jankris

Prasa Claas Variant 180 RC

Polecane posty

jankris    12

Witam. Serdecznie zapraszam do udziału w dyskusji na temat pras rolujących zmiennokomorowych Claas Variant 180 RC. Sam jestem posiadaczem takiej prasy i mogę podzielić się opiniami na jej temat, chętnie wysłucham także opinii innych użytkowników. Pozdrawiam

Jankris ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Przymierzam się do kupna prasy zmiennokomorowej. I wiem że na 100% nie będzie to Variant 180. Te prasy mają strasznie skomplikowaną budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Budowa ich jest skomplikowana lak w każdym claasie i do tego trzeba się przyzwyczaić + tej presy jest to że pasy nie są składane na zapinki tylko zgrzewane a więc nie mają się jak przekręcać + następny to za zbijanie i kształt beli + obwiązywać siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zbijanie, kształt beli,obwiązywanie siatką to potrafi każda zachodnia prasa...a zapiniki i przekręcanie sie pasów to chyba było tylko w polskiej pasowej Z-230 (chyba taki symbolo miała).wiekszości zachodnich pras mają spinki na pasach i jakoś nie słychać, żeby się przekręciły, jedynie co to pękają...

 

 

@jankris opisz trochę swoją prasą- jaki ciągnik, ile ha robisz, jakieś usterki,uwagi... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0

ja nie preferuje pras walcowych tylko pasowe a claas to dobry wybór nie mam zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Przymierzam się do kupna prasy zmiennokomorowej. I wiem że na 100% nie będzie to Variant 180. Te prasy mają strasznie skomplikowaną budowę.

Ale @kat co jest w nich takiego skomplikowanego??Jestem użytkownikiem takiej prasy, jak na razie wszystkie naprawy(wymiana 2 zębatek, łożysko przy prawym ślimaku na podbieraczu) bez problemu wykonywane są bez potrzeby serwisowania DHK...ja tam nie widzę nic skomplikowanego- budowa prosta jak przy każdej pasówce..

 

Jedynie do automatycznego owijania muszę wezwać serwis bo nie działa, ale tą przypadłość mają też Rollanty 46


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0

prosba do uzytkownikow tych pras aby opisali dokladnie jak im sie sprawuja, jakimi ciagnikami z nimi pracuja no i interesuje mnie najwazniejsza rzecz jak idza w sianokiszonce?????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

No ja po 1 sezonie coś tam mogę powiedzieć..

 

Ogólnie sprzęt super widać że przy tym ktoś myślał

 

Moja pracowała z c385, w słomie nie miała problemu gorzej w sianokiszonce(choć to może być też wina zgrabiarki polskiej 5 gwiazdowej-tragedia zbierać sianokiszonkę po takim czymś :huh: ). Do słomy to 80KM spokojnie starczy, ważne żebyś miał wydajną hydraulikę(200atm), ja ponad połowę beli zrobiłem 'kaszankę' właśnie z powodu słabej pompy. W tym sezonie zapnę JD 6330 powinno być dobrze ;)

 

Moim zdaniem warta polecenia, na max zgniocie musiałem wtaczać kilka beli na pożyczoną platformę bo nie dało się wideł wbić. Fakt trochę zajęło mi czasu nauczenie się obsługi maszynki- ale teraz to lux się pracuje..

 

jedyne co robiłem to 1 łożysko i 2 nowe zębatki(zmieniłem profilaktycznie z pole nie zjeżdżałem), w tym roku jest 1 łańcuch do wymiany...no i jeszcze chyba z Korbankowa przyjadą zrobić automatyczne owijanie


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrula    0

Koledzy jaka jest różnica między claas variant 180 avariant 180 RC jak się sprawdzają w sianokiszonce i w suchej słomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może źle myślę. Ale RC oznacza pewnie Roto Cut czyli na polskie rotor i noże :P . Jedna ma rotor druga nie. Ot cała filozofia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert277    0

no właśnie jak sie sprawdza wsuchej słomie nikt niepisze

 

atak pozatym ile moze mieć kg jeden balot z tej prasy 120x120 oczywiście suchej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras02    1

ja mam prase claas variant 280 rc na sznurek siatka

cały sezon ja uzytkowałem.. jestem zadowolony, zero żadnych napraw. z każdym dniem jak przyjeżdżałem samarowana, przejrzałem czy łożyska nie do wymiany. nic a nic, tylko spinki wymieniałem na jednym pasie, bo już puszczały, a z tym problu nie było bo mozna dostac w agromiie i samemu zmienic, tylko wyjac pas. polecam tego varianta, wydatek, przyznam nie mały ale jakoś satysfakcjonująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLASH    0

robert277 a wiec tak

mam claas180 + 914

robiłem 3 sezony i wniosek taki:

przy kompresji 220atm balot 120*120 waży średnio 250kg, lecz wbić wideł sie NIEDA :P

staram sie robić kolo190 atm balot wychodzi koło 200 kg :P i 330 z 100cm przedłużka jakos sobie radzi :P

przy takiej nastawie jestem w stanie jednego dnia sprasowac i zdieść ok 8 ha słomy (presa wieczorem a zwózka rano (samemu :P ))

staram sie zbierać słome o wilgotności 3-5% a walcowe wysiadają koło 10%, rotor bez noży połamie słome na odcinki 5-15 cm

a co do wcześniejszej wypowiedzi: rotor mają wszystkie warianty, a RC oznacza same noże włączane wrazie potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
ja mam prase claas variant 280 rc na sznurek siatka

cały sezon ja uzytkowałem.. jestem zadowolony, zero żadnych napraw. z każdym dniem jak przyjeżdżałem samarowana, przejrzałem czy łożyska nie do wymiany. nic a nic, tylko spinki wymieniałem na jednym pasie, bo już puszczały, a z tym problu nie było bo mozna dostac w agromiie i samemu zmienic, tylko wyjac pas. polecam tego varianta, wydatek, przyznam nie mały ale jakoś satysfakcjonująca

 

To te starsze Varianty miały jednak spinki na pasach ? Czy może u Ciebie nie były oryginalne? Ja osobiście nie kupiłbym ze spinanymi...kolega ma noo i nieciekawie, żniw nie ma jak mu którys nie peknie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLASH    0
To te starsze Varianty miały jednak spinki na pasach ? Czy może u Ciebie nie były oryginalne? Ja osobiście nie kupiłbym ze spinanymi...kolega ma noo i nieciekawie, żniw nie ma jak mu którys nie peknie... :P

 

a czy nowsze varianty mają pasy bez spinek?

ja mam system na spinki taki :

idziesz do sklepu, kupujesz drut spawalniczy 3,25 o długości 1m

tniesz go na odcinki 21cm

jeden koniec napawam spawarką aby był szerszy, następnie zakładam na pas i zaklepuje drugi (aby się nie wysunął )

taka spinka nie nadrywa brzegów pasa, wytrzymuje ok 10000 belek 180cm, jak u mnie co dwa lata zmieniam ale chodziły by z pewnością dłużej

ale jak koszt to 5 PLN to poco stać w sezonie

system spraktykowałem po 18 latach pracy na pasówkach tak więc można powiedzieć że jest sprawdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
a czy nowsze varianty mają pasy bez spinek?

ja mam system na spinki taki :

idziesz do sklepu, kupujesz drut spawalniczy 3,25 o długości 1m

tniesz go na odcinki 21cm

jeden koniec napawam spawarką aby był szerszy, następnie zakładam na pas i zaklepuje drugi (aby się nie wysunął )

taka spinka nie nadrywa brzegów pasa, wytrzymuje ok 10000 belek 180cm, jak u mnie co dwa lata zmieniam ale chodziły by z pewnością dłużej

ale jak koszt to 5 PLN to poco stać w sezonie

system spraktykowałem po 18 latach pracy na pasówkach tak więc można powiedzieć że jest sprawdzony

 

Napisz dokładniej, bo nie kumam.

Gdzie i w co wkładasz ten drut...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Czy miał ktoś problem z zachodzeniem za siebie pasów.

Na rolce gumowej zamykającej komorę od spodu przy rozpoczęciu beli zsówają się na bok pasy i zachodzą za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert277    0

a jak jest z czesciami dotych pras jak np jakaś zebatka sie rozleci albo cioś innego czy sa łatwo dostepne

 

a jak jest z czesciami dotych pras jak np jakaś zebatka sie rozleci albo cioś innego czy sa łatwo dostepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLASH    0
Napisz dokładniej, bo nie kumam.

Gdzie i w co wkładasz ten drut...?

 

 

pasy sa zakończone klamrami i wnie się wkłada spinkę

 

Czy miał ktoś problem z zachodzeniem za siebie pasów.

Na rolce gumowej zamykającej komorę od spodu przy rozpoczęciu beli zsówają się na bok pasy i zachodzą za siebie.

 

 

 

a nie masz prowadnika pasów w klapie?

są to zwykłe płaskowniki przy dużej rolce

 

a jak jest z czesciami dotych pras jak np jakaś zebatka sie rozleci albo cioś innego czy sa łatwo dostepne

 

a jak jest z czesciami dotych pras jak np jakaś zebatka sie rozleci albo cioś innego czy sa łatwo dostepne

 

 

 

dostepne sa u korbanków

tylko cena na jutro wysoka a za tydzień do przełknięcia

ale i tak warto, robiąc mały przegląd po sezonie jest zawsze promocja na części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Pas rozrywa się zazwyczaj od brzegu razem z klamrą. I nie wiem gdzie ten drucik można sobie wetknąć.

Spinki z MLT są w porządku. Nawet te skręcane na śrubki wytrzylmały już 500 beli i siedzą na swoim miejscu.

Co do zachodzenia pasów to działo się to na dolnej gumowej rolce. Prowadniki są przy następnej i pogięły się jak liście na wietrze.

Problem pojawił się po niewielkim skróceniu 20cm pasów. Dolne ramie z dwoma rolkami w komorze nie opadało już do końca i powiększyła się martwa początkowa przestrzeń(komora) co powodowało, że pasy nie były obejmowane (przez to ramie z dwoma rolkami) i trzymane od samego początku beli, dlatego tańczyły na dolnej gumowej rolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jak problem pojwił się po skróceniu pasów, to na bank źle je połączyłeś, one muszą iśc prosto, jak będą rozbierzności, to się wcale nie dziwię, że pasy się zbiegają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Pasy są równe i na bank dobrze podłączyłem. Powód był taki jak napisałem. Po przeróbce chodzą teraz już dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

czy NH 80KM porodzil by sobe z tala prasa w sianokiszacze czu nie zabraknie mi mocy rozgladam sie zajakas pasowka wiem ze claas to dobra firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Pasowe chodzą lekko, ale za szybko nie pojedziesz gdy trzeba cięć długą przewiędniętą trawę z grubych wałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez velFoka
      Witam. Może ktoś posiada katalog do tej prasy w formie pdf?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      jak się programuje prasoowijarkę 455 Uniwrap na automat ??
      Wrzucam zdj dla atencji.
       

    • Przez micgal39533
      Witam Mam taki problem z prasą że nóż nie ucina siatki tak jakby wgl za nią nie łapał tylko siatka owija się dalej nie naruszona
    • Przez Radek098
      Kilka dni temu zakupiłem prasę Claas Variant 350 z 2009 roku, dzisiaj zauważyłem że na prasie jest naklejka 1000 obrotów wom. I odnośnie tego mam pytanie czy mógłbym tą prasą pracować na 540 obrotów czy wymagane jest 1000, ponieważ ciągnik ma 90km i mam wątpliwości czy poradzi sobie z tą prasą na 1000 obr wom. Szukając w książce znalazłem informacje że w prasach na 1000obr montowane były mocniejsze przekładnie, lecz nie znalazłem informacji czy można prasować nimi na 540obr.  
    • Przez rozal22
      Witam, w te żniwa prasą variant 280 przepracowałem 550bel nagle coś się stało i prasa zaczęła "wariować" na potencjometrze/manometrze.
      Bela raz jest zbijana a raz nie, wskaźnik szaleje na skali. Efekt jest taki że w pewnych partiach beli reki nie można włożyć(tak jak do tej pory było) a w innych całą rękę, czy ktoś się spotkał z takim problemem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj