      jak się programuje prasoowijarkę 455 Uniwrap na automat ??
      Wrzucam zdj dla atencji.
       

    • Przez micgal39533
      Witam Mam taki problem z prasą że nóż nie ucina siatki tak jakby wgl za nią nie łapał tylko siatka owija się dalej nie naruszona
    • Przez Radek098
      Kilka dni temu zakupiłem prasę Claas Variant 350 z 2009 roku, dzisiaj zauważyłem że na prasie jest naklejka 1000 obrotów wom. I odnośnie tego mam pytanie czy mógłbym tą prasą pracować na 540 obrotów czy wymagane jest 1000, ponieważ ciągnik ma 90km i mam wątpliwości czy poradzi sobie z tą prasą na 1000 obr wom. Szukając w książce znalazłem informacje że w prasach na 1000obr montowane były mocniejsze przekładnie, lecz nie znalazłem informacji czy można prasować nimi na 540obr.  
    • Przez rozal22
      Witam, w te żniwa prasą variant 280 przepracowałem 550bel nagle coś się stało i prasa zaczęła "wariować" na potencjometrze/manometrze.
      Bela raz jest zbijana a raz nie, wskaźnik szaleje na skali. Efekt jest taki że w pewnych partiach beli reki nie można włożyć(tak jak do tej pory było) a w innych całą rękę, czy ktoś się spotkał z takim problemem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj