Sqowron

Reanimacja Ursusa po długim czasie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sqowron    26

Witam Was jestem tutaj nowy i potrzebuje kulku wskazówek co prawda znam się na ciągnikach ;P ale muszę się upewnić... Kupiłem (w końcu) dzisiaj od sąsiada Ursusa c 360 wszystko ładne pięknie tylko on stał gdzieś tak ok 10 lat wiem że dużo ale postanowiłem go reanimować tak więc jak by był ktoś taki łaskawy i napisał mi od A-Z co mam zrobic zanim będe próbował go odpalic co nieco wiem ale wolę się upewnić fachowców z górey dzięki za odpowiedzi i Pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

za nim zapalisz , sprubuj poruszyc wal. drugi ciagnik linka , wlacz piatke i przewal tloki , ale nie pal, niech rozrusza sie. oczywiscie jak stal tyle czasu nie palony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Oleje itp. To każdy wie LukaPro tego nie wiedziałem Dzieki za pomoc może ktos jeszcze co§ dopowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

najlepiej by było gdybyś powyjmował wtryski i przez otwory po wtryskach wlał trochę oleju do każdego cylindra ponieważ po takim postoju cylindry są na pewno suche i możliwe że zrobił się nalot rdzawy oraz pierścienie mogły przyrdzewieć i zanim olej pójdzie normalnym sposobem na gładzie cylindrów to mogą zostać porysowane :)

 

 


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Szczerze to wszystkie te rady pomogą temu ciągnikowi jak umarłemu kadzidło. Jak już jest nalot korozji na gładziach to ani olej ani żadne inne cuda mi nie pomogą.

Oczywiście możesz śmiało to zrobić - na pewno nie zaszkodzi. Nawet trochę nafty wlać i zostawić na noc - nafta ma dobre właściwości penetrujące i pomoże na zakleszczone pierścienie.

Swoją drogą to nie ma żadnej pewności że ten silnik nie wymagał remontu już 10 lat temu:).

Olej wymień od razu. Później np. po 50 mtg. Płynu nie zalewaj tylko wodę ( jak popracujesz trochę nim to najwyżej wtedy wymień na płyn).

Olej w pompie i odpowietrzanie pompy. Sprawdź co jest w zbiorniku ( najlepiej go wypłukać). Odpowietrz pompę.

Co do tego ciągnięcia innym ciągnikiem to wystarczy pokręcić np. 2 - 3 razy rozrusznikiem ( jak działa:)) po ok 30 sek bez gazu. 

A reszta to wyjdzie z czasem - choć nie wykluczone że będzie dobrze pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie dużo - myślę że max 50 ml na cylinder tylko pamiętaj że tłok w C360 ma komorę spalania ( denko tłoka wklęsłe ) i musisz to rozprowadzić po ściankach ( gładzi cylindra ).

Za dużo też nie wolno.

Przed odpalaniem przekręć parę razy wałem.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Nie ma sie co czaić przecież kiedyś musisz go odpalić , bierz i odpalaj bez zbędnych ceregieli , co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

To nie jest dobra rada. Jak tłoki stoją i zacznie ciągać na siłę to coś upier... Nafta, ON a nawet i głupie WD40 się sprawdzi. Wlej odczekaj obróć wałem bez wtrysków lżej. Załóż wtrysku, odpowietrz i próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Zalałem tłoki ropą wymieniłem wszystkie oleje przejrzałem pąpe jutro ruszę tłoki i będziemy próbować odpalić :) DZIĘKI ZA POMOC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Tak tak odpalony tylko końcówki wtrysków były zapieczone a tak to aż się zdziwiłem że od strzała odpalił :D wszystko sprawdzone działa jak powinno teraz tylko ogarnąć wizualnie i będzie git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj