cleberlang23

MALINY - ZÓŁKNĄ I WIĘDNĄ :(

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam Koledzy!

Potrzebuje pomocy mam zasadzone dwie odmiany tj. Polka i Polana od pewnego czasu zauważyłem brak wzrostu do tego żółknące liście oraz więdnięcie wcześniej wypuszczonych liści – ten proces postępuje od samego dołu. Bardzo proszę o pomoc jaka może być przyczyna jakaś zaraza może brak fosforu. Jestem załamany i dziękuje za wszelką pomoc.

post-154702-0-62925400-1435138151_thumb.jpg

post-154702-0-69046600-1435138154_thumb.jpg

post-154702-0-15017600-1435138158_thumb.jpg

post-154702-0-46063700-1435138161_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam również odmianę "polka" u siebie na działce, ale nigdy nie chorowała. Zdarzało się, że pojedyncze liście żółkły, ale wtedy pryskałem na grzyba środkiem. Malina tej odmiany bez nawozu ma mały owoc, dlatego warto podlewać ją w fazie wzrostu azotem/wapniem na kwitnienie nawóz z większą ilością potasu, fosforu. 

 

Mam znajomego, który miał z 1000 krzaków tej odmiany przez kilka lat ale pozbył się bo nie chciała schodzić... 

 

 


Oferujemy: węże uniwersalne, węże do mleka, węże do wody, powietrza, węże hydrauliczne, zawory hydrauliczne, rozdzielacze hydrauliczne 

Zapraszamy na www.tubes-international.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez roleeek
      mam pytanko  rok temu zasadziłem czosnek i pojawiła sie jakaś choroba (którą widać na zdjeciu) w tym roku też zasadziłem i obawiam sie że  też bedzie i  chciałbym sie dowiedzieć jak temu zapobiec lub ograniczać jej skutki.
    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj