Gość Profil usunięty

Tuczarnia, co i jak

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, chciałbym wybydować w niedalekiej przyszłości tuczarnie 500-800 sztuk. Taka rozbierzność, ponieważ nie wiem ile wynosi koszt budowy i czy w budżecie się zmieszczę. Bardziej rozważam opcje z rusztami, koszt budowy na ściółce znacznie wyższy.  Ktoś postawił chlewnie na 750 sztuk i powiedział, że całkowity koszt budowy i wyposażenia wyniósł go niespełna 600 tyś brutto. Jest to realne ? 

Ile trwa załatwianie formalności przy budowie takiej tuczarni ?

Jakie dokumenty są potrzebne ? 

Jakie ciekawe rozwiązania można zastosować jeśli chodzi o wyposażenie tuczarni ? 

Ruszta, jak to zrobić aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, zniwelować zimno itd.  

Ktoś niedawno budował tuczarnie ? 

Może ktoś posiada tuczarnie na ściółce o dużej obsadzie ? 

Jeśli tak to jak to wygląda, jeśli chodzi o obornik. 

pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiesz, no ja mam taki katalog MURATOR i tam zazwyczaj wychodzi na ściółce drożej niż na rusztach kolego @tomrolnik. i dlatego was pytam, jakby każdy wszystko wiedział to po co zakładać jakiekolwiek forum ? ;)

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_tuczarnia-dla--sztuk-na-glebokiej-sciolce,1190,0%2C0.htm?c=62#koszty

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_tuczarnia-na--sztuk-na-rusztach,1191,0%2C0.htm?c=62#koszty

 

tutaj np. niby ceny bardzo zbliżone do siebie. 

mnie interesują realne ceny a nie jakieś z papierka ;) 

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a kolego wyżej, jak masz zrobione z tymi rusztami ? jaka głębokość tej całej piwnicy na gnojowice, i czy masz taką samą głębokość równomiernie pod powierzchnią ruszt w jednym kojcu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wylejesz posadzke pod zbiornik na gnojowice to w tym momencie masz już kojec na głeboką.. a gdzie jeszcze koszt ruszt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no masz rację, no dobra dajmy na to że ściółka to jaka głębokość tego chlewa musi być aby zmieścił się gnój na cały tucz ? odpowiedź oczywiście w przybliżeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MS-Agrotech    0

Witam, zajmuje się wyposażeniem budynków inwentarskich. Zadzwoń do mnie lub podaj swój numer na priv to wyliczymy co ile ciebie wyniesie   :) 575100545

http://olx.pl/oferta/paszociag-spiralny-paszociagi-spiralne-56-60-75-90-125-CID757-IDaXjGn.html

http://olx.pl/oferta/silos-paszowy-silosy-paszowe-plastik-poliester-eurosilos-hq-CID757-IDaZ7eT.html

 

Edytowano przez MS-Agrotech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bart07
      Witam,
      Mam kilka pytań dotyczących adaptacji pomieszczenia na chlewnię.
      Budynek, w którym znajduje się pomieszczenie składa się z parteru i "1 piętra"
      Na dole jest garaż i pomieszczenie - graciarnia, które chciałbym przerobić na chlewnię.
      Na górze natomiast jest spichlerz. Trzymamy tam zboże.
      I tutaj pojawia się pytanie. Czy robiąc na dole chlewnie ciepło i opary od zwierząt i obornika nie będzie przechodziło przez strop co doprowadzi do zawilgocenia zboża, co jest równoznaczne z jego popsuciem?
      Oczywiście  byłyby wykute w ścianie "lufta" do wentylacji, ale obawiam się, że może to nie wystarczyć. W aktualnej oborze przy ostatnich mrozach ściany miałem mokre.
      Macie może jakieś sposoby, aby zabezpieczyć strop od strony chlewni aby nić przez niego nie przenikało? Może są jakieś środki, tynki, które zatrzymają wilgoć.
      Planowana obsada tego pomieszczenia to około 40 tuczników.
      Może ktoś z Was miał podobny problem i podzieli się spostrzeżeniami.

      Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
      Pozdrawiam
       
    • Przez fart23
      http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennikarka-i-operator-tvp-pobici-przez-rozwscieczonego-rolnika/202b03
       Czy wie ktoś o co tak naprawdę chodzi???
       
    • Przez rolnikus21
      Witam. Zastanawiam się nad budową tuczarni na około 500 szt na rusztach. Jestem ciekaw ile taka chlewnia by kosztowała razem z robocizną. Interesuje mnie także jaki jest koszt dachu na taka chlewnie razem z płyta i dzwigarami. 
    • Przez DawidWachnik
      Witam kupię 50-60 prosiąt w wadze około 20-30kg ,województwo Łódzkie powiat Piotrkowski
    • Przez BartekRogacki
      Witajcie. Piszę tutaj z bezradnością i nadzieją na ratunek. Nie wiem co ale coś złego dzieje się w moim budynku, dwóch weterynarzy oglądało padłe prosięta i łapią się za głowę. Kilka dni temu padło przez noc 9 sztuk prosiąt z jednego kojca w wieku kilka tygodni po odsadzeniu. Ładne, zdrowe, grube prosięta, sekcja nic nie wykazała. Lekarz zapisał specjalny proszek do paszy który miał temu zapobiec ale bez zmian, prosiaki wylatują jeden za drugim. Może to przyczyna mikroklimatu budynku? Nie jest to nowoczesna chlewnia. Może macie jakieś pomysły?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj