Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Prasa Claas Variant 180 RC

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
68 odpowiedzi na ten temat

#1 jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 29 luty 2008 - 23:07

Prasa Claas Variant 180 RC Witam. Serdecznie zapraszam do udziału w dyskusji na temat pras rolujących zmiennokomorowych Claas Variant 180 RC. Sam jestem posiadaczem takiej prasy i mogę podzielić się opiniami na jej temat, chętnie wysłucham także opinii innych użytkowników. Pozdrawiam
Jankris
;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Prasa Claas Variant 180 RC Dzisiaj, 02:59
  •  

#2 kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 07:09

Prasa Claas Variant 180 RC Przymierzam się do kupna prasy zmiennokomorowej. I wiem że na 100% nie będzie to Variant 180. Te prasy mają strasznie skomplikowaną budowę.
  • 0

#3 KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • 20632223
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 01 marzec 2008 - 07:29

Prasa Claas Variant 180 RC Budowa ich jest skomplikowana lak w każdym claasie i do tego trzeba się przyzwyczaić + tej presy jest to że pasy nie są składane na zapinki tylko zgrzewane a więc nie mają się jak przekręcać + następny to za zbijanie i kształt beli + obwiązywać siatką
  • 0

#4 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 08:45

Prasa Claas Variant 180 RC zbijanie, kształt beli,obwiązywanie siatką to potrafi każda zachodnia prasa...a zapiniki i przekręcanie sie pasów to chyba było tylko w polskiej pasowej Z-230 (chyba taki symbolo miała).wiekszości zachodnich pras mają spinki na pasach i jakoś nie słychać, żeby się przekręciły, jedynie co to pękają...

@jankris opisz trochę swoją prasą- jaki ciągnik, ile ha robisz, jakieś usterki,uwagi... ;)
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • 2394547
  • Zainteresowania:motoryzacja maszyny rolnicze itp

Napisany 01 marzec 2008 - 09:17

Prasa Claas Variant 180 RC ja nie preferuje pras walcowych tylko pasowe a claas to dobry wybór nie mam zastrzeżeń
  • 0

#6 kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 13:34

Przymierzam się do kupna prasy zmiennokomorowej. I wiem że na 100% nie będzie to Variant 180. Te prasy mają strasznie skomplikowaną budowę.

Ale @kat co jest w nich takiego skomplikowanego??Jestem użytkownikiem takiej prasy, jak na razie wszystkie naprawy(wymiana 2 zębatek, łożysko przy prawym ślimaku na podbieraczu) bez problemu wykonywane są bez potrzeby serwisowania DHK...ja tam nie widzę nic skomplikowanego- budowa prosta jak przy każdej pasówce..

Jedynie do automatycznego owijania muszę wezwać serwis bo nie działa, ale tą przypadłość mają też Rollanty 46
  • 0
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#7 zielony

zielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 09:33

Prasa Claas Variant 180 RC prosba do uzytkownikow tych pras aby opisali dokladnie jak im sie sprawuja, jakimi ciagnikami z nimi pracuja no i interesuje mnie najwazniejsza rzecz jak idza w sianokiszonce?????????????????????????????????????????????????
  • 0

#8 kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 10:57

Prasa Claas Variant 180 RC No ja po 1 sezonie coś tam mogę powiedzieć..

Ogólnie sprzęt super widać że przy tym ktoś myślał

Moja pracowała z c385, w słomie nie miała problemu gorzej w sianokiszonce(choć to może być też wina zgrabiarki polskiej 5 gwiazdowej-tragedia zbierać sianokiszonkę po takim czymś :huh: ). Do słomy to 80KM spokojnie starczy, ważne żebyś miał wydajną hydraulikę(200atm), ja ponad połowę beli zrobiłem 'kaszankę' właśnie z powodu słabej pompy. W tym sezonie zapnę JD 6330 powinno być dobrze ;)

Moim zdaniem warta polecenia, na max zgniocie musiałem wtaczać kilka beli na pożyczoną platformę bo nie dało się wideł wbić. Fakt trochę zajęło mi czasu nauczenie się obsługi maszynki- ale teraz to lux się pracuje..

jedyne co robiłem to 1 łożysko i 2 nowe zębatki(zmieniłem profilaktycznie z pole nie zjeżdżałem), w tym roku jest 1 łańcuch do wymiany...no i jeszcze chyba z Korbankowa przyjadą zrobić automatyczne owijanie
  • 0
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#9 jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • 10650762

Napisany 03 październik 2008 - 22:02

Prasa Claas Variant 180 RC Koledzy jaka jest różnica między claas variant 180 avariant 180 RC jak się sprawdzają w sianokiszonce i w suchej słomie
  • 0

#10 kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 październik 2008 - 05:21

Prasa Claas Variant 180 RC Może źle myślę. Ale RC oznacza pewnie Roto Cut czyli na polskie rotor i noże :P . Jedna ma rotor druga nie. Ot cała filozofia....
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 robert277

robert277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:46

Prasa Claas Variant 180 RC no właśnie jak sie sprawdza wsuchej słomie nikt niepisze

atak pozatym ile moze mieć kg jeden balot z tej prasy 120x120 oczywiście suchej
  • 0

#12 daras02

daras02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 maj 2009 - 22:00

Prasa Claas Variant 180 RC ja mam prase claas variant 280 rc na sznurek siatka
cały sezon ja uzytkowałem.. jestem zadowolony, zero żadnych napraw. z każdym dniem jak przyjeżdżałem samarowana, przejrzałem czy łożyska nie do wymiany. nic a nic, tylko spinki wymieniałem na jednym pasie, bo już puszczały, a z tym problu nie było bo mozna dostac w agromiie i samemu zmienic, tylko wyjac pas. polecam tego varianta, wydatek, przyznam nie mały ale jakoś satysfakcjonująca
  • 0

#13 FLASH

FLASH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • 12645237

Napisany 11 maj 2009 - 21:48

Prasa Claas Variant 180 RC robert277 a wiec tak
mam claas180 + 914
robiłem 3 sezony i wniosek taki:
przy kompresji 220atm balot 120*120 waży średnio 250kg, lecz wbić wideł sie NIEDA :P
staram sie robić kolo190 atm balot wychodzi koło 200 kg :P i 330 z 100cm przedłużka jakos sobie radzi :P
przy takiej nastawie jestem w stanie jednego dnia sprasowac i zdieść ok 8 ha słomy (presa wieczorem a zwózka rano (samemu :P ))
staram sie zbierać słome o wilgotności 3-5% a walcowe wysiadają koło 10%, rotor bez noży połamie słome na odcinki 5-15 cm
a co do wcześniejszej wypowiedzi: rotor mają wszystkie warianty, a RC oznacza same noże włączane wrazie potrzeby
  • 0

#14 dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów
  • 3084530

Napisany 12 maj 2009 - 07:49

ja mam prase claas variant 280 rc na sznurek siatka
cały sezon ja uzytkowałem.. jestem zadowolony, zero żadnych napraw. z każdym dniem jak przyjeżdżałem samarowana, przejrzałem czy łożyska nie do wymiany. nic a nic, tylko spinki wymieniałem na jednym pasie, bo już puszczały, a z tym problu nie było bo mozna dostac w agromiie i samemu zmienic, tylko wyjac pas. polecam tego varianta, wydatek, przyznam nie mały ale jakoś satysfakcjonująca

To te starsze Varianty miały jednak spinki na pasach ? Czy może u Ciebie nie były oryginalne? Ja osobiście nie kupiłbym ze spinanymi...kolega ma noo i nieciekawie, żniw nie ma jak mu którys nie peknie... :P
  • 0

#15 FLASH

FLASH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • 12645237

Napisany 12 maj 2009 - 20:59

To te starsze Varianty miały jednak spinki na pasach ? Czy może u Ciebie nie były oryginalne? Ja osobiście nie kupiłbym ze spinanymi...kolega ma noo i nieciekawie, żniw nie ma jak mu którys nie peknie... :P

a czy nowsze varianty mają pasy bez spinek?
ja mam system na spinki taki :
idziesz do sklepu, kupujesz drut spawalniczy 3,25 o długości 1m
tniesz go na odcinki 21cm
jeden koniec napawam spawarką aby był szerszy, następnie zakładam na pas i zaklepuje drugi (aby się nie wysunął )
taka spinka nie nadrywa brzegów pasa, wytrzymuje ok 10000 belek 180cm, jak u mnie co dwa lata zmieniam ale chodziły by z pewnością dłużej
ale jak koszt to 5 PLN to poco stać w sezonie
system spraktykowałem po 18 latach pracy na pasówkach tak więc można powiedzieć że jest sprawdzony
  • 0

#16 dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów
  • 3084530

Napisany 13 maj 2009 - 14:40

Prasa Claas Variant 180 RC W nowych pasy sa zgrzewane :P
  • 0

#17 jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:07

a czy nowsze varianty mają pasy bez spinek?
ja mam system na spinki taki :
idziesz do sklepu, kupujesz drut spawalniczy 3,25 o długości 1m
tniesz go na odcinki 21cm
jeden koniec napawam spawarką aby był szerszy, następnie zakładam na pas i zaklepuje drugi (aby się nie wysunął )
taka spinka nie nadrywa brzegów pasa, wytrzymuje ok 10000 belek 180cm, jak u mnie co dwa lata zmieniam ale chodziły by z pewnością dłużej
ale jak koszt to 5 PLN to poco stać w sezonie
system spraktykowałem po 18 latach pracy na pasówkach tak więc można powiedzieć że jest sprawdzony

Napisz dokładniej, bo nie kumam.
Gdzie i w co wkładasz ten drut...?
  • 0

#18 jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 10:14

Prasa Claas Variant 180 RC Czy miał ktoś problem z zachodzeniem za siebie pasów.
Na rolce gumowej zamykającej komorę od spodu przy rozpoczęciu beli zsówają się na bok pasy i zachodzą za siebie.
  • 0

#19 robert277

robert277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:26

Prasa Claas Variant 180 RC a jak jest z czesciami dotych pras jak np jakaś zebatka sie rozleci albo cioś innego czy sa łatwo dostepne

a jak jest z czesciami dotych pras jak np jakaś zebatka sie rozleci albo cioś innego czy sa łatwo dostepne
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 FLASH

FLASH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • 12645237

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:33

Napisz dokładniej, bo nie kumam.
Gdzie i w co wkładasz ten drut...?

pasy sa zakończone klamrami i wnie się wkłada spinkę

Czy miał ktoś problem z zachodzeniem za siebie pasów.
Na rolce gumowej zamykającej komorę od spodu przy rozpoczęciu beli zsówają się na bok pasy i zachodzą za siebie.

a nie masz prowadnika pasów w klapie?
są to zwykłe płaskowniki przy dużej rolce

a jak jest z czesciami dotych pras jak np jakaś zebatka sie rozleci albo cioś innego czy sa łatwo dostepne

dostepne sa u korbanków
tylko cena na jutro wysoka a za tydzień do przełknięcia
ale i tak warto, robiąc mały przegląd po sezonie jest zawsze promocja na części
  • 0