Skocz do zawartości

Zdjęcie

kisamen

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ktosiux

ktosiux

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 02:05

kisamen

Witam 

Mam zamiar nawiązać z nimi współpracę i potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań.Może ktoś z was już współpracuje z nimi to prosił bym o wypowiedzenie się: Czy jesteście zadowoleni, czy dobra jakość nasion, jak z zacieleniami  ?  

Penie nie tylko ja szukam opinii na ich temat :) 

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kisamen Dzisiaj, 03:31
  •  

#2 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 18:44

kisamen

Kolego ja z nimi współpracuje od 8 lat i złego słowa na nich nie mogę powiedzieć

Cielaki się rodzą ładne i bardzo żwawe z zacieleniami też nie mam problemów

#3 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 14:05

kisamen

zacielenia ok ale poziom genetyki w ich ofercie to polskie stacje maja juz chyba wyzszy poziom sa o trzy pokolenia w tył z np Hg plus ktora tez oferuje genetyke z holandi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 16:09

kisamen

które polskie stacje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 22:07

kisamen

komodo ponawiam pytanie kolegi hoke77 które polskie stacje są lepsze w genetyce ??? Jeżeli wierzysz w genomy to gratulacje  :D :D :D

Powiem szczerze ja i nie tylko ja chwale sobie nasienie z samena. Tak jak zauważył to kolega Spyke1004. Cielaki takie jak w katalogu, po urodzeniu bardzo żwawe, z porodami w 99% bez problemu. Zacielanie w porównaniu do naszych polskich firm znacznie lepsze (mam spore porównanie). No i co najlepsze spotykam się z krowami z obór pod oceną które mają po 8 lat i dają po ok. 10 tys kg mleka w laktacji a nie są też po aż tak super buhajach. 

Dodam jeszcze jedną cenną uwagę żeby tak już nie chwalić Kisamena. Są lepsze firmy ale to nie tyle też od firmy zależy co od samego gospodarza i inseminatora jeżeli gospodarz mówi ma być najtańszy to jest najtańszy tzw. robienie na sztukę i takich gospodarzy jest 90% a 10% to Ci którzy chcą coś ciekawego osiągnąć i tak naprawdę mają swoje byki już upatrzone, dobrane pod swoją oborę. Co do zacielalności po samenie fakt jest taki że lepiej łapią ale to też jest jeszcze kwestia gospodarza kiedy zobaczy tą ruje bo jeżeli on nie wie to i nikt tego wiedzieć nie będzie no i jedna z najważniejszych rzeczy dobra dawka pokarmowa, bez tego ani rusz. Jak to mówi stare przysłowie krowa pyskiem mleko daje tym bardziej przy czystym HFie którego trzeba pilnować... 

Edytowany przez Luke16, 03 lipiec 2015 - 22:25.