Zaloguj się, aby obserwować  
michcio123

Czym rózni sie Claas Dominator 108 sl maxi od Claas Mega 208 I

Polecane posty

michcio123    2

Witam!

Przymierzam sie do kupna kombajnu głównie na usługi który jest w stanie przerobic ok. 12-14 ton zboza w godzine wybór padł na Claasa i tu kolejny wybór zastanawiam sie nad tymi modelami co w temacie tylko niewiem jakie sa zasadnicze róznice w ich budowie licze tu na wasza pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Mega ma bęben wstępnego młócenia a 108 niema go, co pozwala przerobić znacznie więcej niż zwykły dominator. Sita są większe, silnik mocniejszy i wo gule gabarytowo jest większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie ma to jak Mega. Sam posiadam Mege 204 II. To jest maszyna i wydajnosc. W pszenicy spokojnie mysle ze osiagniesz 208 ta wydajnosc. Nie miem jak w Medze I czy byly tez standardowo hydrostaty bo w Medze II sa.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
Nie ma to jak Mega. Sam posiadam Mege 204 II. To jest maszyna i wydajnosc. W pszenicy spokojnie mysle ze osiagniesz 208 ta wydajnosc. Nie miem jak w Medze I czy byly tez standardowo hydrostaty bo w Medze II sa.

logiczne ze byly


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

No i stało sie kupiłem Mege 208 I z 95r 5,1 ze stołem 2300 mth za 175 tys. w super stanie za tydzien bede ja mial w domu to wrzuce jakies zdjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To wybrales wiekszy komabajn :) ale Claasa co popieram. Ja za Mege 204 II z hederem 5,1m i stolem Biso CX100 2050 mtg dalem 190 tys. Kupilem ja dwa lata temu na wiosne. :). Mojego lakieru nikt nie przebije. Pozniej wrzuce fotki do galerii to zobaczycue. Od nowosci stoi pod dachem i prawie nie widziala wody.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

To Claasy Dominatory typu 108 Maxi czy tez 98 Maxi nie maja 2 bebnow??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W tamtych czasach to miała te bębny seria Mega. Nie wiem jak tam z Lexionami było


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i 208 rozni sie od 108 tym ze 108 ma 6 klawiszy a 208 ma 5:))))

 

A i apropo tego silnika za kabina to ja tez nie narzekam mam u siebie tez za kabina i jes t gitara:)

 

Co prawda to kabinka tez jest ekstra wysiszona:)))

 

Pozrdawiam:)

 

 

Damian9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mega 202, 203 i 204 ma 5 klawiszy a 208 i 218 maja po 6 klawiszy


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Autor pyta sie czym roznia sie te dwa kombajny a nie kto ma cos podobnego.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Siemka sam mam Megę 208, bardzo polecam, to jest komfort i wydajność. ;)

 

Twój post nic nie wnosi do tematu, jeszcze jeden taki i dostaniesz % :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris280    0

ja tam mam claasa lexiona 600 a mega 208 ma mój sąsiad i on mi mowił żę nie narzeka bo ma komfort i wygodnośc i 2 bębny co pozwala mu na wieksze zbiory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To niby na ilu ha robi u ciebie ta 600?? Coś tu chyba prawdy nie mówisz... :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mega tez ma silnik Mercedesa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Główna różnica pomiędzy 108 a megą 208 jest zastosowanie w megach systemu APS-dodatkowy bęben przyśpieszający słomę

pozwalający na szybszy transport materiału. Spotkałem się u niektórych osób z określeniem turboseparator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Kotlet czy nie,fajnie poczytać takie tematy jak się szuka kombajnu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj